Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Timothée de Fombelle

Tobi

Tłumaczenie: Janina Błońska, Krzysztof Błoński

Tobi ma dwanaście lat, półtora milimetra wzrostu i mieszka na... drzewie

Tobi - chcąc uratować rodziców - musi stawić czoła brutalnym bandziorom!
Mieszkańcy żyją w dziuplach i szczelinach na gałęziach, jeżdżą na oswojonych mrówkach, wykorzystują do pracy ogromne chrząszcze i muszą się bronić przed niebezpiecznymi dla nich pająkami, ważkami, a nawet biedronkami. Teraz jednak Tobiemu zagraża inne niebezpieczeństwo. By uratować rodziców porwanych przez bezlitosnego Jo Mitcha, musi stawić czoła brutalnym bandziorom, wymyślić doskonały plan i działać szybciej niż jego przeciwnicy.

Oprawa miękka

Format: 155x238

Liczba stron: 304

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2008-09-10

ISBN: 978-83-240-1035-6

Tytuł oryginalny: Tobie Lolness

Tłumaczenie: Janina Błońska, Krzysztof Błoński

Przeczytaj także

Na długie jesienne wieczory
Gdy o godz. 16 robi się już ciemno - najlepiej usiąść w fotelu z dobrą książką. Przygotowaliśmy listę książek idealnych na listopadowe wieczory. Nie zabraknie w nich dobrych powieści, fascynujących biografii i mrocznych opowieści.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Ciekawa i zaskakująca
9 9
Ciekawie opowiedziana historia. Nie infantylna. To jej ogromny plus, dlatego, dojrzalsi czytelnicy też będą dobrze się bawić. Pouczająca lektura dla młodego czytelnika, a sam pomysł na fabułę naprawdę zaskakujący i interesujący. Lecę po drugą część... już nie mogę się doczekać!
>>> czytaj więcej
Siła przyjaźni
63 23
Ciekawa książka na niespotkany przeze mnie do tej pory temat. Głównym bohaterem jest Tobi Lolness, dwunastolatek. Jednak nie byłby on wyjątkową postacią, gdyby nie fakt, że mierzy jedynie półtora milimetra wzrostu i mieszka w koronie drzewa.
>>> czytaj więcej
Timothée de Fombelle napisał dla dzieci dendrologiczną sagę o liliputach
61 24
Tobi Lolness, bohater powieści "Tobi" francuskiego pisarza Timothée de Fombelle, ma półtora milimetra wzrostu i mieszka na wierzchołku ogromnego drzewa.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.