wydawnictwo znak - Dobrze nam się wydaje

Wydawnictwo Znak Wydawnictwo Znak Literanova Wydawnictwo Znak Emotikon Wydawnictwo Znak Horyzont Miesięcznik Znak Wydawnictwo Otawrte Stacja 7

Znak to literatura piękna i popularna, poezja, literatura faktu, książki religijne i filozoficzne książki wybitne. Pozycje należące do kanonu literatury oraz eksperymenty. Autorzy zagraniczni i polscy, uznani i nagradzani (nobliści, laureaci Nagrody Nike) oraz debiutujący.

więcej
  wydarzenia
Kolejna Autorska - tym razem w Poznaniu!

Z wielką przyjemnością informujemy, że w sobotę 27 maja w King Cross Marcelin w Poznaniu otworzymy kolejną Księgarnię Autorską!

więcej
  media
Jaki obraz Tadeusza Mazowieckiego mają dziś Polacy?

Z pewnością wiele faktów na temat jego osoby i dokonań zaciera się w naszej pamięci.

więcej
  premiery
Ta księga miała być zakazana

Podobno najpierw subtelnie dopracowuje swoją każdą książkę, zbliża się do niej i przywiązuje, by potem mimo wszystko uwolnić się od niej i oddać ją w ręce innych.

więcej
  nagrody
Kolejna nominacja dla Dariusza Suski!

Dariusz Suska został nominowany do Nagrody Literackiej GDYNIA za tom „Ściszone nagle życie". Warto dodać, że tomik ten został w tym roku także nominowany do Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego Orfeusz, Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2017 oraz Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

więcej
  wydarzenia
Czytam, więc nie śpię

Czytać można wszędzie. Czytać można zawsze. Czytać można przez 24 godziny bez przerwy! Księgarnia Autorska zaprasza na wyjątkowe wydarzenie na Warszawskich Targach Książki.

więcej
21.V.2017 spotkania autorskie
Wojciech Waglewski na Apostrofie!

Festiwalowego szaleństwa ciąg dalszy! 21 maja o godzinie 19 w Teatrze Powszechnym - Ogrodzie Powszechnym w Warszawie odbędzie się spotkanie z Wojciechem Waglewskim i Wojciechem Bonowiczem z okazji premiery książki „Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliwe".

więcej
21.V.2017 spotkania autorskie
„Święta baba" czy „dziki człowiek"?

W tym tygodniu wydarzenia literackie ogarną całą Polskę! W ramach festiwalu Apostrof, w niedzielę o godzinie 16 w Empiku Bonarce w Krakowie, odbędzie się spotkanie z Anną Dymną i Wojciechem Szczawińskim.

więcej
  wywiad
Magdalena Kordel: Chętnie przeniosłabym się w XIX wiek

W czerwcu premiera "Córki wiatrów", pierwszego tomu nowej serii Wilczy dwór Magdaleny Kordel. To wciągająca opowieść o długo skrywanych tajemnicach, a także o sile więzi, magii wspomnień i meandrach uczuć.
Przeczytajcie rozmowę z autorką, którą przeprowadził Tomasz Kosiorek

więcej
16.V.2017 spotkania autorskie
Wykład o Tadeuszu Mazowieckim w BUW

We wtorek 16 maja zapraszamy do Auli Starej BUW na wykład profesora Mirosława Wyrzykowskiego o Tadeuszu Mazowieckim z okazji 90. rocznicy urodzin premiera.

więcej
  premiery
Za takimi duchownymi tęsknią wierni

Każdy katolik tęskni za takimi duchownymi, którzy poprowadzą go drogą odnowy. Taką, która choć wymagająca, będzie dawała poczucie pewności i siły czerpanej z faktu bycia katolikiem.

więcej
  wydarzenia
WISŁA wa SZYMBORSKA czyli rzeka poezji jak stąd do Krakowa

W środę 17 maja z okazji Roku WISŁY 2017 Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Wisławy Szymborskiej, Wydawnictwa Znak oraz a5, Entropia Słowa oraz Kino Atlantic zapraszają na wieczór poezji, limeryków, listów i wyklejanek „WISŁA wa SZYMBORSKA czyli rzeka poezji jak stąd do Krakowa".

więcej
  wydarzenia
Czy dialog jest możliwy?

W sobotę 20 maja w Domu Przyjaciół w Laskach odbędzie się spotkanie zatytułowane „Czy dialog jest możliwy".

więcej
15.V.2017 spotkania autorskie
Spotkanie o „Mamach z innej planety"

W poniedziałek 15 maja zapraszamy do krakowskiego Domu Kultury Mydlniki na spotkanie z Krystyną Strączek, autorką książki „Mamy z innej planety".

więcej
  targi
Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki!

W czwartek 18 maja rozpoczynają się Warszawskie Targi Książki. Zapraszamy na spotkania z naszymi autorami, m.in. Michałem Rusinkiem, Marzeną Rogalską, Zośką Papużanką czy Magdą Stachulą.

więcej
10.V.2017 spotkania autorskie
Literacki romans z Prusem

- Monika Piątkowska, terapeutka, która posadziła Prusa na kozetce i przeprowadziła udaną analizę psychologiczną pisarza - tymi słowami Tomasz Kosiorek rozpoczął spotkanie autorskie z Moniką Piątkowską na temat książki „Prus. Śledztwo biograficzne".

więcej
  nagrody
Dariusz Suska nominowany do Orfeusza!

Kolejna nominacja książki poetyckiej Dariusza Suski "Ściszone nagle życie" do nagrody literackiej! Książka naszego autora znalazła się w finale szóstej edycji Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego Orfeusz.

więcej
10.V.2017 spotkania autorskie
Poznaj Prusa!

Poznajcie Prusa - genialnego i niedocenianego pisarza, prześladowanego przez liczne manie, otoczonego kobietami i owładniętego szaleńczą zazdrością o sławę Sienkiewicza.

więcej
  premiery
Zdrowe kalorie dla każdego! Bez chemii!

Jeśli myślicie, że lody to smaczne, ale niestety wysokokaloryczne i niezdrowe przysmaki, to jesteście w błędzie!

więcej
17.V.2017 spotkania autorskie
Maglowanie Wagla

W środę 17 maja zapraszamy do krakowskiego kina Kijów na 20. spotkanie z cyklu „Dorwać Mistrza" z udziałem Wojciecha Waglewskiego oraz gości specjalnych: Urszuli Dudziak, Wojciecha Bonowicza, Jerzego Jarniewicza i Mateusza Pospieszalskiego.

więcej
  rekomendacje
Dobra poezja do poczytania w maju

Wiosenna pogoda zachęca do otwarcia okien i przewietrzenia biur, a także do przeniesienia się z naszymi lekturami na parkowe ławki i w cień lipowych drzew. Nic tak nie umili chwil spędzonych na świeżym powietrzu jak tom dobrych wierszy. Dlatego jako wiosenne lektury polecamy Państwu książki poetyckie Wydawnictwa Znak.

więcej
rozwiń więcej wydarzeń