Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

C. W. Gortner

Potomek Tudorów

Tłumaczenie: Małgorzata Kafel

Najgłębiej skrywana tajemnica Tudorów, która mogła odmienić bieg historii

Młodziutka Elżbieta Tudor zdobywa upragniony tron, ale nie wolno jej jeszcze odetchnąć z ulgą. Protestancka królowa ma wielu wrogów. Za każdym filarem może kryć się skrytobójca, a każdy łyk wina może zawierać truciznę. Na dodatek w niewyjaśnionych okolicznościach znika najwierniejsza dama dworu Elżbiety, lady Parry.
Brendan Prescott, zaufany szpieg w służbie królowej, otrzymuje od władczyni sekretną misję: musi za wszelką cenę odnaleźć lady Parry. Jednak podczas poszukiwań uświadamia sobie, że oto trafił na trop tajemnicy tak niewiarygodnej, że gdyby wyszła na jaw, z pewnością przyniosłaby zgubę potężnej królewskiej dynastii...

~~ * * * ~~

C.W. Gortner jest autorem poczytnych powieści historycznych i miłośnikiem historii. Zbierając materiały do swoich książek, odbył liczne podróże, uczył się dworskich tańców i zamieszkał na pewien czas w hiszpańskim zamku. Jego powieści przetłumaczono na kilkanaście języków.

Oprawa miękka

Format: 155x235

Liczba stron: 352

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-04-20

ISBN: 978-83-240-2672-2

Tytuł oryginalny: Tudor Vendetta

Tłumaczenie: Małgorzata Kafel

Przeczytaj także

Coco Chanel była wierna w przyjaźni
Tylko u nas autor książki C.W. Gortner opowiada, co go najbardziej zaskoczyło podczas zbierania materiałów do książki o Coco Chanel.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Historia oczami mężczyzny
15 13
Książkę otrzymałam już jakiś czas temu, bo jeszcze w roku akademickim. W kolejce było jednak tyle innych tytułów, że ciągle odkładałam ją na później i na później... I to był bardzo duży błąd! Jeszcze na dodatek przeczytałam opis, że to któryś tom z kolei, więc świadomość rozpoczynania opowieści od środka również nie zachęcała mnie za bardzo do lektury.
>>> czytaj więcej
Intryga, która mogła doprowadzić do katastrofy
17 16
Gdy zobaczyłam opis tej książki, nie byłam pewna do końca, czy chcę ją przeczytać. Była trochę nie w moim stylu. Doszłam jednak do wniosku, że może jednak warto i po przeczytaniu 352 stron mogę stwierdzić, że nie żałuję.
>>> czytaj więcej
Intrygi i waśnie na królewskim dworze
16 16

Być królem to niełatwe zadanie, staje się ono po dwakroć trudniejsze jeżeli zamierza się być królową.

Elżbieta Tudor staje na tron w brutalnych i niepewnych czasach przemian religijnych, bezlitosnych intryg, układów, niewierności i zdrady. Musi zachować stan najwyższej uwagi, by na zawsze zaznaczyć swoje miejsce w panteonie angielskich władców.  


>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.