Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Anne Edwards

Maria Callas. Primadonna stulecia

Tłumaczenie: Mieczysław Godyń

Uwielbiana, pożądana i samotna. Porywająca biografia legendarnej divy

Była jedną z najbardziej pożądanych kobiet swoich czasów. Jej zachwycające arie operowe rzucały na kolana tłumy. Kochana i uwielbiana, prywatnie była inna niż na scenie. W rzeczywistości porywcza i wybuchowa, z wyrachowaniem zdradzała męża. Jednak los nie był jej dłużny. Sama została skrzywdzona przez kochanka – najbogatszego wówczas człowieka na świecie – Arystotelesa Onassisa. To on zmusił Callas do ukrywania ciąży, później dziecka, które zmarło kilka dni po porodzie, a wreszcie porzucił ją dla Jacqueline Kennedy.
Życie Callas to opowieść o wzlotach i upadkach. O licznych skandalach, samotności i odrzuceniu. O złotej erze opery, triumfach na legendarnych scenach La Scali i Metropolitan Opera oraz współpracy z największymi artystami epoki.
Edwards przeanalizowała wszystkie standardowe źródła, a oprócz tego sama przeprowadziła sporo wywiadów (…). Jest porażona publicznymi triumfami i prywatnymi smutkami Callas, a swoje zafascynowanie przekazuje czytelnikowi w imponująco skuteczny sposób.
Terry Teachout, “The New York Times”

Oprawa twarda

Format: B5(163x235)

Liczba stron: 400

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-09-07

ISBN: 978-83-240-3876-3

Tytuł oryginalny: Maria Callas: An Intimate Biography

Tłumaczenie: Mieczysław Godyń

Przeczytaj także

Porywająca biografia legendarnej diwy
Niepowtarzalny głos, talent aktorski, niebanalna uroda i temperament - ta mieszkanka gwarantuje sukces. I Maria Callas, a właściwie Cecilia Sophia Anna Maria Kalogeropoulou osiągnęła go. Za sławę i uwielbienie publiczności zapłaciła jednak wysoką cenę.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Maria Callas - galeria zjęć
Krystyna Janda

Zdradzona przez wszystkich, najbliższych i kochanych, okradana, poniżana, osamotniona i bezradna, ostatecznie opuszczona w chwili śmierci. Tak wielka samotność to pewnie przywilej największych, bezbronnych geniuszy. Świetna książka, wspaniale napisana bez niepotrzebnej emfazy.

Partnerzy


Recenzje

Porywająca i pełna emocji
7 8
Evangelia i Georgios Kalogeropolus potajemnie biorą ślub, wkrótce po nim sprzedają cały swój dobytek i wyjeżdżają do Ameryki. Litza w ogóle się z tego powodu nie cieszyła. Chciała zostać w Grecji, jednak mając maleńką córkę i będąc w zaawansowanej ciąży postanawia podążyć za mężem do obcego kraju.
>>> czytaj więcej
Poszerzenie horyzontów
14 13
To, co najbardziej zapamiętałem z biografii Marii Callas, to bardzo skomplikowane relacje z jej rodziną i mężczyznami, na które była skazana, lub w które dobrowolnie się pakowała.
>>> czytaj więcej
Takie biografie kocham
17 17
W światowej historii sztuki byli i są tacy ludzie, których dokonań można nie znać, ale na pewno zna się ich nazwiska. Można nie być miłośnikiem opery, ale zakładam, że większości z nas nazwisko Marii Callas nie jest obce. Ze mną jest właśnie tak, na operze się nie znam, ale nie mogłam sobie odmówić okazji poznania bliżej jednej z jej największych gwiazd. Uwielbiam dobre biografie i na taką właśnie liczyłam. Nie zawiodłam się. Anne Edwards z nawiązką spełniła pokładane w jej publikacji nadzieje.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.