wydawnictwo znak - Dobrze nam się wydaje

Wydawnictwo Znak Wydawnictwo Znak Literanova Wydawnictwo Znak Emotikon Wydawnictwo Znak Horyzont Miesięcznik Znak Wydawnictwo Otawrte Stacja 7

Znak Literanova to zarówno proza z najwyższej półki, jak i książki inspirowane popkulturą w najlepszym wydaniu oraz idące pod prąd – eksperymentujące z formą i treścią, odważne, komentujące wydarzenia i trendy XXI wieku.

więcej
  wywiad
To musi być rzeczywistość

„Kocham reportaże, żyję z reportaży, ale czasem mam ochotę na protest song". Marcin Kącki - jeden z najlepszych polskich reporterów - opowiada o swojej debiutanckiej powieści „Fak maj lajf", która właśnie trafia do księgarń.

więcej
  wydarzenia
Spotkanie z redaktorem

Kraków Miasto Literatury UNESCO zaprasza na nowy cykl spotkań, stworzony specjalnie dla amatorów pisarstwa. Gośćmi będą redaktorzy mainstreamowych wydawnictw, którzy nie tylko wiedzą wszystko o rynku wydawniczym w Polsce, ale też często go kształtują. Pierwsze spotkanie z cyklu będzie dotyczyć literatury pięknej, a gościem Marii Kuli - prowadzącej spotkanie - będzie Agata Pieniążek, redaktorka nabywająca polską prozę w wydawnictwie Znak Literanova.

więcej
  premiery
Plan na wiosnę

Gdy rozpoczynasz kolejną porę roku, koncentrując się na planach dla piękna na najbliższe miesiące, jasno określasz kierunek podróży ku zdrowiu i urodzie. Skopiuj tę listę i trzymaj ją gdzieś, gdzie będziesz mogła do niej zaglądać przez całą wiosnę, by krótkoterminowe cele mogły się zmienić w długoterminowe nawyki.

więcej
  wywiad
Przeżywamy odrodzenie bon tonu

Adam Jarczyński, ekspert od dobrych manier - ale też sąsiad, klient, współpracownik, turysta i ojciec - w swojej książce „Z klasą, na luzie" w przystępny, klarowny i jednocześnie zabawny sposób odpowiada na wątpliwości, jak zachować się z klasą w każdej sytuacji... i nie dać się przy tym zwariować. Przeczytajcie rozmowę!

więcej
  zapowiedzi
Bogini tańca - przeczytajcie fragment książki

W maju w Znaku ukaże się książka Ewy Stachniak „Bogini tańca" - historia wybitnej artystki Bronisławy Niżyńskiej, która na zdominowanej przez mężczyzn scenie osiągnęła pozycję, o jakiej inni mogli tylko marzyć. Już dziś możecie przeczytać fragment tej książki.

więcej
13.III.2017 spotkania autorskie
Beduinki na Instagramie - spotkanie z Aleksandrą Chrobak

W poniedziałek 13 marca zapraszamy do Kluboksięgarni Radio Telewizja (ul. Andersa 29, Warszawa) na spotkanie z Aleksandrą Chrobak, absolwentką religioznawstawa i polonistyki, która kilka lat temu zamieszkała w Abu Zabi.

więcej
  premiery
Odżywianie dla urody

Na rozgrzewkę pomówimy o podstawach. Produkty, które zjadasz, składają się z trzech głównych składników odżywczych: węglowodanów, tłuszczów i białek. Powinnaś dążyć do tego, by codziennie spożywać produkty zawierające najbardziej upiększające składniki z każdej z tych grup, bo niektóre węglowodany, tłuszcze i białka są gorsze od innych.

więcej
07.III.2017 spotkania autorskie
Fascynująca Ameryka Łacińska

We wtorek 7 marca Koło Naukowe Studiów Latynoamerykańskich UJ zaprasza do Krakowa na spotkanie z Mają Hawranek i Szymonem Opryszkiem - podróżnikami, dziennikarzami,autorami zbioru reportaży "Tańczymy już tylko w Zaduszki".

więcej
  zapowiedzi
"Jeśli nie spodoba nam się to, co napiszesz, znajdziemy cię i zabijemy"

