Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Katarzyna Kwiatkowska

Zbrodnia w szkarłacie

Każdy miał motyw. Każdy ma alibi.

Rok 1900. Dwór w Jeziorach pod Poznaniem. Trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dziedziczki. Jan Morawski, przystojny, szarmancki i inteligentny ziemianin słynący z zamiłowania do kryminalnych zagadek pomaga rodzinie w poszukiwaniach skarbu dziadka.
Nocą pada śmiertelny strzał. Podejrzani są wszyscy.
Na dodatek gospodarze stoją na krawędzi bankructwa, rodzinną posiadłość chce przejąć pruski zaborca, a panna młoda nie chce wyjść za mąż.
Czy Morawski ocali rodzinę przed hańbą?
Czy można zorganizować wesele w rozpadającym się dworze, w towarzystwie trupa i pruskiej policji?
Co łączy skarb dziadka, mordercę i szkarłatny pokój?

Oprawa miękka

Format: 140X205

Liczba stron: 400

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-08-10

ISBN: 978-83-240-3491-8

Opracowanie graficzne: Monika Klimowska

Przeczytaj także

Klimatyczny Poznań i znakomicie skonstruowana intryga kryminalna
1901 rok. Karnawał. W zgermanizowanym Poznaniu dochodzi do serii zabójstw. W celu odnalezienia nieuchwytnego fałszerza pieniędzy do miasta przyjeżdża młody detektyw Jan Morawski...
>>> czytaj więcej
„Zbrodnia w szkarłacie" nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru 2016!
Kapituła Nagrody Wielkiego Kalibru w składzie: Janina Paradowska, Małgorzata Omilanowska, Marcin Baran, Witold Bereś, Piotr Bratkowski, Marcin Maruta, prof. Zbigniew Mikołejko, Marcin Sendecki i Grzegorz Sowula ogłosiła nominacje do trzynastej edycji Nagrody Wielkiego Kalibru.
>>> czytaj więcej
Zabierz książkę na urlop!
Wakacje to najlepszy moment na sięgnięcie po książkowe nowości - tłuściutkie powieści i ciekawe reportaże. Dziś pierwsza część naszych propozycji idealnych na urlop. Z nimi nie będziecie się nudzić, a przy okazji dowiecie się sporo o świecie. Przygotujcie miejsce w walizkach!
>>> czytaj więcej
Kim jest Jan Morawski?
„Polska historia, cięte dialogi, błyskotliwy bohater i znakomita intryga. Rasowy kryminał retro." - tak o „Zbrodni w szkarłacie" mówi mistrz kryminału Marek Krajewski.
>>> czytaj więcej
Wszystkie odcienie zbrodni
- Lubię historie, w których podstawową rolę odgrywają precyzyjnie skonstruowana zagadka i próby jej rozwiązania - mówi Katarzyna Kwiatkowska, autorka kryminału retro "Zbrodnia w szkarłacie".
>>> czytaj więcej
Ewa Kaim czyta „Zbrodnię w szkarłacie"
Polecamy dwa fragmenty książki w mistrzowskim wykonaniu Ewy Kaim.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Marek Krajewski

Polska historia, cięte dialogi, błyskotliwy bohater i znakomita intryga. Rasowy kryminał retro.

Magdalena Kordel

Zbrodnia w szkarłacie to nie tylko kryminał, ale też świetna powieść historyczna, szpiegowska i przygodowa, z pasjonującym wątkiem miłosnym. Do końca czytałam z wypiekami na twarzy. Polecam z całego serca!

Recenzje

Przesiąknięta dreszczykiem emocji
4 4
Lubię thrillery i kryminały retro, dlatego ciągle szukam nowych lektur z tego gatunku, które mogłyby mnie zaciekawić. Przeglądając wydane w tym roku książki natrafiłam na kryminał polskiej, nieznanej mi do tej pory pisarki Katarzyny Kwiatkowskiej „Zbrodnia w szkarłacie" Zaintrygowana opisem oraz pozytywnym odbiorem lektury wśród czytelników, zabrałam się za czytanie...
>>> czytaj więcej
Sprytnie skonstruowana intryga
12 10
Rok 1900. W dworze w Jeziorach pod Poznaniem trwają gorączkowe przygotowania do ślubu. Wydawałoby się, że wszystko układa się dobrze, a młoda dziedziczka - Helena - jest niezwykle szczęśliwa. Jednocześnie w Jeziorach pojawia się Jan Morawski, inteligentny detektyw-pasjonat, którego zadaniem jest odnalezienie skarbu pozostawionego przez dziadka. Jednak pozytywny bieg zdarzeń zakłóca jedno wydarzenie... W dworku zostaje zamordowany mężczyzna. Wszyscy są podejrzani. Kto ostatecznie okaże się bezlitosnym mordercą?
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.