Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Dzika droga. Jak odnalazłam siebie

Jak odnaleźć własną życiową drogę

"Dzika droga" to prawdziwa historia. Cheryl Strayed, przebyła długą i samotną drogę, by odnaleźć siebie i zmienić coś w życiu. Książka pokazuje, jak przezwyciężyć słabości, dokonać rzeczy niemożliwych, jak znaleźć rozwiązanie problemów. To ogromna dawka pozytywnej motywacji, która skłania do działania, bo jeśli czegoś bardzo się chce, to bez wątpienia można to osiągnąć.

 

Życie autorki było bardzo skomplikowane, nie szczędziło jej wszelkich przeciwności losu. Śmierć bliskiej osoby, brak kontaktu z rodziną, problemy w małżeństwie - to wszystko pchało ją ku jeszcze gorszemu, zatracała się w narkotykach, sypiała z przypadkowymi facetami, wpadła w złe towarzystwo. To problemy, z którymi może borykać się każdy z nas. Zbyt wiele negatywnych sytuacji w życiu może prowadzić do najgorszego, ale można to wszystko zmienić, jeśli tylko tego się pragnie. I zacząć życie od nowa. Dlatego Cheryl postanawia ruszyć w pieszą wędrówkę szlakiem PCT (Pacific Crest Trail). I choć sięga po książki mówiące o tym szlaku, kupuje najpotrzebniejsze rzeczy, okazuje się, że jest kompletnie nieprzygotowana do tak długiej i trudnej wyprawy. Ale nie poddaje się i pragnie skończyć to, co zaczęła - ze zbyt wielkim plecakiem, z obolałymi stopami, a czasem nawet bez wody. Popełnia wiele błędów, ale wykazuje się wielką odwagą, czego zazdroszczą jej nawet faceci, mówiąc, że jest twardsza od nich czy też nazywając ją Królową PCT. Pokazuje przemianę z nierozsądnej dziewczyny, w dojrzałą i szczęśliwą kobietę, wiedzącą czego chce i gotową na dalsze życie.

 

Książkę czyta się bardzo szybko, styl pisania jest lekki, więc czasem ciężko się od niej oderwać, wciąż jesteśmy ciekawi dalszych przygód Cheryl, tego, co ją czeka, jak poradzi sobie z trudnościami, czy jej się uda i jak to wszystko na nią wpłynie. Historia ma jasny przekaz, chce nam pokazać, jak odnaleźć własną życiową drogę, że nawet mimo braku chęci do życia, wszystko może się skończyć dobrze i szczęśliwie, że warto zmieniać i dokonywać wyborów, czasem nawet tych niemal niemożliwych. Książka powinna nas skłonić do zastanowienia się nad tym, dokąd zmierza nasze życie, czy jesteśmy szczęśliwi, co byśmy chcieli osiągnąć czy też może zmienić - no i zacząć to zmieniać, by odnaleźć własną, lepszą drogę.

Bardzo polecam!


Recenzent: Anna Poletajew

Cheryl Strayed

Dzika droga. Jak odnalazłam siebie

Tłumaczenie: Joanna Dziubińska

Bestseller #1 „new york timesa”. Kultowa książka przetłumaczona na trzydzieści języków.

Jeszcze nigdy nie było tak źle, a wszystko wydarzyło się jedno po drugim: rozpad małżeństwa, strata najbliższej osoby, brak wsparcia rodziny, nietrafione wybory miłosne.
Cheryl znalazła się w punkcie, w którym czuła jedynie frustrację, gniew i przytłaczającą bezradność.
Aby na nowo odnaleźć siebie, postanowiła wyruszyć w podróż. Zdecydowała się na samotną wyprawę najtrudniejszym szlakiem wzdłuż wybrzeża Ameryki Północnej, liczącym cztery tysiące kilometrów. Ta wędrówka zmieniła wszystko.

"Dzika droga" to prawdziwa, brutalnie szczera i inspirująca historia o odzyskiwaniu równowagi. Opowieść o pokonywaniu własnych słabości i znajdowaniu siły, by zawalczyć o siebie i swoje życie.
Lektura obowiązkowa dla każdego, kto szuka własnej drogi.

„Prawie spadłam z krzesła… To była szalona literacka jazda… Stymulująca, zmuszająca do myślenia, wzmacniająca duszę”.
/Oprah Winfrey/

Na podstawie "Dzikiej drogi" powstał film, w którym główne role zagrały Reese Witherspoon i Laura Dern – za swoje kreacje obie aktorki zostały nominowane do Oscara.