Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Ben Kane

Zapomniany Legion

Tłumaczenie: Arkadiusz Romanek

Bestsellerowa trylogia „Kroniki Zapomnianego Legionu” nareszcie w Polsce!

Ponad 800 000 sprzedanych egzemplarzy książek Bena Kane’a. Ta liczba mówi sama za siebie!
Porywająca akcja, nieprzewidywalna fabuła i niezwykła panorama starożytnego świata.

TRZECH MĘŻCZYZN

Tarkwiniusz, etruski wojownik i wróżbita. Brennus Gall, jeden z najbardziej przerażających rzymskich gladiatorów. I Romulus, chłopiec-niewolnik, sprzedany do szkoły gladiatorów, ale marzący o zemście za los swój i siostry bliźniaczki, Fabioli.

JEDNA KOBIETA

Fabiola, sprzedana do domu publicznego jako trzynastolatka. Kochana przez jednego z najpotężniejszych ludzi Rzymskiej Republiki. Pełna nienawiści do nieznanego ojca, który zgwałcił jej matkę.

NIEWOLNICY RZYMU

Ich losy są splecione ze sobą w fascynującej odysei. Zaczyna się ona w przesiąkniętym korupcją i przemocą Rzymie, ale kończy dużo dalej, na granicy znanego świata, gdzie obszarpane pozostałości rzymskiej armii – Zapomniany Legion – będą się zmagać z przytłaczającymi przeciwnościami, gdzie trzej mężczyźni staną oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 135x210

Liczba stron: 640

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-07-13

ISBN: 978-83-240-3058-3

Opracowanie graficzne: Adam Pietrzyk

Tytuł oryginalny: The Forgotten Legion

Tłumaczenie: Arkadiusz Romanek

Przeczytaj także

Trzyma w napięciu do ostatniej strony
Już w lipcu polska premiera książki Bena Kane'a „Zapomniany Legion". Przetłumaczona na 11 języków, zdobyła setki tysięcy fanów na całym świecie, plasując autora w czołówce najbardziej poczytnych autorów na Wyspach Brytyjskich.
>>> czytaj więcej
Zabierz książkę na urlop! - część druga
Dziś druga część naszych książkowych propozycji idealnych na urlop. Przygotujcie miejsce w walizkach!
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Ciekawostki historyczne

Rzymska armia do dziś słynie z wysokiej dyscypliny. Zatłuczenie kijami czy dziesiątkowanie całych formacji to tylko niektóre z kar pozwalających zachować karność w szeregach. Czy legionista mógł sobie zatem pozwolić na gwałty i rabunki? Czy przemarsz wojsk znad Tybru budził grozę? Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Przez stulecia hipnotyzujący zapach krwi przyciągał tłumy do setek amfiteatrów rozsianych po rzymskim imperium. Z trudem zaspokajane żądze publiczności prowadziły do eskalacji perwersji i okrucieństwa igrzysk. Jakich metod musiał użyć organizator, by ściągnąć widzów na swój spektakl? Więcej -- > Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Służba w rzymskim legionie kusiła stałą wypłatą i godziwą emeryturą. Często oznaczała też jednak ćwierć wieku zesłania do obozu wojskowego na głębokiej prowincji i przymusowy celibat. Jak tu radzić sobie z nudą?

Skoszarowani w fortach żołnierze nie mogli liczyć na chociażby odrobinę prywatności. Każdy z nich mieszkał w przeznaczonym dla ośmiu osób pomieszczeniu zwanym contubernium. Miało ono powierzchnię od kilkunastu do ok. dwudziestu pięciu metrów kwadratowych i dzieliło się na część mieszkalną oraz magazyn lub stajnię. Legioniści musieli poświęcić część swego wolnego czasu na remonty i rozbudowę tego lokum, za które byli odpowiedzialni, lecz rozrywek szukali głównie w obozie i poza nim. A jak się okazuje, było czego szukać. Więcej -- > Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Rzymianin od dziecka odnajdował w sobie powołanie do dominacji. Gdy nie wyrzynał właśnie w pień kolejnych ludów, realizował się seksualnie, wykorzystując podległe kobiety i mężczyzn. Bicie sandałami, przypalanie świecami i smaganie batem to tylko część okrutnego losu zmuszonych do prostytucji. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Recenzje

Prawdziwe oblicze starożytnego Rzymu
14 14
Potęga starożytnego Rzymu do tej pory powoduje zachwyt i to nie tylko wśród historyków. Interesujące obrzędy, krwawe ofiary przeznaczone bogom, doskonały system kanalizacji, Forum Romanum i niewyobrażalne bogactwo - taki obraz Rzymu mamy w głowach. Jednakże czy to Rzym był rajem na ziemi? Ben Kane, autor "Zapomnianego legionu", udziela na to pytanie przeczącej odpowiedzi. Jego Rzym jest miejscem cierpienia i katorgi wielu ludzi, a zwłaszcza niewolników.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.