wydawnictwo znak - Dobrze nam się wydaje

Wydawnictwo Znak Wydawnictwo Znak Literanova Wydawnictwo Znak Emotikon Wydawnictwo Znak Horyzont Miesięcznik Znak Wydawnictwo Otawrte

Znak Literanova to zarówno proza z najwyższej półki, jak i książki inspirowane popkulturą w najlepszym wydaniu oraz idące pod prąd – eksperymentujące z formą i treścią, odważne, komentujące wydarzenia i trendy XXI wieku.

więcej
  zapowiedzi
Fragment nowej książki Erica-Emmanuela Schmitta

Eric-Emmanuel Schmitt to mistrz filozoficznych przypowieści. W Znaku w listopadzie ukaże się jego nowa książka „Człowiek, który widział więcej". Tym razem pisarz w zastanawia się, jak to możliwe, że w świecie, w którym pragniemy miłości, jest również miejsce na zło. Jak to się dzieje, że ludzie w imię Boga dopuszczają się najgorszych zbrodni.

więcej
21.X.2017 spotkania autorskie
Aktorstwo i krytyka. Agata Kulesza i Łukasz Maciejewski gośćmi 8. FKA!

Jak aktorzy postrzegają pracę krytyków? Dlaczego tekstom krytycznym dotyczącym ról aktorskich brakuje precyzji? Po raz kolejny na Festiwalu Kamera Akcja odbędzie się spotkanie, którego pretekstem będzie rozmowa o postrzeganiu krytyki filmowej przez aktorów oraz odwrotnie - spojrzenia na aktorów okiem krytyków.

więcej
  premiery
O sensie egzystencji, miłości i wszelkiego działania

Prawdziwa rozmowa - zwłaszcza na tematy istotne ̶ wymaga czasu i otwarcia na drugiego człowieka. Trzeba znaleźć odwagę, chęć i siłę, by wejść w nią w pełni i bez reszty, tak jak się powinno. W dobie szybkiego przepływu informacji, gdy preferowany jest bezboleśnie przyswajalny, krótki przekaz, rozmawianie wydaje się czynnością jałową i pochłaniającą zbyt wiele wysiłku. No bo jakie właściwie mogą z niego wyniknąć korzyści? Czemu w ogóle miałoby służyć?

więcej
18.X.2017 spotkania autorskie
Lata powyżej zera - krakowska premiera z udziałem Anny Cieplak

W środę 18 października wraz ze Spółdzielnią "Ogniwo" zapraszają na krakowską premierę nowej książki Anny Cieplak „Lata powyżej zera". Spotkanie poprowadzi Jan Bińczycki. W trakcie wydarzenia książka będzie dostępna w promocyjnej cenie.

więcej
  premiery
Jak pozostać sobą, gdy jest się nieustannie ocenianym przez innych?

Od kilkunastu lat panuje moda na ubolewanie nad stanem rodzimej kinematografii. Dobrze widziane bywa wygłaszanie stwierdzeń brzmiących niczym trawestacja słynnej kwestii z „Rejsu": "W naszym kinie nic się nie dzieje''. Nie brakuje utyskiwań na niedobór wyrazistych postaci na polskich scenach i planach filmowych, wspomina się wręcz o kryzysie aktorstwa.

więcej
  wydarzenia
"Aktorki. Odkrycia" - premiera w kinie Atlantic

W poniedziałek warszawskie kino Atlantic błyszczało nie tylko blaskiem fleszy, ale przede wszystkim blaskiem gwiazd, które pojawiły się na premierze książki „Aktorki. Odkrycia" Łukasza Maciejewskiego, a największa sala w Atlanticu pękała w szwach.

więcej
17.X.2017 spotkania autorskie
Spotkanie z Anną Cieplak w Sopocie

We wtorek 17 października zapraszamy do Sopotu na spotkanie z Anną Cieplak, autorką wydanej właśnie w Znaku książki „Lata powyżej zera".

więcej
14.X.2017 spotkania autorskie
Jak żyć bez śmieci w Polsce

Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Wągrowską, autorką bestsellera "Życie Zero Waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej" - praktycznego poradnika jak uratować świat i pierwszej książki o zero waste w Polsce.

więcej
11.X.2017 spotkania autorskie
Spotkanie z Magdaleną Tulli w Krakowie

W środę 11 października zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Tulli i Justyną Dąbrowską, które będą rozmawiać o książce „Jaka piękna iluzja" oraz nowym wydaniu kultowych „Włoskich szpilek".

