Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Flirtując z życiem

Danuta Stenka, Łukasz Maciejewski

Flirtując z życiem

Wspomnienia jednej z najlepszych polskich aktorek

Piękna, emocjonalna, temperamentna, kobieta sukcesu, gwiazda ekranu. Wykreowany przez media wizerunek Danuty Stenki nawet w połowie nie oddaje prawdy o jej niezwykłej osobowości. Pełne szczerości rozmowy z Łukaszem Maciejewskim odsłaniają jej inne, nieznane oblicze.

Aktorka opowiada o swoim dzieciństwie spędzonym w maleńkiej kaszubskiej wsi, o wyboistej ścieżce kariery, która zaprowadziła ją na najważniejsze sceny stolicy, wreszcie o fascynującej pracy w teatrze, na planie filmowym, w telewizji. Anegdoty z życia ludzi kina i teatru przeplatają się z wyznaniami na temat prywatnych spraw.
Stenka nie waha się otwarcie mówić o kosztach, jakie wiążą się z jej wymagającym zawodem – o towarzyszącym jej przez lata stresie i ciągłym braku pewności siebie.
Z jej poruszających wspomnień wyłania się opowieść o dojrzewaniu kobiety do niezależności i spełnienia, w której każdy łatwo odnajdzie cząstkę własnego życia.

Oprawa twarda

Format: 144x205

Liczba stron: 288

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-11-18

ISBN: 978-83-240-2468-1

Recenzje

Flirt z życiem - nie zawsze przyjemny
23 26
Wydawać by się mogło, iż zawód aktora równoważny jest z życiem lekkim, przyjemnym - wszak sława, popularność, pieniądze... Lektura ta jednak zbija nas z pantałyku... Okazuje się, iż to zawód jak wiele innych, któremu towarzyszy ciężka praca, łzy i poświęcenie.
>>> czytaj więcej
Czerpiąc ze świadomości tego, kim się jest
46 40
Ostatnio mogliśmy ją oglądać w filmie „Kamienie na szaniec", w którym zagrała matkę Rudego. Danuta Stenka to aktorka teatralna, filmowa i serialowa. Pochodzi z kaszubskiej wsi Gowidlino, od której nie chce się odcinać, bo tym samym utraciłaby kontakt z siłą, tożsamością i korzeniami. Owa siła to dla niej świadomość tego, kim jest. To między innymi gowidlińskie dzieciństwo, szkoła i polonistka, która pierwsza odkryła w niej potencjał aktorski. Rozwój aktorski Stenki wiąże się z najważniejszymi teatrami (Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Teatr Narodowy, Teatr Dramatyczny, Teatr Rozmaitości w Warszawie) i najważniejszymi nazwiskami (Warlikowski, Jarzyna, Kleczewska) nowego teatru w Polsce.
>>> czytaj więcej
Stenka - kobieta z niesamowitym uśmiechem
49 43
Sięgnęłam po tę pozycję wiedziona podziwem dla fantastycznej aktorki i cudownej kobiety, jaką jest Danuta Stenka. To aktorka o najpiękniejszym uśmiechu na polskiej scenie, która nie kryje swego wieku. Jest jak wino, czym starsza tym piękniejsza, a przy tym mądra, otwarta i bardzo normalna. Dla mnie Stenka stanowi polski odpowiednik Audrey Hepburn - pełna klasy i elegancji, a przy tym utalentowana i mająca swoje zasady w życiu kobieta.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.