wydawnictwo znak - Dobrze nam się wydaje

Wydawnictwo Znak Wydawnictwo Znak Literanova Wydawnictwo Znak Emotikon Wydawnictwo Znak Horyzont Miesięcznik Znak Wydawnictwo Otawrte Stacja 7

Znak Emotikon specjalizuje się w literaturze dla dzieci. Nasza oferta obejmuje książki obrazkowe dla najmłodszych (2−6 lat), książki edukacyjne, a także serie i powieści przygodowe dla chłopców i dziewczynek (6−12 lat). Wydajemy zarówno bestsellerowe Magiczne Drzewo, opowieści o Mikołajku, Bolku i Lolku, Koszmarnym Karolku, jak i wielokrotnie nagradzane książki artystyczne i nowatorskie.

więcej
  premiery
Klasyczna opowieść do wspólnego czytania

Myszy mieszkają w każdym domu, ale takiej mysiej rodzinki to już dawno nie było! Odpowiada za to Michael Bond, jedyny i prawdziwy brytyjski Bond. Służył w Królewskich Siłach Lotniczych, ale jego największą misją stało się stworzenie niezapomnianych książek dla dzieci.

więcej
  premiery
Najtrudniej było opisać Słońce

Jakie zagadnienia dotyczące kosmosu są najtrudniejsze do wyjaśnienia najmłodszym? Co nas najbardziej fascynuje w odległych galaktykach? I co nas pociąga w kosmosie? Przeczytajcie wywiad z Pawłem Ziemnickim, autorem książki "Kosmos. Gwiezdna podróż".

więcej
  premiery
Jak zapewnić dziecku szczęśliwe życie?

Wiele osób zastanawia się, czy można zapewnić swojemu dziecku szczęśliwe życie. Są dwie odpowiedzi. Pierwsza: nie - przyszłości nie da się zaplanować i oczyścić z trosk. Druga: tak, można nauczyć dziecko takiej rozwagi i wiary we własne umiejętności, że poradzi sobie ze wszystkim.

więcej
  premiery
Wiosenne premiery dla dzieci

Weekend majowy za pasem. Nie zapomnijcie spakować do plecaka czy walizki książek dla swoich pociech. Pogoda jest nieprzewidywalna, a w czasie deszczu na nudę najlepsze są książki! Prezentujemy najlepsze premiery tej wiosny dla dzieci. Zobaczcie!

więcej
  premiery
Bolek i Lolek zwiedzają Polskę

Czy wiesz, ile krasnoludków kryje się we Wrocławiu? Czy na Czartowym Polu straszy. Ile soli jest jeszcze w kopalni w Wieliczce? Czy Katowice to już Śląsk, a w Krynicy Zdrój są tylko sanatoria? Jak się nazywa najwyższy szczyt w Bieszczadach? Gdzie się znajduje najstarsze drzewo w Polsce? No i gdzie podział się ten Smok Wawelski?

więcej
02.IV.2017 spotkania autorskie
O Kubusiu Puchatku w krakowskiej Bonarce

W najbliższą niedzielę zapraszamy do krakowskiej Bonarki na spotkanie z Michałem Rusinkiem, tłumaczem książki „Nowe przygody Kubusia Puchatka".

więcej
  wydarzenia
Bolek i Lolek zapraszają do rozwiązywania zagadek!

Uwaga! Smok Wawelski poszukiwany. Wyszedł z domu i nikt nie wie, gdzie jest.
Bolek i Lolek już spakowali plecaki. Wyrusz razem z nimi na poszukiwanie Smoka Wawelskiego. Kto wie, jakie przygody czekają was po drodze!

więcej
  zapowiedzi
#Mispowraca

Nasz ukochany Miś powraca! Niedawno stuknęła mu dziewięćdziesiątka, ale to nadal ten sam uroczy Niedźwiadek!

więcej
22.III.2017 spotkania autorskie
Spotkanie z Misiem Fisiem

W środę 22 marca Wojciech Bonowicz, autor książeczek "Bajki Misia Fisia" i „Misiu Fisiu ma dobry dzień, dobry dzień" spotka się z dziećmi w Cieszynie.

więcej
  premiery
Fantastyczny Pan Lis musi uciekać!

Dzieci kochają książki Roalda Dahla, a jego „Charlie i fabryka czekolady" oraz „Matylda" należą do ulubionych lektur szkolnych. Mamy przyjemność zaprezentować Państwu kolejny tytuł autorstwa mistrza opowieści.

więcej
  premiery
Kto powstrzyma Wiedźmy przed upolowaniem wszystkich dzieci?

Czy wiecie, jak rozpoznać prawdziwą wiedźmę? Myślicie, że wiedźmy noszą głupawe czarne kapelusze, czarne peleryny i latają na miotłach. Bzdura!

więcej
25.I.2017 spotkania autorskie
Jak budować życie bez traumy - spotkanie w Warszawie

W środę 25 stycznia zapraszamy na spotkanie z autorami książki „Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach". Aleksandra Wójcik i Maciej Zdziarski przez kilka lat spotykali się z pacjentami krakowskiej przychodni dla byłych więźniów obozów koncentracyjnych.

więcej
  wydarzenia
Upoluj Minotaura i weź udział w konkursie!

Przerażający Minotaur uciekł z miasteczka Darkmord. Ludziom grozi niebezpieczeństwo. Teraz może być także w Twoim mieście. Szukaj go w Krakowie (17-18.01.2017), Warszawie (21-11.01.2017) i Katowicach (28-29.01.2017) i weź udział w konkursie!

więcej
  wydarzenia
"Księga burz" - poszukujemy odtwórców głównych ról!

Wiosną 2017 ukaże się nowa powieść fantastyczna dla młodzieży „Księga burz". Poszukujemy osób, które wcielą się w jej bohaterów.

więcej
16.XII.2016 spotkania autorskie
Spotkanie z Andrzejem Maleszką w Poznaniu

W sobotę 17 grudnia zapraszamy do Poznania na spotkanie autorskie z Andrzejem Maleszką i premierę jego najnowszej powieści „Magiczne drzewo. Inwazja".

więcej
  premiery
Kwintesencja słodkiego dzieciństwa!

Kocie oczka z marmoladą, chlebek korzenny, bananowe babeczki i trufle w muszelkach! Marzenie każdego dziecka!

więcej
  premiery
Jak przeklinać z klasą

Czy dzieci mogą przeklinać? Jak najmłodsi wyrażają złość? Co to jest POMINDOREK, ile waży WAGAŻ i gdzie rosną MUCHOROWIKI? Czy wiecie co to TRAMWARIA, a czym jest SZEPCZOŁA?

więcej
19.X.2016 spotkania autorskie
Spotkanie z Alice Milani

Z okazji 20. rocznicy Nagrody Nobla dla Wisławy Szymborskiej zapraszamy na spotkanie z Alice Milani autorką komiksu „Wisława Szymborska. Życie w obrazkach".

więcej
  nagrody
"Longin. Tu byłem" z nagrodą czytelników!

Po raz 23. wręczono statuetki Koziołka Matołka Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego dla najlepszej książki dla dzieci wydanej w 2015 r.

więcej
18.IX.2016 spotkania autorskie
"Bajki Misia Fisia" pod dębem

W niedzielę 18 września zapraszamy do Żywca, na spotkanie z Wojciechem Bonowiczem, który w pięknym plenerze, między dwoma Zamkami Habsburgów, pod rozłożystym starym dębem - specjalnie dla Waszych dzieci i dla Was będzie czytał swoją książkę „Bajki Misia Fisia".

więcej
rozwiń więcej wydarzeń