Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

02.09.2015

"Mario Vargas Llosa. Biografia" nominowana do nagrody im. Długosza

Biografia Mario Vargasa Llosy pióra Tomasza Pindla dostała się do finałowej dziesiątki książek nominowanych do Nagrody im. Jana Długosza.

Tomasz Pindel stworzył doskonały portret wybitnego pisarza, polityka, ale także męża i ojca, buntownika i skandalisty, człowieka niepokornego i pełnego sprzeczności, laureata Literackiej Nagrody Nobla 2010. Autor specjalizuje się w przekładach literatury latynoskiej.

Uroczyste wręczenie nagrody nastąpi pierwszego dnia 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, 22 października, podczas gali finałowej.

Mario Vargas Llosa bez grama fikcji

Tomasz Pindel stworzył doskonały portret wybitnego pisarza, polityka, ale także męża i ojca, buntownika i skandalisty, człowieka niepokornego i pełnego sprzeczności. Dotarł nie tylko do samego pisarza, ale także do jego rodziny, przyjaciół i wrogów oraz uzyskał pełny dostęp do jego osobistych archiwów. Nie unikał tematów kontrowersyjnych i drażliwych, ujawniając niepublikowane dotąd fakty z prywatnego życia noblisty.

Ta emocjonująca biografia jest lekturą wciągającą niczym powieści samego Mistrza.


„Zawsze wydawało mi się, że pisanie o życiu innego człowieka zawiera w sobie dużą dozę bezczelności, zwłaszcza kiedy miałem w końcu stanąć twarzą w twarz z takim człowiekiem i powiedzieć: „Dzień dobry, pierwszy raz mnie pan na oczy widzi, ale właśnie piszę pańską biografię i chciałbym dopytać o parę drobiazgów…”. Ale mówiąc szczerze, jak o tym teraz myślę, to mam wrażenie, jakbym jednak tego nie przeżył, tylko o tym przeczytał...”