wydawnictwo znak - Dobrze nam się wydaje

Wydawnictwo Znak Wydawnictwo Znak Literanova Wydawnictwo Znak Emotikon Wydawnictwo Znak Horyzont Miesięcznik Znak Wydawnictwo Otawrte Stacja 7

Wydawnictwo Otwarte zostało założone przez SIW Znak w 2006 roku i od początku specjalizuje się w literaturze popularnej. Nasz zespół to ludzie pełni energii, otwarci na pomysły, kochający książki.

więcej
  premiery
Tej książki nie da się przedawkować!

Wyobraźcie sobie politolożkę z fotograficzną pamięcią i roztargnioną copywriterkę, które pewnego dnia składają wypowiedzenie z pracy, by założyć blog o jedzeniu i zdrowiu. Następnie dodajcie do nich 87-letniego profesora, czworo małych łobuzów wypluwających wszystko, co dostaną do jedzenia, i pół miliona czytelników w pierwszym roku działania bloga. To właśnie Food Pharmacy.

więcej
  premiery
Mroczna historia

Joseph Knox (prawdziwe nazwisko Knobbs), jest specjalistą odpowiedzialnym za zakup kryminałów do księgarni Waterstone (duża sieć księgarń w Wielkiej Brytanii). To właśnie ten facet z debiutanckich powieści - takich jak „Dziewczyna z pociągu" - robi bestsellery.

więcej
  nagrody
Cztery zwycięskie książki w plebiscycie Lubimy czytać

Zakończył się plebiscyt jednego z największych literackich portali lubimyczytac.pl. Książki Grupy Wydawniczej Znak zwyciężyły aż w czterech kategoriach!

więcej
  wywiad
- Sprawiam, że kobiety mogą wyjść bez makijażu - mówi Bożena Społowicz

Bożena Społowicz jest skin coachem i swoją najlepszą wizytówką - ma 38 lat, a od 18 dba o zdrowie i młody wygląd skóry. Przez ten czas zdobyła zaufanie klientek i przyczyniła się do tego, że kobiety nie wstydzą się wychodzić z domu bez makijażu. Od kilku dni w księgarniach można kupić jej książkę „Skin coach. Twoja droga do pięknej i zdrowej skóry". Poznajcie nowego trenera Waszej skóry!

więcej
  zapowiedzi
Opowieści o miłości i kobiecości

Rupi Kaur - ta pochodząca z Indii Kanadyjka, to międzynarodowy fenomen. Za sprawą poezji publikowanej na Instagramie werbalizuje swoje myśli i uczucia, z którymi utożsamia się mnóstwo ludzi na całym świecie - śledzi ją już blisko 100 tysięcy osób. Przez wielu nazywana jest głosem swojego pokolenia.

więcej
  wywiad
Poznajcie Mię Sheridan!

Przeczytajcie wywiad z autorką „Bez słów". We wrześniu jej nowa książka "Bez win".

więcej
  wywiad
- Jak kocham, to ekstremalnie - mówi Rainbow Rowell

Rainbow Rowell, autorka „Linii serc", opowiada o najnowszej książce, magii telefonów stacjonarnych i o tym, jak to jest być „pomniejszą kuzynką" księżniczki Lei z „Gwiezdnych Wojen".

więcej
  wywiad
Vera Falski: Wszystko wymaga talentu

Vera Falski to kobieta z krwi i kości. Znasz ją. Może być Twoją sąsiadką. Przygląda się sobie i innym kobietom z polskich ulic, uliczek i ścieżek. Przeczytajcie wywiad z autorkami, które kryją się za tym pseudonimem.

więcej
  wywiad
Zapomnienie jest złudzeniem

Rozmowa z Nino Haratischwili, autorką „Ósmego życia"

więcej
  wywiad
"Naśladowcy" - mroczne oblicze Norwegii

Ingar Johnsrud kopniakiem wyważył drzwi do świata skandynawskiego kryminału i bezczelnie rozsiadł się w towarzystwie Jo Nesbø i innych mistrzów gatunku. Przeczytajcie rozmowę z autorem „Naśladowców"

więcej
18.V.2016 spotkania autorskie
Gruzińskie rozmowy wokół „Ósmego życia (dla Brilki)"

W środę 18 maja zapraszamy do kawiarni M65 Przestrzeń Kreatywna na spotkanie z Nino Haratischwili, autorką „Ósmego życia (dla Brilki)". Spotkanie poprowadzą Anną Dziewit-Meller i Marcin Meller.

więcej
  premiery
Niech dzieje się magia!

Przyznajcie się - kto z Was czekał na list z Hogwartu, marzył o wycieczce do Hogsmeade, wypróbowaniu Magicznych Dowcipów Weasleyów, fasolek wszystkich smaków albo własnej różdżce?

więcej
20.XI.2015 spotkania autorskie
Spotkania Tomkiem Michniewiczem

Zapraszamy na spotkania autorskie z Tomkiem Michniewiczem, autorem książek „Świat równoległy", „Swoją drogą", „Gorączka" i „Samsara".

więcej
  wydarzenia
„W krainie kolibrów" - posłuchaj fragmentów

Anna Korcz jest zachwycona powieścią Sofii Caspari „W krainie kolibrów". Posłuchajcie, jak czyta fragment książki.

więcej
  premiery
To jest prawdziwa „Gra o tron"!

Ukazało się nowe trzytomowe wydanie kultowego cyklu „Królowie przeklęci" Maurice'a Druona. Pierwszy tom zawiera powieści: „Król z Żelaza", „Zamordowana królowa", „Trucizna królewska".

więcej
  wydarzenia
Poznaj bliżej Verę Falski

Kwestionariusz Prousta wypełniła autorka książki Za żadne skarby, której premiera już w maju.

więcej
  media
Bretania mnie uwiodła

Tylko u nas wywiad z Niną George, autorką bestselerowego Lawendowego pokoju. Premiera nowej powieści Księżyc nad Bretanią już 13 kwietnia.

więcej
  media
Zobacz teledysk inspirowany „Czerwoną Królową”

Klip przygotowali zwycięzcy 5. edycji programu Must Be The Music - Tylko Muzyka.

więcej
15.II.2015 spotkania autorskie
5 spotkań z Bogną Ziembicką

Poznaj autorkę sagi o Różanach osobiście. Okazją jest premiera najnowszego, czwartego tomu sagi - Bądź przy mnie.

więcej
  media
Kunicka: Świat nie jest taki zły!

Polecamy rozmowę z polską artystką w programie „Pytanie na śniadanie".

więcej
rozwiń więcej wydarzeń