Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Wojciech Jagielski

Wszystkie wojny Lary

Wojciech Jagielski w błędnym kole świętej wojny. Podróż z Gruzji przez europejski raj do pogrążonej w wojnie domowej Syrii. Niezwykły reportaż o palących problemach XXI wieku.

Opowieści słuchamy z ust Lary. Jej synowie, gruzińscy Czeczeni, ruszają do Polski. Tutaj Szamil i Raszid zostają Europejczykami. Potem wyjeżdżają dalej na Zachód, gdzie zakładają rodziny. Po latach europejski raj zaczyna ich jednak przerażać obcością i duchową pustką. Wciąga ich święta wojna – wojna o wartości ich zdaniem największe. Tak trafiają do Syrii…
Lara wciąż walczy o to, by wrócili do domu.

Pozornie oderwane od siebie strony świata – „kontynent rosyjski” z jego strefą wpływów oraz bliskowschodni kalifat – okazują się ściśle związane. Wojciech Jagielski opisuje, jak na ich styku rodzi się fundamentalizm. Tak wygląda świat, kiedy wojna przychodzi do naszego domu.
To kolejna po Nocnych wędrowcach i Wypalaniu traw wciągająca opowieść, której sens wykracza poza wydarzenia w niej opisywane i która pozbawia nas komfortu stereotypowego myślenia.

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 240

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-09-07

ISBN: 978-83-240-3875-6

Przeczytaj także

Wojciech Jagielski z nagrodą Pióro Nadziei
Wojciech Jagielski laureatem nagrody specjalnej Pióro Nadziei za całokształt twórczości! Ogromne gratulacje dla naszego autora!
>>> czytaj więcej
„Wokół faktu" - spotkanie z Wojciechem Jagielskim
W środę 14 grudnia zapraszamy do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku na spotkanie z Wojciechem Jagielskim.
>>> czytaj więcej
Wojciech Jagielski w Żorach
W czwartek 10 listopada o godz. 18 zapraszamy do Żor na spotkanie z Wojciechem Jagielskim i rozmowę o jego książkach, w tym najnowszej „Wszystkie wojny Lary".
>>> czytaj więcej
Zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Jagielskim
W piątek 14 października Wojciech Jagielski spotka się z czytelnikami podczas Międzynarodowych Targach Turystycznych - World Travel Show 2016.
>>> czytaj więcej
Zapraszamy do Sopotu!
W czwartek 18 sierpnia rozpoczyna się festiwal Literacki Sopot. Z  pewnością jedną z największych atrakcji będzie spotkanie z Markiem Krajewskim, podczas którego mistrz kryminałów zdradzi tytuł swojej najnowszej książki.
>>> czytaj więcej
Wojciech Jagielski na Zakopiańskim Festiwalu Literackim
W dniach 12-14 sierpnia odbędzie się pierwszy Zakopiański Festiwal Literacki „Pod Tatry tylko z książką". W sobotę 13 sierpnia z czytelnikami spotka się Wojciech Jagielski.
>>> czytaj więcej
Wojciech Jagielski na tegorocznej Malcie
Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Malta będziecie mieli okazję spotkać się z Wojciechem Jagielskim.
>>> czytaj więcej
Wojciech Jagielski w Krakowie i Libiążu
W środę 11 maja Wojciech Jagielski spotka się z czytelnikami w Libiążu i Krakowie. Będzie opowiadał o swoich książkach, w tym najnowszej „Wszystkie wojny Lary" oraz o najnowszym projekcie, czyli wyprawie na do Orientu śladami hippisów.
>>> czytaj więcej
Wojciech Jagielski w Sosnowcu
We wtorek 10 maja Wojciech Jagielski spotka się z czytelnikami w Sosnowcu.
>>> czytaj więcej
Spotkanie z Wojciechem Jagielskim w Krakowie
W poniedziałek 9 maja zapraszamy do Krakowa na spotkanie z Wojciechem Jagielskim.
>>> czytaj więcej
Dyskusja o uchodźcach w Domu Spotkań z Historią
W piątek 22 kwietnia w Domu Spotkań z Historią odbędzie się spotkanie poświęcone uchodźcom. W dyskusji udział weźmie m.in. znakomity reportażysta, nominowany do nagrody im. R. Kapuścińskiego za „Wszystkie wojny Lary" Wojciech Jagielski.
>>> czytaj więcej
Wojciech Jagielski w Muzeum Emigracji w Gdyni
W sobotę 16 kwietnia Wojciech Jagielski spotka się z czytelnikami w Muzeum Emigracji w Gdyni, gdzie będzie opowiadał o swojej najnowszej książce „Wszystkie wojny Lary". Zapraszamy o godz. 16 (ul. Polska 1). Wstęp wolny.
>>> czytaj więcej
Wojciech Jagielski w Płocku
W czwartek 14 kwietnia zapraszamy do Książnicy Płockiej (ul. Tadeusza Kościuszki 6) na spotkanie autorskie z reporterem Wojciechem Jagielskim.
>>> czytaj więcej
Wojciech Jagielski w Rypinie
W środę 13 kwietnia Wojciech Jagielski spotka się z czytelnikami w Rypinie, gdzie będzie opowiadał o swojej najnowszej książce „Wszystkie wojny Lary".
>>> czytaj więcej
Dwie książki Znaku nominowane do Nagrody im. Kapuścińskiego
Dwoje naszych wybitnych autorów: Małgorzata Szejnert, autorka „Usypać góry. Historie z Polesia", i Wojciech Jagielski, którego „Wszystkie wojny Lary" opublikowaliśmy w zeszłym roku, zostało nominowanych do jednej z najbardziej prestiżowych nagród polskiej branży wydawniczej.
>>> czytaj więcej
Konkurs na Książkę Roku 2015 jeszcze tylko przez 6 dni!

