wydawnictwo znak - Dobrze nam się wydaje

Wydawnictwo Znak Wydawnictwo Znak Literanova Wydawnictwo Znak Emotikon Wydawnictwo Znak Horyzont Miesięcznik Znak Wydawnictwo Otawrte

Znak to literatura piękna i popularna, poezja, literatura faktu, książki religijne i filozoficzne książki wybitne. Pozycje należące do kanonu literatury oraz eksperymenty. Autorzy zagraniczni i polscy, uznani i nagradzani (nobliści, laureaci Nagrody Nike) oraz debiutujący.

więcej
25.I.2018 spotkania autorskie
Krakowskie spotkanie z Joanną Bator

Wydawnictwo Znak i Księgarnia Pod Globusem zapraszają na spotkanie z Joanną Bator, pisarką, Laureatką Nagrody Literackiej NIKE, autorką m. in. "Chmurdaliów" i "Ciemno, prawie noc". Porozmawiamy o jej najnowszej książce "Purezento".

więcej
17.I.2018 spotkania autorskie
Ks.Adam Boniecki i Paweł Świątek o relacjach państwo-kościół

Małopolski Ogród Sztuki zaprasza na rozmowę Pawła Świątka, reżysera spektaklu "Bolesław Śmiały" z ks. Adamem Bonieckim w dniu 17 stycznia 2018 roku.

więcej
18.I.2018 spotkania autorskie
Spotkanie z ks. Bonieckim w Tarnowie

Z ogromna radością zapraszamy naszych czytelników na spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim zainicjowane przez Wydawnictwo Znak oraz Klub Tygodnika Powszechnego w Tarnowie. 

więcej
18.I.2018 spotkania autorskie
Żagiel na przełęczy Wydawnictwo Znak oraz Włoski Instytut Kultury zapraszają na spotkanie promocyjne książki Żagiel na przełęczy. Opowieść o innej Toskanii

18 stycznia, godzina 19.00 

Włoski Instytut Kultury w Krakowie ul. Grodzka 49

więcej
  rekomendacje
Ranking polskich blogów o książkach

Początek roku to czas podsumowań, rankingów i analiz tego, co wydarzyło się w czasie ostatnich dwunastu miesięcy. Zachęcamy do głosowania na najlepszy blog o książkach.

więcej
  rekomendacje
Dobra powieść pod choinkę!

Święta tuż, tuż! Przygotowaliśmy zestawienie powieści, które ucieszą każdego i sprawdzą się jako bożonarodzeniowy prezent! 

więcej
  rekomendacje
Barańczaka powrót w wielkim stylu. 444 wiersze poetów języka angielskiego XX wieku w Klubie Trójki

Wybory Barańczaka są tu bardzo konsekwentne. On ceni poezję, w której dane nam jest dotknięcie rzeczywistego świata - mówi w audycji Magdalena Heydel, redaktorka antologii "444 wiersze poetów języka angielskiego XX wieku".

więcej
  rekomendacje
3 książki Znaku na liście 10 najlepszych zagranicznych książek roku. Ranking Czytaj.pl

Jak to zwykle bywa pod koniec roku, przychodzi czas na podsumowania i planowanie postanowień na kolejne cztery kwartały. Prezentujemy Wam listę dziesięciu książek, które w 2017 roku najbardziej nas zachwyciły.

więcej
07.XII.2017 spotkania autorskie
Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson. Dyskusyjny Klub Czytelniczy Zapraszamy na grudniowe spotkanie z biografią!
Tym razem porozmawiamy z Łukaszem Wojtusikiem o książce Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson Ewy Winnickiej.

