Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Zabierz książkę na urlop! - część druga

Dziś druga część naszych książkowych propozycji idealnych na urlop. Przygotujcie miejsce w walizkach!

Z przyjemnością polecamy jedną z ciekawszych i najbardziej zabawnych książek wakacyjnych - „Bajecznie bogaci Azjaci". Jej autor Kevin Kwan urodził się w Singapurze. Doskonale zna szczegóły życia najbogatszych Azjatów. W swojej książce pokazuje kult pieniądza i luksus, jakiego nie znamy. Opisuje, jak wygląda życie w Singapurze, najdroższym mieście na świecie. „Bajecznie bogaci Azjaci" to doskonała książka na lato - wciągająca, zabawna i smakowicie dekadencka opowieść o młodych i bogatych - o miłości, intrygach i zabawie. To świat milionerów widziany oczami zwykłej dziewczyny.

 

Dla zwolenników lektury z dreszczykiem polecamy „Znikasz" - znakomity neurokryminał, który odniósł ogromny sukces w rodzimej Danii. Autor Christian Jungersen zbierał do niego materiały przez siedem lat. W swojej książce znakomicie łączy wątek kryminalny z tematyką medyczną i wpływem chemii mózgu na ludzką osobowość.

 

 

W krainie kolibrów" to żywiołowo opowiedziana saga rozgrywająca się na tle zapierającej dech argentyńskiej panoramy. Sofia Caspari zabierze Was w podróż pełną dramatycznych zwrotów akcji, barwnych postaci i namiętnych historii miłosnych.

 

 

Miłośnicy starożytności powinni zabrać ze sobą „Zapomniany legion". Porywająca akcja, nieprzewidywalna fabuła i niezwykła panorama starożytnego świata - ta książka zachwyciła już 800 tys. czytelników na całym świecie!

 

 

 Fani kina niech zapakuja do walizki (albo lepiej do eleganckiego sakwojażu) „Skandale złotej ery Hollywood". Z książki dowiecie się, dlaczego Pola Negri zerwała zaręczyny z Charliem Chaplinem? Co naprawdę łączyło Elizabeth Taylor i Montgomery'ego Clifta? Czy Marlon Brando był ekscentrycznym geniuszem czy głupkiem i amatorem? Kim był James Dean, zanim stał się ikoną? Pozycja obowiązkowa dla miłośników kina!

 

Świat na żółto" - to opowieść, która wzrusza, niekiedy szokuje, ale przede wszystkim daje nadzieję. Albert Espinosa w wieku 14 lat zachorował na mięsaka kości, z rakiem walczył do 24. roku życia. Otarł się o śmierć, przeszedł wiele operacji, sesji chemioterapii, amputację nogi, utratę części wątroby i płuca. Mówi wprost: „URODZIŁ MNIE RAK" - być może gdyby nie choroba, nie poczułby nigdy tej wielkiej radości życia, bezwarunkowego szczęścia, nie zrozumiał, jak ważna jest przyjaźń. Ta mała książeczka odmieniła już niejedno życie i stała się światowym bestsellerem. Może odmieni także i Wasze?

 

 

Nie zapominamy także o dzieciach - w wakacyjny klimat wprowadzą ich „Treasure Hunters. Łowcy skarbów" - przygody rodzeństwa, które musi sobie poradzić z: przemytnikami, tajnymi agentami, piratami oraz odnaleźć: skarb, skradzione dzieła sztuki i... zaginionych rodziców.

 

 

A ci, którzy wolą fantastykę, powinni sięgnąć po „Kroniki Spiderwick". To opowieść, którą zna każdy fan magicznych stworów, niesamowitych zdarzeń i nieoczekiwanych przygód. Na jej podstawie powstał film, który ogląda się z wypiekami na twarzy.

 

 

Na najmłodszych czekają „Rodzinne przygody Mikołajka" - to doskonała książeczka do nauki czytania wypełniona kolorowymi ilustracjami.