Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Psychologia. Mózg. Człowiek. Świat

Stephen M. Kosslyn, Robin S. Rosenberg

Psychologia. Mózg. Człowiek. Świat

Tłumaczenie: Marek Majczyna, Beata Majczyna, Katarzyna Sikora, Anna Tylikowska

Jeden z najbardziej popularnych podręczników do psychologii na świecie. Nareszcie po polsku!

Nowoczesny podręcznik, napisany przez uznane autorytety, to propozycja skierowana zarówno do nauczycieli akademickich i studentów, jak i do osób po prostu zainteresowanych tą dziedziną nauki.

Wyjątkowość tego podręcznika widoczna jest już na poziomie założeń i filozofii, jakie przyświecały autorom. Po pierwsze, Kosslyn i Rosenberg wyszli z założenia, że psychika człowieka to spójna całość. Aby zrozumieć jej działanie, trzeba zawsze rozpatrywać ją jednocześnie z perspektywy procesów zachodzących w mózgu (czyli czynników biologicznych), z perspektywy osoby (czyli przekonań, pragnień, uczuć) oraz świata lub grupy (czyli czynników społecznych, kulturowych, środowiskowych). W podręczniku każde zagadnienie psychologiczne jest więc omawiane z perspektywy trzech poziomów, co znajduje odzwierciedlenie już w samym tytule.

Z pierwszym założeniem wiąże się i drugie, nie mniej istotne. Autorzy podręcznika pokazują, że różne obszary psychologii są komplementarne. By to podkreślić, często tłumacząc daną teorię, przywołują zagadnienia i badania należące do różnych dziedzin.

Książce towarzyszy interaktywny tutor w postaci zestawu ćwiczeń i testów na płycie CD pozwalających lepiej opanować materiał zreferowany w podręczniku. Każdemu rozdziałowi podręcznika odpowiadają dwa zestawy zadań. Pierwszy to rodzaj repetytorium, w którym pytania odnoszą się bezpośrednio do zawartości rozdziału, badają stopień zrozumienia najważniejszych zagadnień i pomagają w uczeniu się ich. Zestaw drugi szczegółowo sprawdza wiedzę dzięki wnikliwym i podchwytliwym pytaniom.

Oprawa twarda

Format: 220 x 280 mm

Liczba stron: 878

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2006-09-22

ISBN: 83-240-0734-2

Opracowanie graficzne: Przemysław Dębowski

Tytuł oryginalny: Fundamentals of Psychology: the Brain, the Person, the World

Tłumaczenie: Marek Majczyna, Beata Majczyna, Katarzyna Sikora, Anna Tylikowska

Recenzje

Klucz do zrozumienia siebie
63 30
Niestety, w naszym społeczeństwie wciąż niezasłużenie pokutuje pogląd, że książki o tematyce psychologicznej są skierowane do psychologów i studentów zgłębiających tę właśnie dziedzinę wiedzy. Nic bardziej mylnego. Czym bowiem jest psychologia? To życie wszystkich nas razem i każdego z osobna, to klucz do zrozumienia siebie w świecie i innych wobec nas.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.