Znak to literatura piękna i popularna, poezja, literatura faktu, książki religijne i filozoficzne książki wybitne. Pozycje należące do kanonu literatury oraz eksperymenty. Autorzy zagraniczni i polscy, uznani i nagradzani (nobliści, laureaci Nagrody Nike) oraz debiutujący.

O książce "Światłość i mrok" Karinie Caban opowiada Małgorzata Niezabitowska

Z radością informujemy, że Znak został nagrodzony w konkursie Top Marka. Odebraliśmy statuetkę dla najsilniejszej marki w kategorii Wydawnictwa.

Przed nami kolejna edycja projektu, a wraz z nią moc niespodzianek dla miłośników czytania i dobrej literatury.

- Z całą pewnością do ostatniego tomu nie będziecie wiedzieli, o co tak naprawdę chodzi. Dlatego seria Tajemnice rzeczywiście jest pełna niedomówień, sekretów, niejasności - mówi Magdalena Kordel, autorka bestsellerowych powieści. Przeczytajcie całą rozmowę z pisarką.

Nagroda Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera to jedyna nagroda w Polsce przyznawana nie tylko za pisarstwo, lecz również doceniająca zaangażowanie społeczne.

Książka Michała Cichego „Do syta" została nominowana do Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida 2022 w kategorii Literatura!

W piątek 13 maja w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Dorwać Mistrza". Tym razem gościem był dwukrotny laureat nagrody Nike Wiesław Myśliwski.

- Patrząc na swoje życie z perspektywy 90 lat sądzę, że to literatura nauczyła mnie wolności - powiedział Wiesław Myśliwski, jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy, dwukrotny laureat Nagrody Literackiej Nike, podczas uroczystości wręczeniu mi doktoratu honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W piątek 13 maja o godz. 18 zapraszamy do Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na spotkanie z Wiesławem Myśliwskim. Rozmowę z Mistrzem poprowadzą: Wojciech Bonowicz i Bogdan Tosza.
Z ogromną satysfakcją przyjęliśmy wiadomość, że dwie książki Znaku zostały nominowane do Nagród Historycznych „Polityki" w kategorii pamiętniki i źródła.

Joanna Bator i Terezia Mora zostały laureatkami Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.

Znakomita książka Piotra Oczki „Pocztówka z Mokum. 21 opowieści o Holandii" znalazła się w szerokim finale konkursu PORTRETY dla najlepszego polskiego dzieła opisującego losy ludzi i miejsc (edycja za rok 2021)!

Kolejna wspaniała wiadomość! „List do patomorfologa" Justyny Tomskiej wśród dwudziestu najlepszych książek poetyckich ubiegłego roku.

Książka Jakuba Korusa „Surogatki. Historie kobiet, które rodzą po cichu" znalazła się wśród 10 najlepszych reportaży 13. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Trwają Międzynarodowe Targi Książki w Londynie, London Book Fair. To najważniejsze, obok frankfurckich, targi książki na świecie.

Miło nam poinformować, że pięć książek Znaku znalazło się na liście tytułów zakwalifikowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2022.
Z Wojciechem Bonowiczem, redaktorem książki „W środku jesteśmy baśnią", rozmawia Karina Caban-Rusinek.

Jest nam niezwykle miło poinformować, że holenderskie wydanie powieści Wiesława Myśliwskiego „Ucho Igielne" w przekładzie Karola Lesmana znalazło się na liście 20 tytułów nominowanych do European Literature Prize 2022.

Siedem książek Znaku zostało nominowanych w największym plebiscycie czytelników Książka Roku 2021 lubimyczytać.pl i Allegro.

- Zdałam sobie sprawę, że z licznych publikacji, które czytałam, kompletnie nie wyłaniała się postać artystki i kobiety, którą poznałam podczas wyjazdu. Uzmysłowiłam sobie, że to może być temat: odkłamanie powielanego przez media wizerunku - mówi Karolina Pasternak.
Z autorką książki "Holland. Biografia od nowa", rozmawia Karina Caban-Rusinek.