Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Eric-Emmanuel Schmitt

Historie miłosne

Tłumaczenie: Wawrzyniec Brzozowski, Barbara Grzegorzewska

Czy ta historia to wymysł samotnej kobiety czy najcenniejsze ze wspomnień?

Ona pamięta wszystko. Jego smak, zapach, miękki dotyk jego dłoni. Takiej miłości i namiętności nie przeżyła ani nigdy wcześniej, ani nigdy później. I nie było ważne, że był księciem. Prawdziwym. Wystarczyło, że pozostawał władcą jej serca. Ich więź nigdy nie została przerwana, mimo że nie dane było im być razem.
Czy ta historia to wymysł samotnej kobiety czy najcenniejsze ze wspomnień?

Eric Emmanuel Schmitt z wrażliwością i wyczuciem przedstawia różne oblicza miłości: miłość młodzieńczą, niespełnioną, zakazaną. Miłość, która prowadzi do zbrodni i na którą czeka się całe życie. Nikt piękniej od niego nie przedstawia tak wielu odcieni tego uczucia.

Wydanie kieszonkowe

Liczba stron: 320

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2010-11-08

ISBN: 978-83-240-1681-5

Opracowanie graficzne: Adam Jaworski

Tytuł oryginalny: Odette Toulemonde et autres histoires

Tłumaczenie: Wawrzyniec Brzozowski, Barbara Grzegorzewska

Przeczytaj także

Éric-Emmanuel Schmitt gościem specjalnym Literackiego Sopotu!
Jeden z najczęściej czytanych i wystawianych autorów francuskojęzycznych na świecie. Uznany przez krytyków, uwielbiany przez publiczność. Éric-Emmanuel Schmitt będzie gościem tegorocznej edycji Literackiego Sopotu. Spotka się nie tylko ze swoimi czytelnikami, ale również zagra w spektaklu na podstawie swojej najnowszej książki "Madame Pylinska i sekret Chopina".
>>> czytaj więcej
15 sierpnia rusza Literacki Sopot!
Od 15 do 18 sierpnia Sopot znów zamieni się w wielki literacki plener. Miasto odwiedzą światowej sławy autorzy, dziennikarze, publicyści, autorzy komiksów. Każdy miłośnik książek znajdzie coś dla siebie w bogatym programie spotkań, debat, warsztatów, pokazów filmowych, czytań i spektakli.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Historie miłosne - studium duszy ludzkiej?
29 25
„Historie miłosne" stanowią zbiór siedmiu opowieści, które czytelnikowi ukazują istotę miłości. Za każdym razem poznajemy jej nowe coraz bardziej zaskakujące oblicze. „Marzycielka z Ostendy" wyznaje nam historie swojej wielkiej, skrywanej przed całym światem miłości. Niezwykła kobieta od dziecka zaczytywała się w światowej klasyce. Pogrążona w świecie wewnętrznych przeżyć, podczas jednego ze spacerów spotyka... nagiego mężczyznę - jak zareaguje: ucieknie, czy udzieli mu pomocy? Jak skończy się ta niecodzienna przygoda?
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.