Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Flirtując z życiem

Flirt z życiem - nie zawsze przyjemny

Wydawać by się mogło, iż zawód aktora równoważny jest z życiem lekkim, przyjemnym - wszak sława, popularność, pieniądze... Lektura ta jednak zbija nas z pantałyku... Okazuje się, iż to zawód jak wiele innych, któremu towarzyszy ciężka praca, łzy i poświęcenie.

Danuta Stenka z piękną prostotą, wrażliwością, mądrością i wdziękiem bijącym z każdej stronicy książki opowiada nam o swojej ścieżce kariery, o radościach, szczęściu, sukcesach, ale i o porażkach, smutku, i "spacerze w dolinie". To wywiad-rzeka, do którego z pewnością powrócę, który poszerzył moje świadomościowe horyzonty na zawód aktora i utwierdził mnie w dawno już ugruntowanym przekonaniu, iż Danuta Stenka pięknym człowiekiem jest.


Recenzent: Sandra Jędrowiak

Wydanie specjalne uzupełnione o nowe rozmowy

Piękna, emocjonalna, wrażliwa, kobieta sukcesu, gwiazda ekranu. Wykreowany przez media wizerunek Danuty Stenki nawet w połowie nie oddaje prawdy o jej niezwykłej osobowości.
Szczere rozmowy z Łukaszem Maciejewskim odsłaniają jej inne, nieznane oblicze.

Aktorka opowiada o swoim dzieciństwie spędzonym w maleńkiej kaszubskiej wsi, o wyboistej ścieżce kariery, o fascynującej pracy w teatrze, na planie filmowym, w telewizji. Anegdoty z życia zawodowego przeplatają się z wyznaniami na temat prywatnych spraw.
Danuta Stenka nie waha się otwarcie mówić o kosztach, jakie wiążą się z jej wymagającym zawodem – o towarzyszącym jej przez lata stresie i braku pewności siebie.

Z poruszających wspomnień wyłania się opowieść o dojrzewaniu kobiety do niezależności i spełnienia, w której każdy łatwo odnajdzie cząstkę własnego życia.