wydawnictwo znak - Dobrze nam się wydaje

Wydawnictwo Znak Wydawnictwo Znak Literanova Wydawnictwo Znak Emotikon Wydawnictwo Znak Horyzont Miesięcznik Znak Wydawnictwo Otawrte Stacja 7

Znak Literanova to zarówno proza z najwyższej półki, jak i książki inspirowane popkulturą w najlepszym wydaniu oraz idące pod prąd – eksperymentujące z formą i treścią, odważne, komentujące wydarzenia i trendy XXI wieku.

więcej
  zapowiedzi
Fragment nowej książki Magdy Stachuli

Autorka "Idealnej", najlepiej sprzedającego się debiutu kryminalnego ostatnich lat, wraca z nową historią, która nie pozwoli ci zasnąć. Przeczytajcie fragment.

więcej
25.V.2017 spotkania autorskie
Spotkanie z Ewą Stachniak w Lublinie

W czwartek 25 maja zapraszamy do Lublina na spotkanie z Ewą Stachniak i rozmowę o jej najnowszej książce "Bogini tańca".

więcej
  nagrody
Zośka Papużanka nominowana do nagrody literackiej Gryfia

Podczas Warszawskich Targów Książki ogłoszono nominacje do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia. Do nagrody nominowano pięć autorek, m.in. Zośkę Papużankę za książkę "On" wydaną w serii proza.pl w Znak Literanova.

więcej
24.V.2017 spotkania autorskie
Spotkanie z Ewą Stachniak w Łańcucie

W środę 24 maja zapraszamy do Biblioteki Miejskiej w Łańcucie na spotkanie z Ewą Stachniak i rozmowę o jej książce "Bogini tańca".

więcej
  nagrody
„Tańczymy już tylko w Zaduszki" z nagrodą Magellana!

Podczas 6. Warszawskich Targów Książki redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" przyznała doroczne Nagrody Magellana - wyróżnienia dla wydawców publikacji turystycznych i kartograficznych, wyróżniających się starannością, rozbudzających pasję podróżowania oraz wychowujących nowe pokolenia globtroterów.

więcej
  premiery
Królowa sceny

Patrząc na ogrom dorobku Bronisławy Niżyńskiej, nie sposób się nie zdziwić, skąd czerpała na to wszystko siły. Szczególnie że jej życie osobiste nie należało do szczególnie udanych.

więcej
  premiery
O kobiecie, której nie udało się złamać

Pierwsza kobieta, która dostała Nobla.
Pierwsza osoba, która dostała dwa Noble z dwóch różnych dziedzin.
Jednak kiedy chciała na nowo ułożyć sobie życie, sprzeciwił się jej cały świat.

więcej
  nagrody
Jacek Dehnel nominowany do Nike!

Na Warszawskich Targach Książki ogłoszono nominacje do najważniejszego wyróżnienia literackiego w Polsce. Jedną z 20 nominowanych książek jest „Krivoklat" Jacka Dehnela!

więcej
  premiery
Nie wystarczy tylko marzyć, trzeba też działać

W Znak Literanova ukazują się "Wszystkie twoje marzenia" - nowa powieść Agaty Czykierdy-Grabowskiej, najpopularniejszej polskiej autorki new adult.

więcej
10.V.2017 spotkania autorskie
Spotkania z Piotrem Milewskim

W środę 10 maja zapraszamy na dwa spotkania z Piotrem Milewskim, który będzie opowiadał o swoich książkach „Transsyberyjska" i „Dzienniki japońskie".

więcej
08.V.2017 spotkania autorskie
Wieczór autorski z Marcinem Kąckim

W poniedziałek 8 maja zapraszamy do faktycznego Domu Kultury w Warszawie na spotkanie z Marcinem Kąckim, reporterem i dziennikarzem śledczym.

więcej
  wydarzenia
Zmarł Robert M. Pirsig - autor legendarnej książki „Zen i sztuka obsługi motocykla"

W chwili, gdy kończymy prace nad przygotowaniem nowego wydania kultowej książki „Zen i sztuka obsługi motocykla", otrzymaliśmy smutną wiadomość o śmierci jej autora Roberta M. Pirsiga. Pisarz zmarł w swoim domu w wieku 88 lat.

więcej
  premiery
Opowieść o kobiecej sile i o niewinności

Postać Lukrecji Borgii owiana jest czarną legendą. Zdeprawowana, nikczemna i podstępna nimfomanka goszcząca w swoim łożu ojca i rodzonego brata. Zgrabne dziewczę, o obliczu jak żywcem wyjętym z obrazów mistrza Rafaela, które na palcu nosić miało pierścień wyposażony w nasączoną trucizną igłę.

więcej
  premiery
Lady Gaga, reporter i wszyscy ludzie generała

Właśnie ukazuje się jedna z najciekawszych i najgłośniejszych książek o amerykańskich elitach władzy i wojska - „Wszyscy ludzie generała" Michaela Hastingsa. Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć Amerykę prezydenta Trumpa.

więcej
27.IV.2017 spotkania autorskie
Spotkanie podróżnicze z Piotrem Milewskim

W czwartek 27 kwietnia zapraszamy do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku zaprasza na spotkanie z podróżnikiem, autorem „Dzienników japońskich" - Piotrem Milewskim.

więcej
26.IV.2017 spotkania autorskie
Spotkanie z Piotrem Milewskim w Katowicach

W środę 26 kwietnia zapraszamy do Katowic na spotkanie z Piotrem Milewskim, który będzie opowiadał o swoich książkach „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia" oraz „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej".

więcej
  wydarzenia
Dni Mendozy w krakowskim Instytucie Cervantesa

20 kwietnia w Madrycie odbędzie się uroczyste wręczenie Eduardowi Mendozie nagrody Premio Cervantes 2016 - najważniejszego wyróżnienia literackiego w świecie hiszpańskojęzycznym, nazywanego hiszpańskim Noblem. Z tej okazji krakowski Instytut Cervantesa, którego biblioteka nosi imię pisarza, przygotowuje szereg wydarzeń i atrakcji związanych z twórczością Mendozy.

więcej
  wywiad
Dorota Gąsiorowska: Książki są niczym kompas, wskazują właściwy kierunek

Najnowsza powieść Doroty Gąsiorowskiej „Antykwariat spełnionych marzeń" to pełna tajemnic historia, która otuli cię niczym ciepły koc i przeniesie w zaczarowany świat najskrytszych marzeń. Przeczytajcie wywiad z autorką!

więcej
  premiery
W obronie praw kobiet: Jean Sasson

Jean Sasson postanowiła przemówić w imieniu kobiet, którym zakneblowano usta. Była pionierką w próbie feministycznego opisu kultury, gdzie - jak głosi tradycyjne przysłowie - dziewczyna ma tylko zasłonę i grób.

więcej
  premiery
Biografia, którą można obdzielić kilka osób

Kiedy E.O. Chirovici skończył swoją pierwszą powieść napisaną w języku angielskim, zrobił to, co każdy szanujący się autor zrobić powinien: rozesłał ją do kilkunastu agentów literackich w Londynie. Niestety, nikt nie był nią zainteresowany.

więcej
rozwiń więcej wydarzeń