Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Vango. Uciekaj albo giń!

Timothée de Fombelle

Vango. Uciekaj albo giń!

Tłumaczenie: Janina Błońska, Krzysztof Błoński

Trzymająca w napięciu powieść przygodowa , którą czyta się jednym tchem

Paryż, 1934. Przed katedrą Notre-Dame w tłumie trwa policyjna obława. Tajemniczy chłopak, Vango, musi uciekać przed policją, która oskarża go o coś, czego nie zrobił. Biega po dachach Paryża, bo niewielu potrafi go dogonić. Po kryjomu odbywa lot Zeppelinem na inny kontynent. Ukrywa się w klasztorze na małej zagubionej włoskiej wyspie, a potem nawet w pewnym zamku w Szkocji. Nigdzie nie jest bezpieczny. Musi zmierzyć się ze szpiegami, skorumpowanymi policjantami i handlarzami bronią. Biegnij, Vango, biegnij!

Trzymająca w napięciu powieść przygodowa , którą czyta się jednym tchem.

Oprawa twarda

Format: 135x235

Liczba stron: 336

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-01-26

ISBN: 978-83-240-3312-6

Tytuł oryginalny: Vango

Tłumaczenie: Janina Błońska, Krzysztof Błoński

Przeczytaj także

Na długie jesienne wieczory
Gdy o godz. 16 robi się już ciemno - najlepiej usiąść w fotelu z dobrą książką. Przygotowaliśmy listę książek idealnych na listopadowe wieczory. Nie zabraknie w nich dobrych powieści, fascynujących biografii i mrocznych opowieści.
>>> czytaj więcej
Luty ciekawie się zapowiada
Te książki to tylko zapowiedź doskonałych lektur, które przygotowaliśmy dla Was w tym miesiącu.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Majstersztyk palce lizać!
13 11
Wspaniała książka skierowana do młodzieży. Świetnie wkomponowane wątki historyczne między trzymającymi w napięciu czytelnika przygodami młodzieńca o dziwnym imieniu - Vango. Ta książka powinna stać się lekturą szkolną, przynajmniej nie było by tak drętwo i nudno na języku polskim.
>>> czytaj więcej
Nie dla sztywniaków
13 10
Powieść nie dla sztywniaków. Już dawno nie miałam takiego samego zdania z córką na temat książki. Z ręką na sercu mogę polecić wszystkim tą książkę - staruszkom jak i młodym. Znakomicie ukazana dość oryginalna historia młodego chłopca, która sprawia, że nie możesz się od niej oderwać.
>>> czytaj więcej
Niczym odskocznia
12 10
Trudno jest znaleźć ciekawą książkę dla wymagającego młodego człowieka. Wszędzie pełno wampirów i wilkołaków, albo nudne jak flaki z olejem rzewne opowieści. W końcu znalazłem! Książkę idealna dla mojego syna i... dla mnie!
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.