wydawnictwo znak - Dobrze nam się wydaje

Wydawnictwo Znak Wydawnictwo Znak Literanova Wydawnictwo Znak Emotikon Wydawnictwo Znak Horyzont Miesięcznik Znak Wydawnictwo Otawrte

Znak to literatura piękna i popularna, poezja, literatura faktu, książki religijne i filozoficzne książki wybitne. Pozycje należące do kanonu literatury oraz eksperymenty. Autorzy zagraniczni i polscy, uznani i nagradzani (nobliści, laureaci Nagrody Nike) oraz debiutujący.

więcej
  premiery
Hipnotyzująca i bardzo współczesna powieść

Ostry a zarazem hipnotyzujący język. Silny, wytrzymały i nieustępliwy bohater. Porywająca i aktualna historia. Tym uderza debiutancka powieść 22-letniej Meksykanki Aury Xilonen. „Jankeski fajter" wzbudził już zachwyt w USA, Holandii, Włoszech, Francji i Niemczech. Czas najwyższy, by książka trafiła także w nasze ręce.

więcej
  premiery
Czy pozwolisz miłości odejść?

A co, gdyby wymarzony i najpiękniejszy dzień twojego życia stał się najgorszym, który zrujnuje wszystkie twoje plany i nadzieje? Niewyobrażalne, prawda? Los jednak potrafi w mgnieniu oka wywrócić nasze życie do góry nogami w chwili, gdy najmniej się tego spodziewamy.

więcej
20.VIII.2017 spotkania autorskie
Premiera „Jankeskiego fajtera" Aury Xilonen na Literackim Sopocie

Słońce, plaża, morze i książki. Czy istnieje lepsze, wakacyjne połączenie? Sopot na cztery dni zamieni się w mocno bijące serce literatury. Festiwal Literacki Sopot gości w tym roku szczególną autorkę, młodą i charyzmatyczną debiutantkę z Meksyku - Aurę Xilonen.

więcej
23.VIII.2017 spotkania autorskie
Czy Polacy są szczęśliwi?

Jakoś to będzie - polska sztuka szczęścia - nasza życiowa filozofia.
Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie 23 sierpnia o godzinie 18.00 w Empiku Juniorze w Warszawie, w którym wezmą udział: Czesław Mozil, Rafał Madajczak (ASZdziennik) oraz współautorzy książki Jakoś to będzie: Beata Chomątowska i Daniel Lis.

więcej
  premiery
Filipowicz - wciąż aktualny!

Kiedy przed rokiem Wydawnictwo Znak opublikowało bestsellerowy wybór korespondencji Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza „Najlepiej w życiu ma Twój kot", z nazwiskiem wieloletniego przyjaciela Noblistki duża część czytelników spotkała się po raz pierwszy.

więcej
  nagrody
„Sprawiedliwi zdrajcy" w półfinale Angelusa!

Jury Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus" ogłosiło listę 14 książek, które znalazły się w półfinale. Jest wśród nich znakomity reportaż Witolda Szabłowskiego „Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi w Wołynia".

więcej
10.VIII.2017 spotkania autorskie
Spotkanie z Wiesławem Myśliwskim i Piotrem Biłosem

W najbliższy czwartek 10 sierpnia o godzinie 17 podczas Festiwalu Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszynie zapraszamy na spotkanie z Wiesławem Myśliwskim i Piotrem Biłosem.

więcej
  zapowiedzi
Papież, który zapalił świat - przeczytajcie fragment

We wrześniu w Znaku ukaże się „Papież, który zapalił świat" - książka Gian Franco Svidercoschiego, autora kilkunastu publikacji, w tym bestsellerowego wywiadu z kard. Stanisławem Dziwiszem „Świadectwo", na podstawie którego powstał scenariusz filmu „Karol. Człowiek, który został papieżem".

więcej
06.VIII.2017 spotkania autorskie
Zapraszamy do Szczebrzeszyna!

W niedzielę 6 sierpnia rozpoczyna się Festiwal Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszyn 2017. Hasłem trzeciej edycji Festiwalu będzie „Cała nadzieja w literaturze", a patronami tegorocznej imprezy zostali Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz.

więcej
  premiery
Refleksja nad przemijaniem

W ręce czytelników trafia kolejny, szósty tom, z prestiżowej kolekcji wybitnej noblistki Wisławy Szymborskiej. Zbiór „Wołanie do Yeti" ukazujący się tuż po tomach: „Czarna piosenka", „Chwila", „Tutaj", „Koniec i początek" oraz „Ludzie na moście", uznawany jest za właściwy debiut literacki pisarki.

więcej
  wydarzenia
Ważna informacja dla autorów

Uprzejmie informujemy, że 31 sierpnia br. upływa termin na składanie wniosków o wypłatę wynagrodzeń za tzw. wypożyczenia biblioteczne.

więcej
  premiery
Prawdy wiary wyrażone językiem uniwersalnym

Anna Wierzbicka to profesor językoznawstwa na Australijskim Uniwersytecie Narodowym w Canberze, jest jedną z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych polskich badaczek pracujących poza granicami kraju.

więcej
  nagrody
Trzy książki Znaku nominowane do nagrody Bookera

„Swing Time" Zadie Smith (premiera w październiku), „4321" - Paula Austera (premiera w lutym 2018 r.) oraz „Lincoln in the Bardo" George'a Saundersa (premiera na jesieni 2018 r.) znalazły się wśród książek nominowanych do tegorocznej nagrody Man Booker Prize.

więcej
01.VIII.2017 spotkania autorskie
Niesfilmowani - spotkanie z Michałem Olszewskim

We wtorek 1 sierpnia zapraszamy do Kazimierza Dolnego na 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi na spotkanie z Michałem Olszewskim, autorem książki „#upał". Spotkanie rozpocznie się o godz. 13 w miasteczku festiwalowym Black Red White Cafe, ul. Nadwiślańska 9.

więcej
  wydarzenia
Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni

Zapraszamy na wyjątkowe wakacyjne spotkania z literaturą - 6. Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni, który potrwa od 28 do 30 lipca!

więcej
  zapowiedzi
Głośne literackie odkrycie jesienią w Polsce!

W połowie września w księgarniach pojawi się książka Nathana Hilla „Niksy" - to literackie objawienie 2016 roku w USA.

więcej
  premiery
Czy kłamstwa wystarczą, by ukryć tajemnice?

Czy kiedykolwiek się zastanawiałeś, co byś zrobił, gdyby Twój najlepszy przyjaciel zniknął bez śladu w nieznanych okolicznościach? Jak wpłynęłoby to na Twoje życie?

więcej
  media
Co nam dała kontrkultura?

„All you need is..." love? A może revolution? Porównując dzisiejszy świat Zachodu z tym, jaki zrodził hippisów, wydaje się że dzieli je wszystko.

więcej
  zapowiedzi
Fragment książki "Kudłata nauka"

Na początku jesieni w Znaku pojawi się fascynująca książka, która wprowadzi nas w świat zwierząt. Dowiecie się z niej, jak kotu udaje się pokonać grawitację, dlaczego węże udają wężyce, a ssaki sikają 21 sekund oraz po co reniferom światło ultrafioletowe przy poszukiwaniu jedzenia?

więcej
  wydarzenia
Trzecia edycja Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO

5 miesięcy, 10 weekendów i 100 godzin - tak wygląda trzecia edycja Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO, który potrwa od września 2017 do stycznia 2018 roku. Podczas najnowszej odsłony 12 przyszłych pisarzy zmierzy się z powieścią obyczajową. Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca.

więcej
rozwiń więcej wydarzeń