Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Sarita Mandanna

Tygrysie Wzgórza

Tłumaczenie: Anna Gralak

Indyjskie „Przeminęło z wiatrem”

Koniec XIX wieku, południowe Indie. Nad brzegiem strumienia zjawiskowo piękna Dewi i jej przyjaciel Dewanna beztrosko się bawią. Są nierozłączni niczym ziarenka kardamonu.

Kilka lat później Dewi poznaje Maću, sławnego pogromcę tygrysa. Ta chwila zmienia wszystko. Dziewczyna już wie, że nie pokocha nikogo innego. Kiedy w sercu Dewanny budzi się uczucie do Dewi, sprawy przybierają tragiczny obrót... 

Zapierające dech w piersiach opisy nieprzeniknionej dżungli, łagodnych wzgórz i plantacji kawy tworzą egzotyczne tło sagi o sile namiętności i przeznaczenia.

Oprawa twarda

Format: 136 x 205 mm

Liczba stron: 472

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2011-06-21

ISBN: 978-83-7515-125-1

Opracowanie graficzne: Adam Stach, Katarzyna Bućko

Tytuł oryginalny: Tiger Hills

Tłumaczenie: Anna Gralak

Recenzje

Bardzo poruszająca książka
46 23
Ta książka to bardzo poruszająca historia rozgrywająca się w ciągu wielu lat w Indiach. Zaczyna się od narodzin Devi, dziewczynki, która później wyrasta na piękną i silną kobietę. Im częściej czytam takie historie, tym bardziej cieszę się, że los nie „pobłogosławił mnie" olśniewającą urodą, ona zwiastuje kłopoty. A uroda Devi zapiera dech w piersiach.
>>> czytaj więcej
Indyjska opowieść
71 33
Magia Indii to czar, któremu ulega mnóstwo osób. Jedni wracają z tej cudownej krainy duchowo odmienieni, ja zaś polecam wam mniej kosztowną podróż bez wychodzenia z domu, którą możemy odbyć dzięki talentowi Sarity Mandanny, autorki "Tygrysich wzgórz".
>>> czytaj więcej
Indyjska opowieść
75 33
Każdy z nas ma własne wyobrażenie Indii. Najczęściej jednak pierwsze skojarzenia związane z tym krajem, to niespotykana ilość kolorów, zapachy egzotycznych kwiatów i dźwięki, bransolet, naszyjników, łańcuszków, szelest wielobarwnych tkanin oraz język hindi, który niesie się echem podczas modlitw. „Tygrysie Wzgórza" Sarity Mandanny to magiczna opowieść o miłości, przeznaczeniu i odwadze. W tej barwnej powieści Indie brzmią dźwiękami natury.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.