Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Norman Davies

Zaginione królestwa

Tłumaczenie: Bartłomiej Pietrzyk, Joanna Rumińska, Elżbieta Tabakowska

Norman Davies zabiera nas w oszałamiającą podróż przez wieki dziejów

Norman Davies pokazuje egzotyczne stolice i mówiące niemal wymarłymi językami narody. Przedstawia nam nieznaną historię Europy, ale i opowiada o nas samych: o Galicji, Prusach, Wielkim Księstwie Litewskim. Czy jakiś inny historyk miałby na tyle wyobraźni, żeby połączyć ze sobą upadek ZSRR, historię Gdańska i państwo barbarzyńskich Wizygotów?

Po lekturze Zaginionych Królestw nikt już nie będzie mógł traktować uporządkowanego świata historii ze szkolnych podręczników jak prawdy objawionej. Burgundia nie będzie kojarzyć się wyłącznie z winem, a Aragonia z Aragornem z Tolkienowskiego "Władcy Pierścieni".

Nie trzeba już chyba nikogo przekonywać, że proza Normana Daviesa to literacka uczta. Ale Norman Davies potrafi też dzięki swoim książkom czegoś nas nauczyć. Zaginione Królestwa uzmysławiają, że historia nieustannie kotłuje się i bynajmniej nie zmierza do „końca”. Wręcz przeciwnie, nie miejmy wątpliwości, świat wokół nas wcześniej czy później odejdzie w przeszłość. Tak jak odeszły światy, które Norman Davies ożywia w Zaginionych Królestwach.

Oprawa twarda z obwolutą

Format: 150x235

Liczba stron: 888

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2010-11-08

ISBN: 978-83-240-1462-0

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Tłumaczenie: Bartłomiej Pietrzyk, Joanna Rumińska, Elżbieta Tabakowska

Materiały o książce

Zobacz zapowiedź książki

Recenzje

Nic nie jest zapisane na stałe
110 69
Zaginione królestwa to kolejna pozycja z serii popularyzatorskiej Normana Daviesa. Tym razem autor zabrał się za opisanie historii wybranych królestw, księstw, które zostały niemalże zapomniane przez historię, mimo iż większość z nich przez długi czas znajdowała się na mapie, najczęściej sąsiadując obok "ważniejszego" sąsiada. Autor także zwraca uwagę, co też jest konkluzją książki, jak doszło do upadku tych państw.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.