Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Tomasz Pindel

Mario Vargas Llosa. Biografia

Mario Vargas Llosa bez grama fikcji

Tomasz Pindel stworzył doskonały portret wybitnego pisarza, polityka, ale także męża i ojca, buntownika i skandalisty, człowieka niepokornego i pełnego sprzeczności. Dotarł nie tylko do samego pisarza, ale także do jego rodziny, przyjaciół i wrogów oraz uzyskał pełny dostęp do jego osobistych archiwów. Nie unikał tematów kontrowersyjnych i drażliwych, ujawniając niepublikowane dotąd fakty z prywatnego życia noblisty.

Ta emocjonująca biografia jest lekturą wciągającą niczym powieści samego Mistrza.


„Zawsze wydawało mi się, że pisanie o życiu innego człowieka zawiera w sobie dużą dozę bezczelności, zwłaszcza kiedy miałem w końcu stanąć twarzą w twarz z takim człowiekiem i powiedzieć: „Dzień dobry, pierwszy raz mnie pan na oczy widzi, ale właśnie piszę pańską biografię i chciałbym dopytać o parę drobiazgów…”. Ale mówiąc szczerze, jak o tym teraz myślę, to mam wrażenie, jakbym jednak tego nie przeżył, tylko o tym przeczytał...”

Oprawa twarda

Format: 163x205

Liczba stron: 464

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-11-03

ISBN: 978-83-240-3179-5

Opracowanie graficzne: Oksana Shmygol

Przeczytaj także

"Mario Vargas Llosa. Biografia" nominowana do nagrody im. Długosza
Biografia Mario Vargasa Llosy pióra Tomasza Pindla dostała się do finałowej dziesiątki książek nominowanych do Nagrody im. Jana Długosza.
>>> czytaj więcej
Wybitna biografia Llosy Książką Grudnia 2014
Spotkanie z autorem Mario Vargas Llosa. Biografia oraz uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 12 grudnia w  Krakowie. Zapraszamy.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Barwna osobowość, kontrowersyjny człowiek
31 26
Mario Vargas Llosa, a właściwie Jorge Mario Pedro Vargas Llosa Marqués de Vargas Llosa jest peruwiańskim pisarzem, dziennikarzem, myślicielem i politykiem. Ma na swoim koncie Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury, którą otrzymał w 2010. Urodził się w 28 marca 1936 w Arequipie w Peru jako jedyne dziecko Ernesto Vargasa Maldonado oraz Dory Llosa Ureta.
>>> czytaj więcej
Dobra robota
30 28
Choć zaczytujemy się w książkach ulubionych autorów, rzadko mamy okazję poznać ich życie ze szczegółami, a to przecież często jest kluczem do rozumienia ich powieści. Powieści Mario Vargasa Llosy są przepełnione autobiograficznymi faktami, tym bardziej lektura jest ciekawa. Dobra robota Pindla.
>>> czytaj więcej
Robi wrażenie
30 31
Z czystym sumieniem stwierdzam, że to najlepsza biografia jaką dotąd czytałam. Nie ma tu chronologii, co daje jej niezwykły powieściowy styl. Autor bezstronnie acz nie bez emocji opisuje życie skandalisty, który ożenił się z własną ciotką! Piękne zdjęcia dopełniają obrazu. Samo dobro.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.