Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Winne strony. Opowieść o pasji, która odmienia życie

Marek Kondrat

Winne strony. Opowieść o pasji, która odmienia życie

Opowieść o pasji, która zmienia życie.

Kamery, światła jupiterów i czerwone dywany Marek Kondrat zamienia na równe rzędy winnych krzewów i mroczne piwnice. U szczytu kariery aktorskiej schodzi ze sceny i znika z kinowych ekranów. W połowie życia, krok za krokiem, odkrywa nowy świat, którego centrum stanowi vitis vinifera – winna latorośl. Przygoda zamienia się w pasję, a ta – w sposób na życie.
Świat wina Marka Kondrata to podróże w bliskie i dalekie regiony, to nieustanne odkrywanie krajobrazów, ich barw, smaków i zapachów, to spotkania z ludźmi, którzy, tak jak on, wybrali i pokochali wino.
Marek Kondrat zabiera czytelników w podróż dookoła świata: od spalonej słońcem Toskanii przez górzystą Amerykę Południową po wyspy Nowej Zelandii, bo – jak mawiają – wino pite tam, skąd pochodzi, smakuje najlepiej.

Oprawa twarda

Format: 165x215mm

Liczba stron: 256

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-4055-1

Rok wydania: 2015

Przeczytaj także

"Winne strony" w radiowej Jedynce
Od środy w radiowej Jedynce Marek Kondrat będzie czytał swoją książkę „Winne strony".
>>> czytaj więcej
Najlepsze prezenty!
Co jest najlepszym prezentem pod choinkę??? Oczywiście, że książki! Podpowiemy Wam, co kupić najbliższym, żeby podarunek sprawił im radość.
>>> czytaj więcej
Wino jest sztuką i basta!
Marek Kondrat zabiera nas w podróż po świecie wina - swojej największej namiętności. Razem z wybitnym aktorem zwiedzimy kilka kontynentów, spróbujemy kilkunastu rodzajów napoju, który jest czymś więcej niż tylko alkoholem. Argentyna, Brazylia, Nowa Zelandia, Francja, Włochy - jak smakują?
>>> czytaj więcej
Spotkanie z Markiem Kondratem w Arkadii
W czwartek 19 listopada zapraszamy do Empiku Arkadia w Warszawie na spotkanie z Markiem Kondratem i opowieść o jego książce „Winne strony. Opowieść o pasji, która odmienia życie".
>>> czytaj więcej
Spotkanie z Markiem Kondratem
W czwartek 12 listopada zapraszamy na przedpremierowe spotkanie autorskie z Markiem Kondratem, poświęcone wydaniu jego najnowszej książki „Winne strony. Opowieść o pasji, która zmienia życie".
>>> czytaj więcej

Recenzje

Z miłości do wina
1 3
Uwielbiam czytać o winach. Przerobiłam już całą masę przewodników i albumów - bez wątpienia jest to moja pasja, ale niestety nie praca, jak dla Marka Kondrata.
>>> czytaj więcej
Marek Kondrat - o winie
2 3
Niezapomniana rola Kondrata w "Dniu świra" na zawsze uczyniła go moim ukochany aktorem. Tym bardziej, gdy się dowiedziałam, że postanowił zakończyć karierę, zdębiałam.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.