7 grudnia (czwartek), godz. 18.00
Księgarnia pod Globusem, ul. Długa 1

więcej
04.XII.2017 spotkania autorskie
Karol Tarnowski i Paweł Rojek o idei ideologii i idolatryzacji

W tegoroczne "Poniedziałki z Tischnerem" wplatamy cykl "Dialog", w którym chcemy zarówno zastanawiać się nad dialogiem, jak i go praktykować. Jako pierwsi praktycy głos zabiorą Karol Tarnowski i Paweł Rojek. Serdecznie zapraszamy!

więcej
  rekomendacje
Wybierz prezenty pod choinkę – top 10 dla tych, którzy kochają książki i uwielbiają znajdować je pod choinką!

Dla tych, którzy uwielbiają ekscytujące przygody, najdalsze zakątki globu i obce kultury oraz dla tych, którzy wolą wybrać się w podróż w głąb siebie lub w jednym momencie cofnąć się kilka wieków wstecz, przygotowaliśmy 10 fascynujących propozycji, które pozwolą przenieść się w inny wymiar czasu i przestrzeni!

więcej
09.XII.2017 spotkania autorskie
Z Medyki. Wspomnienia rodzinne Kaspra Pawlikowskiego

Wydawnictwo Znak zaprasza na spotkanie promujące książkę Z Medyki. Wspomnienia rodzinne Kaspra Pawlikowskiego.
O świecie, rodzinie i artystach, w rozmowie z Tomaszem Fiałkowskim opowie autor książki.
9 grudnia, godzina 17.00
Dwór w Goszycach 
Goszyce 80 k. Krakowa

więcej
14.XII.2017 spotkania autorskie
Marek Krajewski gościem spotkania z cyklu "Kij w mrowisku!"

Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na spotkanie z cyklu "Kij w mrowisku!" Czyli ważne tematy, na które warto rozmawiać", które odbędzie się 14 grudnia o godz. 19.

 

więcej
01.XII.2017 spotkania autorskie
Grudniowe spotkania z Markiem Krajewskim

Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie z Markiem Krajewskim, które odbędą się w najbliższych dniach.

więcej
  nagrody
Nie tylko o stracie

„Coraz bliżej albo coraz mniej" - taki tytuł nosi wydana w tym roku książka Józefy Hennelowej, publicystki, działaczki społecznej i politycznej, wieloletniej redaktorki „Tygodnika Powszechnego". We wtorek 5 grudnia autorka odbierze za nią nagrodę dla Krakowskiej Książki Miesiąca.

więcej
  wydarzenia
"Beksińscy" na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy

W sobotę 25 listopada odbędzie się premiera spektaklu "Beksińscy" zainspirowanego książką Magdaleny Grzebałkowskiej "Beksińscy. Portret podwójny", wydanej nakładem Wydawnictwa Znak w 2014 roku.

więcej
  premiery
Precyzja słowa i olśniewający kunszt translatorski

Kiedy w 2007 roku przygotowywano do druku „Wiersze zebrane" Stanisława Barańczaka, redaktor ponad 500-stronicowego tomu, Ryszard Krynicki, postanowił wzbogacić książkę o garść przekładów dokonanych przez autora.

więcej
22.XI.2017 spotkania autorskie
Spotkanie z Szymonem Hołownią

Zapraszamy na spotkanie z Szymonem Hołownią, które odbędzie sięw środę 22 listopada o godzinie 18 w Empiku Nowy Świat. Będzie ono poświęcone książce „Święci pierwszego kontaktu".

więcej
23.XI.2017 spotkania autorskie
Spotkanie z autorką biografii Bolesława Prusa

W czwartek 23 listopada gościem Salonu Literackiego Biblioteki Kraków „Pod Gruszką" będzie autorka biografii Bolesława Prusa - „Bolesław Prus. Śledztwo biograficzne" Monika Piątkowska.

więcej
17.XI.2017 spotkania autorskie
„Przecież oprócz życia nic nie mogą Ci odebrać"

Wydawnictwo Znak, Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego oraz Fundacja im. Freyi von Moltke zapraszają na spotkanie poświęcone korespondencji Helmutha i Freyi von Moltke zawartej w książce "Listy na pożegnanie"

więcej
rozwiń więcej wydarzeń