Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

13.11.2015

Na długie jesienne wieczory

Gdy o godz. 16 robi się już ciemno - najlepiej usiąść w fotelu z dobrą książką. Przygotowaliśmy listę książek idealnych na listopadowe wieczory. Nie zabraknie w nich dobrych powieści, fascynujących biografii i mrocznych opowieści.


Miłośniczki kobiecej powieści nie mogły się doczekać na najnowszą książkę Anny Ficner-Ogonowskiej. „Czas pokaże" to wzruszająca i mądra opowieść o tym, że wszystko w życiu ma sens i zawsze jest czas na miłość. Wydawać by się mogło, że życie Julki jest poukładane i nie ma w nim miejsca na niespodzianki. W trudnych chwilach zawsze może liczyć na wierną przyjaciółkę Nelę i bliskich, choć jej rodzinie nie brak wad. Jednak wystarczy jedno uderzenie serca i chwila namiętności, by wszystko się zmieniło. W tej historii nic nie jest takie, jakim wydaje się na pierwszy rzut oka.

Miłośnikom mrocznych klimatów i tajemniczych opowieści polecamy „Księżyc myśliwych". Thomas znika. Po jego córce Sophie zaginął słuch, a jej przyjaciel Cyryl w zagadkowym wypadku traci pamięć. Wdowę po Thomasie odwiedza tajemniczy gość, którego urokowi trudno się oprzeć. Niepokój, tajemnica i niszczycielska siła żywiołów w" Księżycu myśliwych" splatają się w nieprzewidywalną opowieść o pogoni za wymykającą się prawdą i o ułudzie szczęścia.

 

Mamy też kilka książek dla fanów biografii. Pierwsza z nich to „Ja, Fronczewski" - spotkanie z człowiekiem, który dzieli się swoją mądrością życiową w sposób żartobliwy i nienachalny. Piotr Fronczewski szczerze opowiada o swoim dzieciństwie na gruzach zburzonej Warszawy, niezwykłej relacji ze 103-letnią mamą, o rodzinie, przyjaciołach, miłości do motocykli, debiucie scenicznym w wieku 11 lat i doświadczeniu starości na scenie oraz poza nią. Ta rozmowa to pasjonująca wycieczka przez najciekawsze momenty historii polskiego kina i teatru ostatniego półwiecza.


Aby pozostać w artystycznym klimacie, sięgnijcie po „Aktorki. Portrety" - w rozmowach z Łukaszem Maciejewskim najwybitniejsze polskie aktorki zdradzają kulisy swojej kariery, dzielą się wspomnieniami, szczerze opowiadają o wzlotach i upadkach. „Aktorki. Portrety" to nie tylko szansa na przypomnienie najważniejszych rozdziałów historii polskiego teatru i kina, ale też możliwość odkrycia prawdziwego oblicza niezwykłych kobiet, które często okazują się o wiele bardziej intrygujące niż odgrywane przez nie bohaterki.

 

A jeśli interesuje Was, jak powstaje jeden z najsłynniejszych programów telewizyjnych - przeczytajcie książkę „Ewa Drzyzga. Jak ja to robię" - osobistą historię jednej z największych gwiazd polskiej telewizji. Ewa Drzyzga w swojej książce opowiada o swojej zawodowej ścieżce, życiowych zawirowaniach, a przede wszystkim o niesamowicie intensywnej pracy przy talk show, który odmienił życie tak wielu ludzi, a także samej prowadzącej.

 

A jeśli interesują Was biografie historyczne, to proponujemy „Żelazne damy". Przyszło im żyć w czasach, gdy panowało tylko jedno prawo - prawo silniejszego. Przybyły do kraju rządzonego przez brutalnych władców, których całym życiem były podbój i mord. Stanęły u ich boku, a gdy nadeszła odpowiednia chwila, same sięgnęły po ster polityki. Dla dobra rodu, swoich dzieci i dla władzy nie wahały się użyć trucizny czy sztyletu. Przekupstwo, podstęp, nawet własne ciało - każdy sposób był dobry, jeśli pozwalał im realizować zamierzone cele. Musiały być silne, by przeżyć w bezwzględnym świecie polskiej polityki. W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były diabelnie skuteczne!

A dla zainteresowanych historią II wojny światowej mamy specjalne wydanie - „Wielką Księgę Armii Krajowej". Książka opowiada o historii polskiej armii podziemnej w sposób kompleksowy i pasjonujący. Jej autorami są wybitni znawcy i pasjonaci II wojny światowej. To historia męstwa i poświęcenia, wzbogacona setkami zdjęć (również niepublikowanymi) i relacjami świadków. To hołd oddany polskim bohaterom.

 

Gdy jest Wam źle - sięgnijcie „Plaster miodu". Cieszące się milionową publicznością rekolekcje o. Adama Szustaka otwierają oczy, pokazując, że Słowo Boże jest żywe i skuteczne. Uczą, jak zaufać i uwierzyć, że biblijne wydarzenia to nie nabożne legendy, ale konkretna rzeczywistość, która może zmienić twoje tu i teraz. Zapraszają do wspólnego czytania Pisma Świętego i modlitwy.
Pan Bóg pragnie razem z tobą przeżywać twoją samotność! Chce zaleczyć wszystkie rany, oddalić gorycz i ból. Chce zanurzyć cię w miodzie. Pozwól Mu na to!

Jesienią nie zapominamy o najmłodszych. Przed spaniem poczytajcie im „Kroniki Spiderwick" to opowieść, którą zna każdy fan magicznych stworów, niesamowitych zdarzeń i nieoczekiwanych przygód. Simon, Mallory i Jared przeprowadzają się do starego domu na odludziu. W tajemniczym pokoju rodzeństwo natyka się na tajemniczą księgę napisaną przez niejakiego Artura Spiderwicka. Autor twierdzi, że fantastyczne stwory istnieją naprawdę.

 

Młodszym dzieciom polecamy nowe wydanie bestsellera „Tobi". Tobi ma dwanaście lat, półtora milimetra wzrostu i mieszka na... drzewie. Mieszkańcy żyją w dziuplach i szczelinach na gałęziach, jeżdżą na oswojonych mrówkach, wykorzystują do pracy ogromne chrząszcze i muszą się bronić przed niebezpiecznymi dla nich pająkami, ważkami, a nawet biedronkami. Teraz jednak Tobiemu zagraża inne niebezpieczeństwo. By uratować rodziców porwanych przez bezlitosnego Jo Mitcha, musi stawić czoła brutalnym bandziorom, wymyślić doskonały plan i działać szybciej niż jego przeciwnicy.

Sięgnijcie także po „Vango" Tym razem autor „Tobiego" napisał trzymającą w napięciu powieść przygodową, którą czyta się jednym tchem. Paryż, 1934. Przed katedrą Notre-Dame w tłumie trwa policyjna obława. Tajemniczy chłopak, Vango, musi uciekać przed policją, która oskarża go o coś, czego nie zrobił. Biega po dachach Paryża, bo niewielu potrafi go dogonić. Po kryjomu odbywa lot Zeppelinem na inny kontynent. Ukrywa się w klasztorze na małej zagubionej włoskiej wyspie, a potem nawet w pewnym zamku w Szkocji. Nigdzie nie jest bezpieczny.