wydawnictwo znak - Dobrze nam się wydaje

Wydawnictwo Znak Wydawnictwo Znak Literanova Wydawnictwo Znak Emotikon Wydawnictwo Znak Horyzont Miesięcznik Znak Wydawnictwo Otawrte Stacja 7

Znak to literatura piękna i popularna, poezja, literatura faktu, książki religijne i filozoficzne książki wybitne. Pozycje należące do kanonu literatury oraz eksperymenty. Autorzy zagraniczni i polscy, uznani i nagradzani (nobliści, laureaci Nagrody Nike) oraz debiutujący.

więcej
  premiery
Książka, którą trzeba znać!

Józef Czapski (1896-1993) jak nikt z polskich twórców splótł fascynującą biografię własną i świadectwa burzliwej epoki ze sztuką i literaturą, z ich uprawianiem i emocjonalnym przeżywaniem. Znak kontynuuje publikację najważniejszych dzieł człowieka nazywanego „świadkiem XX wieku", autora szczególnie ważnego dla środowiska naszego wydawnictwa.

więcej
  premiery
Zabierz książki na wakacje

Urlopy czas zacząć! Czy to na plaży, czy na kocyku nad jeziorem - nie zapominajcie o najlepszych książkach! Oto nasze propozycje na wakacyjny relaks!

więcej
24.VI.2017 spotkania autorskie
Mariusz Sieniewicz na BIG BOOK Festival!

Mariusz Sieniewicz pozostaje w festiwalowej konwencji czasu i zabiera czytelników w podróż do roku 2092. Jego "Plankton", niewątpliwie jedynka wśród premier BIG BOOK FESTIVALU, wzbudził niemałe poruszenie medialne w ostatnich dniach!

więcej
  zapowiedzi
Halo, Rosario? Ja też nie mam na to odpowiedzi

W lipcu ukaże się książka "Halo, tu Franciszek. Prywatne rozmowy Papieża". Już dziś możecie przeczytać jej fragment.

więcej
18.VI.2017 spotkania autorskie
Ewa Winnicka na festiwalu Pałac Reporterów

W niedzielę 18 czerwca Ewa Winnicka, autorka książki „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej Johnson" będzie gościem Mariusza Szczygła podczas wydarzenia Pałac Reporterów na placu Defilad w Warszawie! Początek o godz. 18.05.

więcej
  premiery
Niepokojące memento z przyszłości

Stolica Apostolska została przeniesiona pod Sztokholm, stolicą Polacji jest Olsztyn, a Kraków został właśnie niemal zmieciony z powierzchni ziemi w zamachu terrorystycznym. Ukarany za nieposłuszeństwo kapucyn brat Artur trafia pod Wawel, by nieść pomoc potrzebującym. Na miejscu okazuje się, że jego misja ma zupełnie inny charakter.

więcej
19.VI.2017 spotkania autorskie
Trasa autorska Magdaleny Kordel

14 czerwca ukazuje się zapowiadana i wyczekiwana książka Magdaleny Kordel „Córka wiatrów", wciągająca opowieść o długo skrywanych tajemnicach, sile więzi i magii wspomnień. Z tej okazji mamy przyjemność zaprosić Państwa na trasę autorską.

więcej
  zapowiedzi
"Jakoś to będzie" - przeczytajcie fragment

Dlaczego ulubione kolory Polaków to zielony i niebieski? Co to znaczy, że świętujemy jak żaden inny naród w Europie? Czy to prawda, że polska wigilia jest najzdrowsza na świecie? Co wyraża najpopularniejsze polskie słowo?

więcej
  premiery
Literacka J. K. Rowling nazywana współczesną Virginią Woolf

- Żeby stać się pisarką, musiałam nauczyć się przerywać, zabierać głos, mówić trochę głośniej, a potem jeszcze głośniej, na tyle, by przemówić swoim własnym głosem, który w ogóle nie jest głośny - mówi Deborah Levy, autorka bestsellerowego „Gorącego mleka", które właśnie trafiło do księgarń.

