Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

07.08.2019

15 sierpnia rusza Literacki Sopot!

Od 15 do 18 sierpnia Sopot znów zamieni się w wielki literacki plener. Miasto odwiedzą światowej sławy autorzy, dziennikarze, publicyści, autorzy komiksów. Każdy miłośnik książek znajdzie coś dla siebie w bogatym programie spotkań, debat, warsztatów, pokazów filmowych, czytań i spektakli.

W tym roku głównym gościem imprezy będzie Éric-Emmanuel Schmitt, jeden z najczęściej czytanych i wystawianych autorów francuskojęzycznych na świecie. Éric-Emmanuel Schmitt nie tylko spotka się ze swoimi czytelnikami, ale także zagra w spektaklu na podstawie swojej najnowszej książki Madame Pylinska i sekret Chopina, która ukazała się nakładem Znaku. Przedstawienie będzie wystawione 17 sierpnia o godz. 20 w Sali Balowej Sofitel Grand Sopot, natomiast spotkanie z autorem odbędzie się 18 sierpnia o godz. 13 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

Literacki Sopot odbywa się od 2012 roku w drugiej połowie sierpnia. Każda edycja to spotkanie z literaturą i kulturą z innego kręgu językowego. Wizyta Érica -Emmanuela Schmitta to pokłosie zeszłorocznej, francuskiej edycji festiwalu Literacki Sopot. W tym roku uczestnicy imprezy będą mieli okazję zgłębić literaturę i kulturę Wielkiej Brytanii. Wstęp na wszystkie wydarzania jest bezpłatny. Na niektóre warsztaty obowiązują zapisy.

Książki