więcej
  zapowiedzi
Pani Energia - Agata Kulesza

Znamy się od wielu lat, chyba lubimy. Przede wszystkim jednak bardzo Agatę Kuleszę szanuję - pisze Łukasz Maciejewski w swojej najnowszej książce "Aktorki. Odkrycia".

więcej
06.X.2017 spotkania autorskie
Nowa książka Janusza L. Wiśniewskiego - zapraszamy na spotkanie

W sobotę 7 października zapraszamy do Gdańska na spotkanie z Januszem L. Wiśniewskim, który będzie opowiadał m.in. o swojej najnowszej książce „Wszystkie moje kobiety".

więcej
  premiery
Opowieść o godzeniu się ze światem

Czy możliwe jest przebaczenie straszliwej, nieludzkiej krzywdy? Czy straciwszy osobę, którą darzyło się wielką, wzajemną miłością, człowiek ma jeszcze prawo do szczęścia?

więcej
  premiery
Największe bogactwo nosimy w sobie

Historia hrabiego, poety, przedstawiciela rosyjskich elit, jest nie tylko hołdem złożonym drugiemu człowiekowi i jego sile. To także nostalgiczne wspomnienie wspaniałej Rosji - kraju, który na oczach głównego bohatera odchodzi w zapomnienie, staje się zbędnym balastem przeszłości. Melancholijny opis złotych czasów to hołd złożony ziemi Tołstoja i Dostojewskiego, przypomnienie

więcej
21.IX.2017 spotkania autorskie
Jak żyć bez śmieci w Polsce? Spotkanie autorskie w Poznaniu

W czwartek 21 września zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Wągrowską, autorką książki „Życie Zero Waste". Na spotkanie powinien przyjść każdy, komu kiedykolwiek przeszło przez myśl, że zbyt często wyrzuca kosz pełen odpadów.

więcej
  premiery
Powieść o dorastaniu w latach 2000+

Będzin w Zagłębiu Dąbrowskim, początek XXI wieku. W dniu, w którym samoloty uderzają w bliźniacze wieże WTC, czternastoletnia Anita Szymborska podejmuje przełomową decyzję życiową - pozbywa się kaset magnetofonowych słuchanych w dzieciństwie. Ten traktowany z całą powagą rytuał przejścia uświadamia jej, że oto dorosłość stoi przed nią otworem... No i tę lukę trzeba koniecznie czymś wypełnić.

więcej
  premiery
Skąd się biorą socjopaci i dlaczego odnoszą sukcesy?

Badania nieubłaganie wskazują, że 1 na 25 osób to socjopata. Choć na pierwszy rzut oka pozostają niedostrzeżeni, ujawniają się, gdy nadarza się ku temu okazja. Zamaskowani intryganci pozostają nieubłagani - toksyczni, bezwzględni, do bólu egoistyczni. Prawdopodobnie każdy miał z nimi styczność, obcujemy z nimi na co dzień.

więcej
  premiery
Jak żyć bez śmieci w Polsce?

Jest taka grupa ludzi, którzy kupując chleb, proszą o zapakowanie go w swoje bawełniane woreczki, w warzywa zaopatrują się tylko na targach lub w kooperatywach, mleko biorą z mlekomatów i zawsze mają przy sobie torbę za zakupy. Niektórzy widzą w nich wariatów, inni - rewolucjonistów. Oni sami nie lubią etykietek, a łączy ich to, że chcą żyć bez śmieci.

więcej
  nagrody
Nagroda im. Gombrowicza dla Anny Cieplak

Z radością gratulujemy Annie Cieplak, autorce powieści „Lata powyżej zera", która ukaże się w najbliższą środę, nagrody im. Witolda Gombrowicza. Pisarka otrzymała ją za najlepszy debiut literacki w 2016 roku „Ma być czysto!"

więcej
  premiery
Miejsce, które zrewolucjonizowało współczesną kryminalistykę

„Przez całą moją karierę powtarzam, że eksperci sądowi i kryminalistyczni, tacy jak stworzona przeze mnie postać doktor Kay Scarpetty, słyszą opowieści zmarłych. Zmarli mają wiele do powiedzenia, ale mogą ich usłyszeć tylko ludzie odpowiednio wyszkoleni i obdarzeni specyficznym darem. Tylko ci wyjątkowi ludzie potrafią zinterpretować język, który niewielu chce w ogóle słyszeć.

więcej
12.IX.2017 spotkania autorskie
Żyj bez śmieci!

We wtorek 12 września zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Wągrowską, autorką książki „Życie Zero Waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej".

więcej
rozwiń więcej wydarzeń