Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Jean Sasson

Wybór Jasminy

Tłumaczenie: Grzegorz Łuczkiewicz

Czasem życie wymaga od nas odwagi ponad nasze siły.

Jasmina to nie postać literacka. Wszystko, co zostało opisane w tej książce, wydarzyło się naprawdę, a los głównej bohaterki współdzieliły setki innych kobiet.

Piękna, inteligentna, wykształcona. Była dumną Libanką, kochała wolność, ale zawsze pozostawała wierna tradycji muzułmańskiej, w której ją wychowano. Miała 23 lata, a nigdy nawet nie pocałowała mężczyzny.

Tego dnia znalazła się w niewłaściwym miejscu i czasie. Została porwana przez irackich żołnierzy i uwięziona w ciemnej celi, wraz z kilkunastoma innymi niewolnicami.

Jasmina wiedziała, że aby odzyskać wolność, sama musi o nią zawalczyć.

Oprawca zapanował nad jej ciałem, ale nie nad myślami i duszą! Jedyną bronią, jaka jej pozostała, była oszałamiająca uroda i kobiecy spryt, dlatego – niczym Szeherezada – rozpoczęła niebezpieczną grę. Postanowiła go w sobie rozkochać.

Jean Sasson to amerykańska dziennikarka, która w swoich książkach wstawia się za krzywdzonymi kobietami Bliskiego Wschodu i oddaje im głos. Tym razem opisuje historię Jasminy, która jako jedyna odważyła się rozmawiać z autorką o swoich tragicznych wojennych doświadczeniach.

Wybór Jasminy to współczesna opowieść o niegasnącej nadziei, która wyzwala odwagę i daje nowe życie. Opowieść tym bardziej przejmująca, że prawdziwa.

Wydanie kieszonkowe

Format: 118x168

Liczba stron: 288

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2016-01-11

ISBN: 978-83-240-3844-2

Tłumaczenie: Grzegorz Łuczkiewicz

Przeczytaj także

W obronie praw kobiet: Jean Sasson
Jean Sasson postanowiła przemówić w imieniu kobiet, którym zakneblowano usta. Była pionierką w próbie feministycznego opisu kultury, gdzie - jak głosi tradycyjne przysłowie - dziewczyna ma tylko zasłonę i grób.
>>> czytaj więcej
Jean Sasson: Płakałam podczas pisania tej książki
Jean Sasson, amerykańska dziennikarka, opowiada, jak powstała książka "Wybór Jasminy" oraz o dramatycznych losach kobiet na Bliskim Wschodzie.
>>> czytaj więcej
Żeby w styczniu się nie nudzić!
Styczniowe wieczory są długie i ponure. Idealnie się nadają, aby poświęcić je na dobrą lekturę. A tej zimy jest co czytać!
>>> czytaj więcej
Wybór Jasminy - przeczytajcie fragment książki
W księgarniach pojawiła się nowa książka Jean Sasson „Wybór Jasminy". To współczesna opowieść o niegasnącej nadziei, która wyzwala odwagę i daje nowe życie. Opowieść tym bardziej przejmująca, że prawdziwa.
>>> czytaj więcej
Ta historia wydarzyła się naprawdę
- Spotkałam Jasminę w Kuwejcie po wojnie w okolicznościach dokładnie takich, jakie opisano w niniejszej książce - pisze autorka „Wyboru Jasminy" amerykańska dziennikarka Jean Sasson. - Była jedyną ofiarą gwałtów, która szczerze pragnęła przedstawić dokładnie, nie pomijając najintymniejszych spraw, co to znaczy być ofiarą brutalnych gwałtów - każdego dnia i każdej nocy.
>>> czytaj więcej

Recenzje

To nie jest fikcyjna historia
0 0
"Czasem życie wymaga od nas odwagi ponad nasze siły" - to zdanie trafnie opisuje "Wybór Jasminy", książkę napisaną przez Jean Sasson. To bardzo trudna lektura, ale i ważna. To nie jest fikcja literacka, ale opowieść oparta na faktach. Czytając "Wybór Jasminy" warto sobie uzmysłowić, że tak naprawdę takie historie jak opisana w książce, dzieją się cały czas. Może w innych miejscach i realiach, ale się dzieją.
>>> czytaj więcej
Wojna to nie bajka
0 0
„Wybór Jasminy" to historia Libanki, która zdecydowała się odsłonić kulisy wojny. Kulisy najazdu Iraku na Kuwejt. Wyznając czytelnikowi, jak traktowane były kobiety więzione przez żołnierzy, Jasmina nie pomija drastycznych i jednocześnie bolesnych szczegółów. Opisuje parę miesięcy, podczas których przeżyła swoje małe piekło, znajdując się w nim trochę przez przypadek.
>>> czytaj więcej
Walka o życie i wolność
0 0
Książka „Wybór Jasminy" autorstwa Jean Sasson jest niezwykłą opowieścią o pięknej, wykształconej i dumnej kobiecie, która wbrew przeciwnościom losu i okrucieństwu wojny postanowiła walczyć o swoją wolność.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.