Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Nasze wydawnictwa

Wydawnictwo Znak Wydawnictwo Znak Literanova Wydawnictwo Znak Emotikon Wydawnictwo Znak Horyzont Miesięcznik Znak Wydawnictwo Otawrte

Informacje
o Znak Literanova

Znak Literanova

Znak Literanova to zespół ludzi z pasją do literatury, którzy mają oczy i uszy szeroko otwarte na to, co ważne i poruszające we współczesnym świecie.

Literanova to zarówno literatura piękna z najwyższej półki, jak i literatura faktu oraz propozycje inspirowane popkulturą. To książki idące pod prąd – eksperymentujące z formą i treścią, odważne, komentujące wydarzenia i trendy XXI wieku.

Literanova to uznani i nagradzani polscy pisarze m.in. Magdalena Tulli, Michał Witkowski, Manuela Gretkowska, Sylwia Chutnik, Małgorzata Halber, Olga Drenda, Jacek Dehnel, Ziemowit Szczerek, a także pisarze zagraniczni:Dawid Grosman, („Gdyby Nina wiedziała”, „Wchodzi koń do baru”), Donna Tartt („Szczygieł”, „Tajemna historia”), Amor Towles („Dżentelmen w Moskwie”, „Dobre wychowanie”), i Ann Patchett („Stan zdumienia”, „Dom Holendrów”).

Literanova to także nowe nazwiska i interesujące debiuty (nagroda Conrada dla Żanny Słoniowskiej za powieść „Dom z witrażem”, doskonale przyjęta powieść Pauliny Jóźwik „Strupki”).

Literanova to także uwielbiane przez tysiące czytelników książki z list bestsellerów: powieści Liane Moriarty, Doroty Gąsiorowskiej oraz Erica Emmanuela Schmitta, którego książki od 2020 r. ukazują się w nowej unikalnej serii.

Literanova to także interesująca literatura non-fiction, która pozwala spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość z nowej, nieoczywistej strony. Piszą dla nas: Tomasz Stawiszyński („Ucieczka od bezradności”), Jerzy Szperkowicz („Wrócę przed nocą”), Marcin Kącki („Oświęcim. Czarna zima”), Ewa Winnicka i Dionisios Sturis („Władcy strachu”). Wydajemy serię książek z gatunku true crime, gdzie znalazły się m.in.: „Profil mordercy”, „Mindhunter” czy „Trupia farma”.

Literanova to biografie – jak choćby bestsellerowa „Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina”, i wywiady rzeki z interesującymi ludźmi - Zofią Posmysz, Wojciechem Eichelbergerem, Piotrem Fronczewskim czy Anną Seniuk.

Literanova to książki, które pomagają w codziennym życiu – poradniki: „Zwolnij wreszcie”, „Uwolnij się” czy „Potęga chekclisty”.

Zespół
Bogna Rosińska – dyrektor wydawnicza
e-mail: rosinska@znak.com.pl

Redakcja
Agata Pieniążek – nabywanie tytułów
e-mail: pieniazek@znak.com.pl

Produkcja
Maria Nowak
e-mail: m.nowak@znak.com.pl
e-mail: jezykowy_literanova@znak.com.pl

Biuro Prasowe
e-mail: promocja2@znak.com.pl

Inne wydarzenia
...