Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mario Vargas Llosa

Święto Kozła

Tłumaczenie: Danuta Rycerz

WNIKLIWE STUDIUM TERRORU

Ojciec Uranii Cabral był ministrem w rządzie dyktatora Rafaela Trujillo i jego zaufanym człowiekiem, częścią nieludzkiej machiny okrucieństwa. Jego posłuszeństwo wystawione zostało na najwyższą próbę w dniu, kiedy dyktator sięgnął po to, co dla Augustina Cabrala było najcenniejsze – jego córkę. Urania opuściła Dominikanę jako dziewiętnastolatka. Po trzydziestu latach wraca do Santo Domingo, by zmierzyć się z koszmarną przeszłością i towarzyszącą jej od dzieciństwa traumą.
Święto Kozła to jedna z najważniejszych książek Llosy. Noblista zgłębia mechanizmy terroru, analizuje postępowanie ludzi zwykłych i tych na szczytach władzy, kreśli portrety niepokornych i oportunistów żyjących w cieniu wszechmocnego tyrana.
MARIO VARGAS LLOSA – noblista (2010), o którym mówi cały świat. Jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy. Polityk, w 1990 kandydował na prezydenta Peru. Autor bestsellerowych powieści (m.in. "Rozmowa w Katedrze", "Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki" i "Dzielnica występku").

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 524

Wydanie: trzecie

Data pierwszego wydania: 2008-10-08

ISBN: 978-83-240-6553-0

Tytuł oryginalny: La fiesta del Chivo

Tłumaczenie: Danuta Rycerz

Materiały o książce

Strona autora

Recenzje

Historia bestialstwa i słabości Ojca Narodu
156 95
Do Święta Kozła Mario Vargasa Llosy dojrzewałam kilka lat. Gdy książka leżała już na moim biurku, wtedy okazało się, że przeczytanie tej wielowątkowej, dramatycznej historii Dominikany i reżimu unoszącego się odorem nad nią, historii bestialstwa i słabości Ojca Narodu - Rafaela Trujillo będzie mnie kosztowało kilka miesięcy podchodzenia do jej kart i odchodzenia od nich.
>>> czytaj więcej
Krok po krok - do poznania prawdy
150 101
Powieść Mario Vargas Llosy „Święto Kozła" dowodzi, że jej autor jest mistrzem beletrystycznej retrospekcji. Chociaż Peruwiańczyk zaklina się, że
w swej twórczości nie używa realizmu magicznego, to jednak na kartach jego książki niektóre postaci umierają kilkakrotnie. Jak to możliwe? Ot i cały sekret mistrzostwa...
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.