Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Potomek Tudorów

Intryga, która mogła doprowadzić do katastrofy

Gdy zobaczyłam opis tej książki, nie byłam pewna do końca, czy chcę ją przeczytać. Była trochę nie w moim stylu. Doszłam jednak do wniosku, że może jednak warto i po przeczytaniu 352 stron mogę stwierdzić, że nie żałuję.


Książka opisuje czasy panowania Elżbiety Tudor, która objęła tron po śmierci swojej siostry. Pełna intryg, mroczności i nieprzewidzianych zwrotów akcji. Ciekawa i wciągająca. Każda następna strona odkrywała sekrety głównych bohaterów. Intryga, która mogła doprowadzić do katastrofy.
Brendan Prescott jeden z najbardziej zaufanych szpiegów królowej Elżbiety otrzymał tajne zadanie odnalezienia uprowadzonej damy dworu. Jednak jego podróż okazuje się mieć głębsze dno. Stopniowo odkrywa, że władczyni posiada tajemnicę, która może stanowić zagrożenie dla jej panowania. Ponadto okazuje się, że w najmniej oczekiwanym momencie dopada go własna przeszłość i grzechy, za które musi zapłacić. Zaufanie królowej do Prescotta zostaje wystawione na ciężką próbę. Sam staje się celem przebiegłej intrygi.

Książka warta przeczytania z uwagi na ciekawą akcję oraz stopniowane napięcie. Zainteresowanie budzą także główni bohaterowie, którzy potrafią wiele poświęcić w imię wyższych wartości. Autor ciekawie skonstruował psychikę postaci.


Recenzent: Karolina Iskierka

C. W. Gortner

Potomek Tudorów

Tłumaczenie: Małgorzata Kafel

Najgłębiej skrywana tajemnica Tudorów, która mogła odmienić bieg historii

Młodziutka Elżbieta Tudor zdobywa upragniony tron, ale nie wolno jej jeszcze odetchnąć z ulgą. Protestancka królowa ma wielu wrogów. Za każdym filarem może kryć się skrytobójca, a każdy łyk wina może zawierać truciznę. Na dodatek w niewyjaśnionych okolicznościach znika najwierniejsza dama dworu Elżbiety, lady Parry.
Brendan Prescott, zaufany szpieg w służbie królowej, otrzymuje od władczyni sekretną misję: musi za wszelką cenę odnaleźć lady Parry. Jednak podczas poszukiwań uświadamia sobie, że oto trafił na trop tajemnicy tak niewiarygodnej, że gdyby wyszła na jaw, z pewnością przyniosłaby zgubę potężnej królewskiej dynastii...

~~ * * * ~~

C.W. Gortner jest autorem poczytnych powieści historycznych i miłośnikiem historii. Zbierając materiały do swoich książek, odbył liczne podróże, uczył się dworskich tańców i zamieszkał na pewien czas w hiszpańskim zamku. Jego powieści przetłumaczono na kilkanaście języków.