O muzyce w cieniu Hitlera, literaturze w cieniu zbrodni, miłości w cieniu wojny
Greta przeczuwała, jak to wszystko się skończy. Obsesja jej męża na punkcie niedokończonej opery Wagnera. Mrożący krew w żyłach pamiętnik pewnego Francuza, poprzedniego właściciela domu. Wojna. I dzień, w którym Rosjanie zajęli jej miasto, jej dom, jej życie…
I tylko ten młody Polak, przypadkowy współlokator, nie pasuje do przeklętej układanki historii. Jego syn, kilkuletni chłopiec z opowieści Grety, zaczyna na nowo stwarzać świat. Świat, który już dawno przeminął.
Przepiękna, misternie skonstruowana powieść o nieistniejącym już wielokulturowym świecie, w którym przenikały się różne tradycje i nacje. O Wolnym Mieście Gdańsku i tajemniczej operze Wagnera, która zmieniła życie pewnego kompozytora i jego żony. O fleciście z Hameln i przemarszu szczurów, które w posępnej ciszy wędrują ulicami Gdańska. O muzyce w cieniu Hitlera, literaturze w cieniu zbrodni, miłości w cieniu wojny i o niezwykłej przyjaźni małego chłopca ze starą Gretą.
Oprawa twarda
Format: 140x205
Liczba stron: 300
Wydanie: pierwsze
Data pierwszego wydania: 2014-01-13
ISBN: 978-83-240-2195-6
Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz
Przeczytaj także
Drugie oblicze Pawła Huelle'go
Jaką rolę w życiu Joanny Schopenhauer odegrała Ulica Świętego Ducha w Gdańsku? W kim kochała się matka słynnego filozofa?
>>>
czytaj więcej
Nasi Autorzy wśród nominowanych
Jury Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus" ogłosiło listę ksiązek zakwalifikowanych do tegorocznego konkursu.
>>>
czytaj więcej
Szczęśliwa trzynastka
Wydawnictwo Znak czterokrotnie nagrodzone przez Magazyn Literacki KSIĄŻKI.
>>>
czytaj więcej
Paweł Huelle na toruńskim festiwalu
O muzyce w cieniu Hitlera, literaturze w cieniu zbrodni i jak zawsze o starym Gdańsku opowie 16 listopada 2014 roku Paweł Huelle. Spotkanie odbywa się w ramach Forte Artus Festival.
>>>
czytaj więcej
Paweł Huelle w Warszawie
Spotkanie z doskonałym pisarzem i świetnym gawędziarzem odbędzie się w czwartek 25 września w ramach cyklu „Rozmowy na Krakowskim Przedmieściu”. Zapraszamy o 18.00.
>>>
czytaj więcej
Najgorętsza Książka Lata 2014
Chutnik, Grzebałkowska, Gumowska, Huelle, Myśliwski - książki naszych autorów walczą w plebiscycie TVP Kultura o miano idealnej lektury na wakacje. Głosowanie trwa do 23 sierpnia 2014.
>>>
czytaj więcej
Paweł Huelle w Lublinie
W piątek, 23 maja 2014 w ramach Lubelskich Spotkań Literackich zapraszamy na spotkanie z autorem m.in.
Śpiewaj Ogrody i
Weiser Dawidek.
>>>
czytaj więcej
"Spiewaj ogrody" - recenzja
Jeśli książka to dla was uczta, którą można smakować wieloma zmysłami, to koniecznie sięgnijcie po nową książkę Pawła Huellego!
>>>
czytaj więcej
Nasze bestsellery w rankingu "Wyborczej"
Jestem bardzo w rękach Bożych numerem 1 w rankingu „literatury faktu". Dziękujemy!
>>>
czytaj więcej
Materiały o książce
„Guardian”
Huelle jest mistrzem opowieści. Opowiada tak, że bez wahania wchodzimy za nim w największy nawet mrok historii.
Partnerzy
Recenzje
Mieszane uczucia i przygarść pytań
29
24
kliknij,
jeśli recenzja była przydatna kliknij,
jeśli recenzja była nieprzydatna anuluj
ocenę
Książka jest niezła - przede wszystkim ma atmosferę. Wdzięczna jestem za (rudymentarną niestety) prezentacje kultury kaszubskiej, za wędrówkę w czasie i między kulturami i językami.
>>>
czytaj więcej
Powieść wielu bohaterów, wielu wątków i wielu kultur
29
32
kliknij,
jeśli recenzja była przydatna kliknij,
jeśli recenzja była nieprzydatna anuluj
ocenę
Prozę Pawła Huellego poznałam pod koniec liceum, kiedy to polonistka poleciła nam lekturę „Weisera Dawidka". Już wtedy zrobiła na mnie kolosalne wrażenie, ale dopiero po rozłożeniu na czynniki pierwsze na jednych ze studenckich zajęć trafiła do mnie z całym swoim bogactwem. Od tego czasu nie miałam okazji przeczytać już żadnej książki tego autora. Dopiero teraz, gdy po sześciu latach milczenia ukazała się „Śpiewaj ogrody" stwierdziłam, że to dobry moment, aby ponownie spotkać się z autorem. Spędziłam z tą powieścią bardzo dużo czasu, bo to niełatwa lektura, która wymaga pełnego poświęcenia i uwagi. Przerwy, nawet jednodniowe nie są wskazane. Nagromadzenie wątków i bogactwo erudycyjne tekstu sprawiało, że przy dłuższej przerwie gubiłam się w temacie i musiałam wracać do poprzednich rozdziałów. Gdybym miała napisać w jednym zdaniu o czym jest nowa powieść P. Huellego to przyznam szczerze, że spasowałabym na wstępie, bo nijak nie da się tego uczynić.
>>>
czytaj więcej
Dodaj
własną recenzję
Zapraszamy do
napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez
formularz.