więcej
  nagrody
O. Leon Knabit zostanie Kawalerem Orderu Uśmiechu

Ojciec Leon Knabit, znany rekolekcjonista i kaznodzieja z opactwa benedyktynów w Tyńcu, zostanie Kawalerem Orderu Uśmiechu, międzynarodowego odznaczenia nadawanego za działania przynoszące dzieciom radość!

więcej
  zapowiedzi
"Miasteczko kłamców" - przeczytajcie fragment W połowie lipca w Znaku ukaże się "Miasteczko kłamców" - thriller Mirandy Megan, który zyskał status bestsellera, budząc zachwyty krytyków i czytelników.

Jako pierwsi możecie przeczytać fragment!

więcej
  wydarzenia
„Zaczynając od moich ulic” - zapraszamy na Festiwal Miłosza!

Od 8 do 11 czerwca w Krakowie odbędzie się kolejny Festiwal Miłosza, jedno z najważniejszych wydarzeń na poetyckiej mapie kraju.

więcej
  premiery
Poezja i jazz

Urodzony w 1940 roku Robert Pinsky jest jednym z czołowych współczesnych poetów amerykańskich. Często mówi się o nim, że należy do ostatnich „poetów obywatelskich", którzy wciąż jeszcze wierzą w społeczny wymiar własnej twórczości oraz dbają o popularyzowanie wierszy (nie tylko swoich) w przestrzeni publicznej.

więcej
  nagrody
Brygida Grysiak laureatką Dziennikarskiej Nagrody "Ślad"

Brygida Grysiak, nasza autorka oraz dziennikarka TVN 24, została laureatką tegorocznej Dziennikarskiej Nagrody "Ślad" im. bp. Jana Chrapka.

więcej
06.VI.2017 spotkania autorskie
O Prusie w Krakowie

We wtorek 6 czerwca o godzinie 19 w Kawiarni Literackiej przy ul. Krakowskiej 41 w Krakowie odbędzie się kolejne spotkanie tropem najbardziej tajemniczego polskiego pisarza!

więcej
  zapowiedzi
Przeczytajcie fragment "Pięknego życia"

W lipcu w Znaku ukaże się "Piękne życie" Shauny Niequist. To książka, która inspiruje do zmian, pomaga docenić teraźniejszość , gloryfikuje ciszę i odpoczynek. Pozwala odzyskać spokój i wewnętrzną równowagę. To odpowiedź na zmęczenie, przepracowanie, tempo życia, szum informacyjny i multitasking.
Przeczytajci fragment!

więcej
  wywiad
Christine Chitnis: Jem deser każdego dnia!

Lody z ogórkiem, melonem i miętą? Truskawkowy sorbet z bazylią i miodem? Może kremowa gruszka z tymiankiem i rabarbarowym musem? Przeczytajcie rozmowę z Christine Chitnis, autorką rewelacyjnej książki „Zdrowe lody".

więcej
  premiery
Bolesław Prus - twórca bardziej tajemniczy niż jego bohaterowie

Niektórym autorom udaje się stworzyć bohaterów tak przekonujących, tak zapadających w pamięć i serca czytelników, że ci postanawiają nadać im jakąś formę realności, zaznaczyć ich obecność w swoim życiu.

więcej
  premiery
O sensie pisarstwa Wiesława Myśliwskiego

Piotr Biłos pokazuje, jak może wyglądać prawdziwe l i t e r a t u r o z n a w s t w o - wolne od gorsetu metodologii i hermetycznego języka, wsparte erudycją, ale polegające na wrażliwości, empatii i intuicji, które pozwalają dotrzeć do głównych wątków i najgłębszych sensów pisarstwa Wiesława Myśliwskiego.

więcej
31.V.2017 spotkania autorskie
Spotkanie o książce "Architekt wolnej Polski"

W środę 31 maja Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie otaz Stowarzyszenie Maj 77 zapraszają na spotkanie, którego tematem będzie książka poświęcona Tadeuszowi Mazowieckiemu „Architekt wolnej Polski".

więcej
rozwiń więcej wydarzeń