Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

12.09.2015

Wojciech Jagielski uhonorowany we Włoszech

Znakomity polski reportażysta, Wojciech Jagielski, autor wydanej właśnie w Znaku wstrząsającej książki „Wszystkie wojny Lary" został zaproszony do Włoch na festiwal literacki Festival della Literatura di Viaggio" odbywający się w Rzymie. Pisarz będzie tam prezentował swoją książkę "Nocni wędrowcy", która ukazała się w tym roku nakładem Notte Tempo w tłumaczeniu Marzeny Borejczuk. Podczas festiwalu 12 września wręczana jest włoska edycja nagrody im. Kapuścińskiego dla włoskich dziennikarzy i pisarzy. W tym roku, poza dwoma laureatami organizatorzy postanowili uhonorować wyróżnieniem specjalnym właśnie Wojciecha Jagielskiego. Po gali trzej laureaci wraz z córką Ryszarda Kapuścińskiego będą rozmawiać o dziennikarstwie i pisaniu.

14 września Wojciech Jagielski spotka się w Turynie z czytelnikami w klubie Polski kot, a dzień później w Pinerolo pod Turynem po spotkaniu z czytelnikami weźmie udział w dyskusji panelowej z udziałem antropologia Francesco Remottiego. Temat będzie „wojna".

W drugiej połowie września zapraszamy na spotkania z Wojciechem Jagielskim we Wrocławiu i Warszawie. Szczegóły wkrótce na naszej stronie.

Książki