Znak to literatura piękna i popularna, poezja, literatura faktu, książki religijne i filozoficzne książki wybitne. Pozycje należące do kanonu literatury oraz eksperymenty. Autorzy zagraniczni i polscy, uznani i nagradzani (nobliści, laureaci Nagrody Nike) oraz debiutujący.

Wydane przez Znak reportaże „Oświęcim. Czarna zima" Marcina Kąckiego, „Drzazga. Kłamstwa silniejsze niż śmierć" Mirosława Tryczyka, „Walentynowicz. Anna Szuka raju" Doroty Karaś i Marka Sterlingowa oraz „Strona świata" Wojciecha Jagielskiego znalazły się na liście najlepszych książek non-fiction wydanych w 2020 roku wybranych przez użytkowników profilu grupę Czytamy reportaże.
Mamy kolejne powody do dumy i radości. Podczas gali wręczenia nagród miesięcznika „Press" uhonorowani zostali nasi autorzy!

Książka Wojciecha Bonowicza „Tischner. Biografia" otrzymała Nagrodę Klio trzeciego stopnia w kategorii książki autorskiej. Książki-laureatki wybrano spośród 215 nadesłanych propozycji.

Znów można czytać za darmo! Przez cały listopad możecie przeczytać 12 najświeższych tytułów popularnych i uznanych autorów! Wśród nich „Zimowla" Dominiki Słowik, laureatki Paszportu „Polityki" 2019 i finalistki Nagrody Literackiej Gdynia.

„Jaremianka"otrzymała kolejną prestiżową nagrodę. Agnieszka Dauksza została laureatką "Gryfii"!
W dniach od 18-20 listopada odbędą się Nadzwyczajne Dni Tischnerowskie, a 21 listopada - gala wręczenia Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera. Ze względu na panującą epidemię wszystkie wydarzenia odbędą się w formule on-line.

Górnośląska Nagroda Literacka „Juliusz" za najlepszą biografię wydaną w poprzednim roku została przyznana Agnieszce Daukszy za książkę „Jaremianka" - opowieśc o jednej z najzdolniejszych i najbardziej charyzmatycznych artystek XX wieku!

Ogromnie się cieszymy, że dwie książki Wydawnictwa Znak „Jaremianka" Agnieszki Daukszy i „Walentynowicz. Anna szuka raju" Doroty Karaś i Marka Sterlingowa znalazły się w finale Książki Reporterskiej Roku Grand Press!

Miło nam poinformować, że książka Aleksandry Przegalińskiej i Pawła Oksanowicza „Sztuczna inteligencja. Nieludzka, arcyludzka" jest nominowana do Złotej Róży, nagrody przyznawanej dla najlepszej książki popularnonaukowej, która służy rzetelnemu upowszechnianiu wiedzy naukowej i wyróżnia się wybitną formą literacką.

Szukamy nowych, ciekawych głosów i niebanalnych tematów. Czekamy na powieści, literaturę faktu, poradniki, książki dla dzieci i młodzieży. Nie wydajemy poezji, dramatów, prac naukowych. Chętnie za to poznamy utalentowanych debiutantów. Będzie nam bardzo miło zapoznać się z Państwa twórczością.

Anna Kaszuba-Dębska dziesięć lat pracowała nad książką „Bruno. Epoka genialna". Przeczytajcie, co mówi o Schulzu i pracy nad jego biografią.

W sobotę 29.08 odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim w ramach krakowskiego festiwalu Non-Fiction!
Z radością informujemy, że dwie książki Znaku znalazły się w finałowej siódemce nominowanej do Nike, najważniejszej polskiej nagrody literackiej!
To „Jaremianka" Agnieszki Daukszy oraz „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek" Filipa Zawady.
W Krakowie w wieku 95 lat zmarła Józefa Hennelowa znakomita publicystka, działaczka katolicka, wieloletnia dziennikarka „Tygodnika Powszechnego", w którym pełniła m.in. funkcje sekretarza redakcji i zastępcy redaktora naczelnego, była posłanka na Sejm z ramienia Solidarności, a następnie Unii Demokratycznej. Współpracowała z miesięcznikiem „Znak".
Poniżej publikujemy laudację, jaką prezes SIW Znak Henryk Woźniakowski wygłosił w KIK-u z okazji 90-lecia Pani Józefy.

W czwartek w Sopocie rozpoczyna się IX Festiwal Literatury „Literacki Sopot".

Zapraszamy do Szczebrzeszyna na spotkanie z Dominiką Słowik i Wojciechem Bonowiczem!

Miło nam poinformować, że nakładem wydawnictwa Ayine w Brazylii ukazała się znakomita książka autorstwa Anny Bikont i Joanny Szczęsnej „Pamiątkowe rupiecie" w tłumaczeniu Eneidy Favre.

Od piątku do niedzieli w Gdyni trwać będzie Plener Literacki! W programie spotkania ze znanymi i lubianymi autorami, ciekawa oferta książek przygotowana przez 60 wystawców oraz wiele atrakcji dla całych rodzin.
- „Kore" to po grecku dziewczyna. A także źrenica. Starożytni Grecy wierzyli, że duszę w postaci maleńkiej dziewczynki można zobaczyć przez źrenicę oka - mówi Danka Jarzyńska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. Jej wystawa zatytułowana „Kore" zostanie otwarta 17 lipca w Bydgoskim Centrum Sztuki.