Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Łukasz Maciejewski

Aktorki. Portrety

Niezapomniane spotkania z wielkimi gwiazdami sceny i ekranu

W rozmowach z Łukaszem Maciejewskim najwybitniejsze polskie aktorki zdradzają kulisy swojej kariery, dzielą się wspomnieniami, szczerze opowiadają o wzlotach i upadkach.

Aktorki. Portrety to nie tylko szansa na przypomnienie najważniejszych rozdziałów historii polskiego teatru i kina, ale też możliwość odkrycia prawdziwego oblicza niezwykłych kobiet, które często okazują się o wiele bardziej intrygujące niż odgrywane przez nie bohaterki.

Oprawa twarda

Format: 135x215

Liczba stron: 480

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2015-11-02

ISBN: 978-83-240-4742-0

Przeczytaj także

Kolejna nominacja dla Łukasza Maciejewskiego
Z przyjemnością informujemy, że Łukasz Maciejewski ponownie otrzymał nominację do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - jedynej takiej nagrody w Polsce - w kategorii „najlepszy krytyk filmowy".
>>> czytaj więcej
Aktorki. Portrety i odkrycia. Spotkanie z Łukaszem Maciejewskim
Teatr Hybrydy UW i Wydawnictwo Znak zapraszają na wydarzenie artystyczne, którego gośćmi będzie pięć aktorek, bohaterek książek znanego krytyka filmowego i teatralnego Łukasza Maciejewskiego, również gościa spotkania.
>>> czytaj więcej
Jak pozostać sobą, gdy jest się nieustannie ocenianym przez innych?
Od kilkunastu lat panuje moda na ubolewanie nad stanem rodzimej kinematografii. Dobrze widziane bywa wygłaszanie stwierdzeń brzmiących niczym trawestacja słynnej kwestii z „Rejsu": "W naszym kinie nic się nie dzieje''. Nie brakuje utyskiwań na niedobór wyrazistych postaci na polskich scenach i planach filmowych, wspomina się wręcz o kryzysie aktorstwa.
>>> czytaj więcej
Pani Energia - Agata Kulesza
Znamy się od wielu lat, chyba lubimy. Przede wszystkim jednak bardzo Agatę Kuleszę szanuję - pisze Łukasz Maciejewski w swojej najnowszej książce "Aktorki. Odkrycia".
>>> czytaj więcej
"Aktorki. Odkrycia" - premiera w kinie Atlantic
W poniedziałek warszawskie kino Atlantic błyszczało nie tylko blaskiem fleszy, ale przede wszystkim blaskiem gwiazd, które pojawiły się na premierze książki „Aktorki. Odkrycia" Łukasza Maciejewskiego, a największa sala w Atlanticu pękała w szwach.
>>> czytaj więcej
Danuta Stenka i Łukasz Maciejewski w Inowrocławiu
W poniedziałek 10 kwietnia zapraszamy do Inowrocławia na spotkanie z Danutą Stenką i Łukaszem Maciejewskim.
>>> czytaj więcej
Spotkanie z autorem książki "Aktorki. Portrety" w Jeleniej Górze
W środę 17 lutego zapraszamy do Jeleniej Góry na spotkanie z Łukaszem Maciejewskim, autorem historii niezapomnianych diw wielkiego ekranu i sceny - „Aktorki. Portrety". Gościem specjalnym będzie jedna z bohaterek - aktorka Małgorzata Zajączkowska.
>>> czytaj więcej
Dorota Segda i Łukasz Maciejewski w Katowicach
We wtorek 12 stycznia zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Maciejewskim oraz jedną z bohaterek jego najnowszej książki „Aktorki. Portrety" - Dorotą Segdą.
>>> czytaj więcej
Spotkanie z Krystyną Jandą
We wtorek 8 grudnia zapraszamy do łódzkiej filmówki na spotkanie z Krystyną Jandą, jedną z bohaterek książki Łukasza Maciejewskiego „Aktorki".
>>> czytaj więcej
Spotkanie z gwiazdami w Krakowie
W piątek 27 listopada zapraszamy do Krakowa na spotkanie z Anną Radwan i Dorotą Segdą - bohaterkami książki „Aktorki. Portrety" oraz z Łukaszem Maciejewskim - autorem.
>>> czytaj więcej
Spotkania, portrety, odkrycia
Z Jadwigą Barańską zajadał się rogalikami z różą, z Igą Cembrzyńską popijał czerwone wino, z Magdaleną Zawadzką rozmawiał w damskich garderobach Och-Teatru oraz Teatru Ateneum, a z Bożeną Dykiel w salonie fryzjerskim.
>>> czytaj więcej
Na długie jesienne wieczory
Gdy o godz. 16 robi się już ciemno - najlepiej usiąść w fotelu z dobrą książką. Przygotowaliśmy listę książek idealnych na listopadowe wieczory. Nie zabraknie w nich dobrych powieści, fascynujących biografii i mrocznych opowieści.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.