wydawnictwo znak - Dobrze nam się wydaje

Wydawnictwo Znak Wydawnictwo Znak Literanova Wydawnictwo Znak Emotikon Wydawnictwo Znak Horyzont Miesięcznik Znak Wydawnictwo Otawrte Stacja 7

Znak Emotikon specjalizuje się w literaturze dla dzieci. Nasza oferta obejmuje książki obrazkowe dla najmłodszych (2−6 lat), książki edukacyjne, a także serie i powieści przygodowe dla chłopców i dziewczynek (6−12 lat). Wydajemy zarówno bestsellerowe Magiczne Drzewo, opowieści o Mikołajku, Bolku i Lolku, Koszmarnym Karolku, jak i wielokrotnie nagradzane książki artystyczne i nowatorskie.

więcej
  wydarzenia
Bolek i Lolek zapraszają do rozwiązywania zagadek!

Uwaga! Smok Wawelski poszukiwany. Wyszedł z domu i nikt nie wie, gdzie jest.
Bolek i Lolek już spakowali plecaki. Wyrusz razem z nimi na poszukiwanie Smoka Wawelskiego. Kto wie, jakie przygody czekają was po drodze!

więcej
  zapowiedzi
#Mispowraca

Nasz ukochany Miś powraca! Niedawno stuknęła mu dziewięćdziesiątka, ale to nadal ten sam uroczy Niedźwiadek!

więcej
22.III.2017 spotkania autorskie
Spotkanie z Misiem Fisiem

W środę 22 marca Wojciech Bonowicz, autor książeczek "Bajki Misia Fisia" i „Misiu Fisiu ma dobry dzień, dobry dzień" spotka się z dziećmi w Cieszynie.

więcej
  premiery
Fantastyczny Pan Lis musi uciekać!

Dzieci kochają książki Roalda Dahla, a jego „Charlie i fabryka czekolady" oraz „Matylda" należą do ulubionych lektur szkolnych. Mamy przyjemność zaprezentować Państwu kolejny tytuł autorstwa mistrza opowieści.

więcej
  premiery
Kto powstrzyma Wiedźmy przed upolowaniem wszystkich dzieci?

Czy wiecie, jak rozpoznać prawdziwą wiedźmę? Myślicie, że wiedźmy noszą głupawe czarne kapelusze, czarne peleryny i latają na miotłach. Bzdura!

więcej
25.I.2017 spotkania autorskie
Jak budować życie bez traumy - spotkanie w Warszawie

W środę 25 stycznia zapraszamy na spotkanie z autorami książki „Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach". Aleksandra Wójcik i Maciej Zdziarski przez kilka lat spotykali się z pacjentami krakowskiej przychodni dla byłych więźniów obozów koncentracyjnych.

więcej
  wydarzenia
Upoluj Minotaura i weź udział w konkursie!

Przerażający Minotaur uciekł z miasteczka Darkmord. Ludziom grozi niebezpieczeństwo. Teraz może być także w Twoim mieście. Szukaj go w Krakowie (17-18.01.2017), Warszawie (21-11.01.2017) i Katowicach (28-29.01.2017) i weź udział w konkursie!

więcej
  wydarzenia
"Księga burz" - poszukujemy odtwórców głównych ról!

Wiosną 2017 ukaże się nowa powieść fantastyczna dla młodzieży „Księga burz". Poszukujemy osób, które wcielą się w jej bohaterów.

więcej
16.XII.2016 spotkania autorskie
Spotkanie z Andrzejem Maleszką w Poznaniu

W sobotę 17 grudnia zapraszamy do Poznania na spotkanie autorskie z Andrzejem Maleszką i premierę jego najnowszej powieści „Magiczne drzewo. Inwazja".

więcej
  premiery
Kwintesencja słodkiego dzieciństwa!

Kocie oczka z marmoladą, chlebek korzenny, bananowe babeczki i trufle w muszelkach! Marzenie każdego dziecka!

więcej
  premiery
Jak przeklinać z klasą

Czy dzieci mogą przeklinać? Jak najmłodsi wyrażają złość? Co to jest POMINDOREK, ile waży WAGAŻ i gdzie rosną MUCHOROWIKI? Czy wiecie co to TRAMWARIA, a czym jest SZEPCZOŁA?

więcej
19.X.2016 spotkania autorskie
Spotkanie z Alice Milani

Z okazji 20. rocznicy Nagrody Nobla dla Wisławy Szymborskiej zapraszamy na spotkanie z Alice Milani autorką komiksu „Wisława Szymborska. Życie w obrazkach".

więcej
  nagrody
"Longin. Tu byłem" z nagrodą czytelników!

Po raz 23. wręczono statuetki Koziołka Matołka Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego dla najlepszej książki dla dzieci wydanej w 2015 r.

więcej
18.IX.2016 spotkania autorskie
"Bajki Misia Fisia" pod dębem

W niedzielę 18 września zapraszamy do Żywca, na spotkanie z Wojciechem Bonowiczem, który w pięknym plenerze, między dwoma Zamkami Habsburgów, pod rozłożystym starym dębem - specjalnie dla Waszych dzieci i dla Was będzie czytał swoją książkę „Bajki Misia Fisia".

więcej
  nagrody
"13 bajek z królestwa Lailonii" wyróżnione!

Z radością informujemy, że książka „13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych" Leszka Kołakowskiego z ilustracjami znakomitego grafika Pawła Pawlaka została wyróżniona w plebiscycie must have 2016 podczas 10. edycji Łódź Design Festival.

więcej
  premiery
W piątek 1 lipca do kin trafi ekranizacja książki „Bardzo Fajny Gigant"!

BFG to pierwszy w historii film, przy którego produkcji spotkają się tacy trzej geniusze jak Steven Spielberg, Roald Dahl i Walt Disney. Budżet tej produkcji przewyższył kwotę 130 milionów dolarów. Film kręcony był w Kanadzie i na Wyspach Owczych.

więcej
  premiery
Kiedy dziecko nie chce spać...

Macie problem z usypianiem swoich pociech? Przygotowaliśmy dla Was książkę, która dzięki zawartym w niej technikom szybkiego zasypiania opracowanym przez psychologa pomoże utulić malucha do snu.

więcej
  premiery
Szpieg, który pisał dla dzieci...

Oswojony wiking, wieczny chłopiec, ekscentryk, pisarz, lotnik, szpieg... Mroczny Norweg i pełen uroku młody człowiek o błyskotliwym poczuciu humoru. Autor „Charliego i fabryki czekolady" i scenariusza do filmu o Bondzie „Żyje się tylko dwa razy". Kim jeszcze byl Roald Dahl?

więcej
  premiery
Brat i ojciec „Jaśków"

Jego najpopularniejszy cykl o rodzinie Jaśków sprzedał się we Francji w ponad półmilionowym nakładzie. Porównuje się go niekiedy z twórcą postaci legendarnego Mikołajka René Goscinnym. Jean-Philippe Arrou-Vignod, bo o nim mowa, jest jednym z najbardziej popularnych we Francji pisarzy dla dzieci i młodzieży (wcześniej tworzył dla dorosłych).

więcej
  premiery
Najlepsze książki na Dzień Dziecka!

Zbliża się Dzień Dziecka! A wiadomo, że najlepszym prezentem dla najmłodszych jest książka! Mamy mnóstwo propozycji dla Waszych pociech! Zobaczcie!

więcej
rozwiń więcej wydarzeń