Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Kościół dla średnio zaawansowanych

Szymon Hołownia

Kościół dla średnio zaawansowanych

Autor łączy problemy teologiczne z opisami kościelnej obyczajowości

Aniołek automatyczny
Strój godny
Matka Boska Elektryczna
Modlitwa stresem 

Jeśli chcesz się dowiedzieć, o czym mowa, książka Szymona Hołowni jest właśnie dla ciebie! Jak pisze sam autor, to coś dla tych: „którzy z Kościołem mają do czynienia od święta, ale wciąż są go ciekawi. Być może chcieliby dowiedzieć się, jak księża przygotowują się do kazań, czym różni się przeor od proboszcza i o co tak naprawdę chodzi z wymaganym przez księży »strojem godnym«. Nie dla mocno »zaawansowanych« katolików, którzy odpowiedź na te pytania znajdą u swoich duszpasterzy lub w setkach mądrych specjalistycznych książek. Ta książka żadną miarą nie jest specjalistyczna”.

Autor w typowy dla siebie lekki sposób łączy problemy teologiczne z opisami kościelnej obyczajowości, dodając do tego mnóstwo anegdot. Kościół dla średnio zaawansowanych to pierwsza książka Szymona Hołowni. W obecnym wydaniu została jednak zmieniona i uzupełniona, między innymi z powodu przemian, jakie zaszły w Kościele w ostatnich latach. Wraz z inną książką tego autora, Monopolem na zbawienie, stanowi przystępne i nowoczesne kompendium wiedzy dla młodego katolika.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 144x205

Liczba stron: 228

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2010-02-01

ISBN: 978-83-240-1291-6

Opracowanie graficzne: Wojciech Wawoczny

Przeczytaj także

Spotkanie w Gdańsku
W środę, 14 maja 2014r. serdecznie zapraszamy na spotkanie z Szymonem Hołownią w Audytorium Novum na terenie Politechniki Gdańskiej. Wstęp wolny!
>>> czytaj więcej

Recenzje

Teologia z humorem
102 39
Książka „Kościół dla średnio zaawansowanych" Szymona Hołowni porusza tematy ważne dla każdego katolika i osoby zainteresowanej tematyką religijną. Jest napisana z pasją i poczuciem humoru. To sprawia, że czyta się ją z przyjemnością.
>>> czytaj więcej
Czego pragnie współczesny świat
89 34
Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla ludzi patrzących na Kościół nieco z boku. Zaś dla tych, którzy uznają nowe metody ewangelizacji, być może stanie się szyderczym uśmiechem z tego ile wkładają w swoje działania. „Karaoke, zamiast slajdów, matka Boska Elektryczna, cała prawda o Ojcu Dyrektorze". Owa publikacja przeznaczona jest „Nie dla mocno »zaawansowanych« katolików, którzy odpowiedź na pytania znajdą u swoich duszpasterzy"- tak mówi o publikacji sam autor.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.