Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Dzika droga. Jak odnalazłam siebie

Czas spełnienia

Cheryl Strayed była kobietą „z dziurą w sercu". Tak o sobie myślała.

Trudno było jej się pogodzić z utratą ukochanej matki, jej świat wraz z jej śmiercią, runął jak domek z kart, więc uciekała. Przede wszystkim od samej siebie.
Aż nagle któregoś dnia... impuls, przypadek, zrządzenie losu ... Cheryl postanawia wyruszyć bardzo długim, bardzo trudnym, bardzo wyczerpującym szlakiem o nazwie Pacific Crest Trail. Nie do końca przygotowana, nie do końca świadoma, a jednak z ogromną intuicją, że wędrówka szlakiem pozwoli odzyskać jej równowagę.
Cheryl wyruszyła z monstrualnie ciężkim plecakiem, w za ciasnych butach, bez odpowiedniego doświadczenia. Teoretycznie była więc skazana na porażkę.
A jednak wygrała. Przebyła 1700 km, borykając się ze zmęczeniem, ranami, które zadawały za małe buty i ogromny plecak, upałem, śniegiem, zimnem, deszczem, wysokimi górami.
Książka niemalże dzień po dniu opowiada o tej jedynej w swoim rodzaju wyprawie. Fascynującej wyprawie. Wyprawie przede wszystkim w głąb samego siebie.
Kiedy Cheryl dotarła do celu... była już zaprzyjaźniona z samą sobą, a świat widziała o wiele wyraźniej.
Podczas naszej ziemskiej drogi, niezaprzeczalny jest fakt, że cokolwiek się nie stanie, cały czas będziemy na pewno mieć jednego towarzysza. Siebie. Warto więc żyć w zgodzie z samym sobą. Autorce udało się to dzięki jej niezwykłej wędrówce. Chwała jej również za to, że zdołała się tym z czytelnikami podzielić.
Zdołała zarazić nas pewnością... że warto w życiu pokusić się o przeżycie takich chwil, kiedy się jest bliżej z samym sobą niż kiedykolwiek.
Czy to jest przebycie PCT, czy zdobycie szczytu w Tatrach... czy jakiekolwiek inne działanie, które sprawia, że czujemy się spełnieni.


Recenzent: Izabela Sekulska

Cheryl Strayed

Dzika droga. Jak odnalazłam siebie

Tłumaczenie: Joanna Dziubińska

Bestseller #1 „new york timesa”. Kultowa książka przetłumaczona na trzydzieści języków.

Jeszcze nigdy nie było tak źle, a wszystko wydarzyło się jedno po drugim: rozpad małżeństwa, strata najbliższej osoby, brak wsparcia rodziny, nietrafione wybory miłosne.
Cheryl znalazła się w punkcie, w którym czuła jedynie frustrację, gniew i przytłaczającą bezradność.
Aby na nowo odnaleźć siebie, postanowiła wyruszyć w podróż. Zdecydowała się na samotną wyprawę najtrudniejszym szlakiem wzdłuż wybrzeża Ameryki Północnej, liczącym cztery tysiące kilometrów. Ta wędrówka zmieniła wszystko.

"Dzika droga" to prawdziwa, brutalnie szczera i inspirująca historia o odzyskiwaniu równowagi. Opowieść o pokonywaniu własnych słabości i znajdowaniu siły, by zawalczyć o siebie i swoje życie.
Lektura obowiązkowa dla każdego, kto szuka własnej drogi.

„Prawie spadłam z krzesła… To była szalona literacka jazda… Stymulująca, zmuszająca do myślenia, wzmacniająca duszę”.
/Oprah Winfrey/

Na podstawie "Dzikiej drogi" powstał film, w którym główne role zagrały Reese Witherspoon i Laura Dern – za swoje kreacje obie aktorki zostały nominowane do Oscara.