wydawnictwo znak - Dobrze nam się wydaje

Wydawnictwo Znak Wydawnictwo Znak Literanova Wydawnictwo Znak Emotikon Wydawnictwo Znak Horyzont Miesięcznik Znak Wydawnictwo Otawrte Stacja 7

Znak to literatura piękna i popularna, poezja, literatura faktu, książki religijne i filozoficzne książki wybitne. Pozycje należące do kanonu literatury oraz eksperymenty. Autorzy zagraniczni i polscy, uznani i nagradzani (nobliści, laureaci Nagrody Nike) oraz debiutujący.

więcej
  premiery
Pierwsza biografia najbogatszej Polki w historii

„Znacznie lepiej pracować tam, gdzie będę mogła zaoszczędzić jakieś pieniądze" - powiedziała Barbara Piasecka po przyjeździe do Ameryki. I „zaoszczędziła", i to nie tylko „jakieś pieniądze", lecz miliony. Jak jej się to udało?

więcej
30.III.2017 spotkania autorskie
Spotkanie z Michałem Olszewskim, autorem książki "#upał"

W czwartek 30 marca zapraszamy do Faktycznego Domy Kultury w Warszawie na spotkanie z Michałem Olszewskim, autorem książki „#upał".

więcej
29.III.2017 spotkania autorskie
Mamy z innej planety. Spotkanie z Krystyną Strączek

W środę 29 marca zapraszamy do Klub Kultury Kliny (ul. Biskupa Albina Małysiaka 1, Kraków) na spotkanie z Krystyną Strączek, autorką książki poświęconej historiom kobiet, które urodziły niepełnosprawne dziecko „Mamy z innej planety".

więcej
29.III.2017 spotkania autorskie
Kim naprawdę była Barbara Piasecka Johnson

W środę 29 marca zapraszamy do Faktycznego Domy Kultury w Warszawie na premierowe spotkanie z Ewą Winnicką, autorką książki „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej Johnson".

więcej
  wydarzenia
Beksińscy. Album wideofoniczny

W internecie dostępny jest już pierwsza zapowiedź pełnometrażowego filmu dokumentalnego pt. „Beksińscy. Album wideofoniczny".

więcej
  zapowiedzi
Biografia Bolesława Prusa - przeczytajcie fragment

W maju w Znaku ukaże się biografia najbardziej tajemniczego polskiego pisarza „Prus. Śledztwo biograficzne" Moniki Piątkowskiej.

więcej
  premiery
Hanna Chrzanowska - siostra naszego Boga

Nie jest pierwszą osobą w historii świata, która mając w sobie trudne do ogarnięcia złoża empatii, niosła pomoc chorym. Nie jest pierwszą, która opatrywała psujące się rany i karmiła sparaliżowanych. Jest jednak tą, która jeszcze niedawno była wśród nas.

więcej
23.III.2017 spotkania autorskie
„Milionerka". Spotkanie z Ewą Winnicką

W czwartek 23 marca zapraszamy na spotkanie z Ewą Winnicką, która opowie o swojej książce „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej Johnson" - biografii najbogatszej Polki w historii.

więcej
  premiery
Klimatyczny Poznań i znakomicie skonstruowana intryga kryminalna

1901 rok. Karnawał. W zgermanizowanym Poznaniu dochodzi do serii zabójstw. W celu odnalezienia nieuchwytnego fałszerza pieniędzy do miasta przyjeżdża młody detektyw Jan Morawski...

więcej
  nagrody
Dorota Karaś nominowana do Pomorskiej Nagrody Artystycznej

Dorota Karaś została nominowana do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za książkę „Cybulski. Podwójne salto" - brawurową biografię człowieka legendy. Autorka z reporterską dociekliwością przygląda się obu obliczom Zbyszka Cybulskiego.

więcej
  wydarzenia
Demokracja: globalna rzeczywistość czy uniwersalna utopia?

W środę 22 marca Wydawnictwo Znak i Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ zapraszają na debatę ekspercką poświęconą książce Francisa Fukuyamy „Koniec historii".

więcej
  zapowiedzi
"Misja: Encyklopedia" - nowa książka Péreza-Revertego!

W maju premiera nowej książki Artura Péreza-Revertego „Misja: Encyklopedia". Możecie jako pierwsi przeczytać jej fragment!

więcej
17.III.2017 spotkania autorskie
Czy to jeszcze fikcja, czy już rzeczywistość?

W piątek 17 marca zapraszamy do kawiarni Pauza In Garden w Krakowie na spotkanie z Michałem Olszewskim, autorem książki „#upał".

więcej
  premiery
Ks. Jan Zieja - święty anarchista

„Tu mieszka dobry ksiądz" - zdanie to napisała anonimowa osoba na drzwiach domu księdza Jana Ziei w Radomiu. Trudno o prostsze i celniejsze w wymowie podsumowanie drogi księdza, który swoim życiem przekonywał, że nawet w XX wieku można iść drogą Chrystusa.

więcej
  wydarzenia
Recenzenci poszukiwani!

Zapraszamy do współpracy osoby, które chciałyby podzielić się swoją pasją do literatury i pisać dla nas recenzje tekstów zagranicznych.

więcej
  premiery
Czy wizja Fukuyamy się sprawdziła?

Globalne ocieplenie, rozprzestrzenianie broni jądrowej, chaos w Europie Wschodniej, rozwijający się konflikt na Bliskim Wschodzie - tak wyglądał świat, kiedy młody, nieznany szerszemu gronu amerykański politolog, ogłosił na łamach neokonserwatywnego "The National Interest" esej „The End of History?".

więcej
  premiery
Kim jest Jezus?

Dorobiliśmy Benedyktowi XVI gębę profesorka. Przywykliśmy myśleć o nim jako o papieżu intelektualiście, genialnym teologu, mistrzu słowa, który pozostawi po sobie przede wszystkim wspaniałą spuściznę pisemną.

więcej
  nagrody
„Sprawiedliwi zdrajcy" nominowani do Nagrody im. Kapuścińskiego

Książka „Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia" Witolda Szabłowskiego nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2016!

więcej
  wydarzenia
Dorwać Mistrza i Małgorzatę

W czwartek 9 marca Wydawnictwo Znak zaprasza na 19. spotkanie z cyklu „Dorwać Mistrza", w którym udział wezmą tłumacze „Mistrza i Małgorzaty", czyli demoniczno-filologiczny klan Przebindów: Leokadia Anna Przebinda, Grzegorz Przebinda, Aneta Przebinda, Igor Przebinda oraz goście: Anna Dymna, Ewa Wojdyłło, Maciej Bieniasz.

więcej
  zapowiedzi
Niedokończona książka ks. Tischnera

Autor „Filozofii dramatu" zaczął ją pisać w połowie lat 90. Prawdopodobnie miała to być trzecią częścią jego filozoficznego opus magnum. Zachowały się tylko trzy rozdziały. Teraz ukażą się w jednym tomie zatytułowanym „Inny. Eseje o spotkaniu".

więcej
rozwiń więcej wydarzeń