Autor tej książki krótko po jej wydaniu zginął w wypadku, którego okoliczności budzą kontrowersje. Przeczytajcie fragment "Wszystkich ludzi generała" - wstrząsający portret elit, które stanowią otoczenie Donalda Trumpa.

więcej
  premiery
Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem

W nocy nie możesz zasnąć, rano budzisz się niewyspany, idziesz pobiegać, ale jesteś zmęczony, a w pracy masz problemy z podjęciem ważnych decyzji. A może wystarczy poznać swój chronotyp i zacząć żyć w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem?

więcej
  wydarzenia
Współczucie nie wystarczy

Premiera wywiadu rzeki z Zofią Posmysz „Królestwo za mgłą" była doskonałą okazją do postawienia pytania: czy warto jeszcze mówić o Auschwitz?

więcej
  rekomendacje
„Wojna Winstona". W Europie budzą się demony przeszłości

„Historia się powtarza - za pierwszym razem jako tragedia, za drugim razem jako farsa" - to właśnie te słowa przyszły mi do głowy, gdy zabrałem się za lekturę książki „Wojna Winstona" Michaela Dobbsa.

więcej
  premiery
Czego natura może nas nauczyć o randkach i związkach?

Mijają wieki, a my wciąż uważamy, że faceci są z Marsa, a kobiety z Wenus. Oni i one nie są w stanie zrozumieć się nawzajem. Choć ludzie latają w kosmos, a każdy rok przynosi kolejne niezwykłe odkrycia, to nasza wiedza o związkach jest taka sama, jak wieki temu. Poznawanie partnerów, randkowanie i związki to wciąż wyzwanie dla każdego z nas. O co w tym wszystkim chodzi?

więcej
  zapowiedzi
Przeczytajcie fragment "Życia pasterza"

W marcu w Polsce ukaże się „Życie pasterza" Jamesa Rebanksa, książka, która stała się międzynarodowym fenomenem, jednym z największych zaskoczeń na brytyjskim rynku wydawniczym.

więcej
  wywiad
Magia życia wykrzywia nasze losy

Przeczytajcie rozmowę z Jackiem Cyganem, niezrównanym poetą polskiej piosenki oraz autorem zbioru opowiadań „Przeznaczenie, traf, przypadek"

więcej
  zapowiedzi
Przeczytajcie fragment "Księgi luster"

W marcu w Znak Literanova ukaże się "Księga luster", wciągająca bez reszty, szkatułkowa opowieść o morderstwie, wspomnieniach i kłamstwach.

więcej
  rekomendacje
Powieść niczym kreacja haute couture

W piątek do kin wchodzi „Jackie", film który przedstawia kulisy jednego z najbardziej wstrząsających momentów w dziejach Ameryki - zabójstwa prezydenta Kennedy'ego, widzianego oczami pierwszej damy - Jacqueline Bouvier Kennedy (w tej roli Natalie Portman).

więcej
  nagrody
Magda Stachula autorką jednego z pięciu najciekawszych debiutów kryminalnych 2016 roku!

Powieść „Idealna" Magdy Stachuli została wyróżniona głosami czytelników magazynu literacko-kryminalnego „Pocisk": „Idealna" to powieść na wysokim poziomie, z bardzo ciekawą intrygą, która wbija w fotel" - czytamy w uzasadnieniu werdyktu.

więcej
  premiery
'Twórczość jest jak ptak - musi mieć dwa skrzydła - rzemiosło i kreatywność'

- Najtrudniejsze są te sytuacje, w których muszę kompleksowo zmieniać scenariusz - mówi Andrzej Fidyk, jeden z najbardziej cenionych polskich dokumentalistów, którego książka ''Świat Andrzeja Fidyka'' - napisana wspólnie z Aleksandrą Szarłat - właśnie trafiła do księgarń.

więcej
  premiery
Czy warto jeszcze mówić o Auschwitz?

Premiera pierwszego wywiadu rzeki z Zofią Posmysz "Królestwo za mgłą" jest okazją do postawienia pytania: czy warto jeszcze mówić o Auschwitz?

więcej
rozwiń więcej wydarzeń