Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

19.06.2016

Wojciech Jagielski na tegorocznej Malcie

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Malta będziecie mieli okazję spotkać się z Wojciechem Jagielskim.

Jak co roku programowi artystycznemu Malty towarzyszy Forum, czyli rozmowy, w których w sposób przekrojowy rozważany jest główny temat festiwalu. W tym roku jest nim relacja między widzem, aktorem i świadkiem - zmienność pozycji, z których patrzymy na świat. Kwestiom tym przyjrzymy się z punktu widzenia osób zawodowo uczestniczących i obserwujących: z perspektywy aktora, reportażysty, fotoreportera, reżysera filmowego i dziennikarza śledczego.

Reportażyści opowiadają historie ludzi z odległych zakątków świata. Jak pobudzają wyobraźnię czytelnika, by przeżył to, co reportażysta w bezpośrednim kontakcie z bohaterami? Praca pisarza-reportera jest kreacją, obserwacją, uczestnictwem? Ile czasu potrzeba, by uchwycić mechanizmy działania ludzi i społeczeństw? Czy wobec ogromu nieszczęść jesteśmy jeszcze zdolni do empatii? Jakie są granice wspólnoty i współodpowiedzialności za nią w zglobalizowanym świecie?

Z Wojciechem Jagielskim rozmawiać będzie Michał Nogaś. Zapraszamy w niedzielę 19 czerwca o godz. 17 na plac Wolności w Poznaniu. Rozmowie towarzyszy inscenizowane czytanie fragmentów książki Wojciecha Jagielskiego „Modlitwa o deszcz" w adaptacji i reżyserii Joanny Bednarczyk. Spotkanie i czytanie są organizowane wspólnie z Instytutem Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

Książki