Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Daniel Wilson

Robokalipsa

Tłumaczenie: Rafał Śmietana

Wizja przyszłości bardziej realna niż ta, którą znamy z filmów Matrix i Terminator

Są wszędzie - w twoim domu, pracy, samochodzie... I wkrótce cię dopadną. Nagle przestają działać wszystkie telefony i Internet. Z nieba spadają samoloty, a pozbawione kierowców samochody rozpoczynają polowania na ludzi. Coś przejmuje kontrolę nad komputerami, maszynami, elektrowniami i obroną wojskową.
Co się stanie, gdy cała technologia zwróci się przeciwko nam?
Czy istnieje sposób, by pokonać wroga, którego sami stworzyliśmy?

Oprawa miękka

Format: A5 (144x205)

Liczba stron: 408

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2011-09-16

ISBN: 978-83-240-1654-9

Opracowanie graficzne: MillStudio

Tytuł oryginalny: Robopocalypse

Tłumaczenie: Rafał Śmietana

Materiały o książce

Stephen King

”Świetna książka. Nie sposób się od niej oderwać”.

Clive Cussler

”Doskonale wymyślony thriller opisujący to, co wkrótce może stać się przerażającą rzeczywistością. Co za książka... Nigdy wcześniej czegoś takiego nie czytałem.”

Partnerzy


Recenzje

Ponura wizja przyszłości
78 36
Trzy nazwiska z okładki „Robokalipsy" sprawiły, że wpadłam w euforię - Stephen King, Steven Spielberg i Clive Cussler. Czy oni nie są najlepszą rekomendacją, aby książkę przeczytać? Lecz po początkowej radości dopadł mnie moment kryzysu i przerażenia - boże święty, mam czytać powieść o wojnie z robotami?! Miałam ochotę walić głową w mur z rozpaczy (w co też ja się wpakowałam tym razem?). Chcąc mieć lekturę jak najszybciej z głowy, parę dni temu zabrałam się za czytanie i...
>>> czytaj więcej
Strach wsiąść do windy
85 33
,,Są wszędzie - w twoim domu, pracy, samochodzie... I wkrótce cię dopadną." ,,Matrix", ,,Terminator" i ,,Ja, robot" to jedne z najpopularniejszych filmów dotyczących buntu robotów. A gdyby tak połączyć je w całość? Powstałaby ,,Robokalipsa" Daniela H. Wilsona, wspaniała książka, którą chwalą sam Stephen King i Clive Cussler, a Steven Spielberg będzie reżyserował film na jej podstawie.
>>> czytaj więcej
Gdzie kończy się człowieczeństwo?
76 33
Ludzie ludziom zgotowali ten los. Myśl przewodnia zbioru opowiadań "Medaliony" autorstwa Zofii Nałkowskiej trafnie oddaje moje odczucia po lekturze "Robokalipsy" Daniela H. Wilsona. Od razu chcę jednak przeprosić za to, że wykorzystuję jeden z najbardziej znanych i najdoskonalszych cytatów z polskiej literatury do podsumowania książki o nieporównywalnie mniejszej randze emocjonalnej, fabularnej i umieszczonej w zupełnie innym kontekście historycznym.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.