Do 28 lutego w serwisie lubimyczytać.pl można głosować na ulubione tytuły. O miano Książki Roku 2015 ubiega się blisko 200 pozycji z 63 wydawnictw - w tym aż 24 tytuły wydawnictwa Znak!


>>> czytaj więcej
Głosujcie na nasze książki w plebiscycie Książka Roku 2015!
Ruszył największy plebiscyt na Książki Roku 2015. Do końca lutego w serwisie lubimyczytać.pl można głosować na ulubione tytuły. O miano Książki Roku ubiega się blisko 200 pozycji z 63 wydawnictw - w tym aż 24 tytuły wydawnictwa Znak!
>>> czytaj więcej
Trzy książki Znaku w zestawieniu GW
„Gazeta Wyborcza" opublikowała listę 25 książek, bez których nie wyobraża sobie 2015 roku. Wśród nich są trzy książki wydane przez Znak!
>>> czytaj więcej
Spotkanie z Wojciechem Jagielskim w Łodzi
W czwartek 10 grudnia zapraszamy do Łodzi na spotkanie z Wojciechem Jagielskim i rozmowę o jego najnowszej książce „Wszystkie wojny Lary".
>>> czytaj więcej
Wojciech Jagielski spotka się z czytelnikami
We wtorek 24 listopada Wojciech Jagielski spotka się z czytelnikami w Ozorkowie oraz Leźnicy Wielkiej. Będzie opowiadał o swojej najnowszej książce „Wszystkie wojny Lary".
>>> czytaj więcej
Wojciech Jagielski w Opolu
W czwartek 29 października Wojciech Jagielski spotka się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
>>> czytaj więcej
„Wszystkie wojny Lary" w Nocnych Delikatesach
W nocy z 10 na 11 października od godz. 22 do 1 w Radiu Kraków będzie można posłuchać najnowszej książki Wojciecha Jagielskiego „Wszystkie wojny Lary".
>>> czytaj więcej
"Wszystkie wojny Lary" - spotkanie z Wojciechem Jagielskim
W czwartek 8 października Wojciech Jagielski spotka się z czytelnikami w Warszawie.
>>> czytaj więcej
"Wszystkie wojny Lary" w Stacji Muranów
W środę 30 września zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Jagielskim i rozmowę o jego najnowszym reportażu „Wszystkie wojny Lary".
>>> czytaj więcej
Spotkanie z Wojciechem Jagielskim
Zapraszamy na rozmowę z wybitnym reportażystą.
>>> czytaj więcej
Wojciech Jagielski uhonorowany we Włoszech
Wojciech Jagielski został zaproszony do Włoch na festiwal literacki Festival della Literatura di Viaggio" odbywający się w Rzymie.
>>> czytaj więcej
Najlepsze książki na jesienne wieczory!
Jesień idzie, wieczory będą coraz dłuższe, więc będzie więcej czasu na czytanie! Polecamy Wam kilka wrześniowych nowości.
>>> czytaj więcej
Jak rodzi się fanatyzm
Wojciech Jagielski tłumaczy, jak młodzi ludzie zarażają się fanatyzmem.
>>> czytaj więcej
Tylko u nas! Fragment nowej książki Wojciecha Jagielskiego
Wojciech Jagielski opisuje, jak rodzi się fundamentalizm. Tak wygląda świat, kiedy wojna przychodzi do naszego domu.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Chłopak z Kolna
0 1
Wojtek Jagielski ponownie pokazał, jak wspaniałym jest słuchaczem i reporterem. Jego warsztat pisarski jest doskonały. Wojtek umiał przelać na kartki książki cały dramat matki, której synowie zdecydowali się dołączyć do świętej wojny.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.