Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Naval

Przetrwać Belize. Opowieść GROM-owca o morderczym treningu w dżungli

Ta książka zabierze was w podróż w miejsce, z którego trudno jest wrócić żywym

Prawdziwa opowieść GROM-owca o sztuce przetrwania w dżungli – środowisku, gdzie człowiek ma najmniejsze szanse na przeżycie.

Na tych stronach znajdziecie krew, pot i humor. Poczujecie niesamowite zmęczenie i niewiarygodną satysfakcję, jakich można doznać tylko wtedy, gdy w zielonym piekle uda się wyciąć maczetą drogę dla siebie i swojego oddziału.

Jako operator GROM-u Naval brał udział w wielu misjach. Kiedy nocami patrolował ulice Bagdadu, bezustannie czyhało na niego niebezpieczeństwo. Jednak nawet te doświadczenia nie mogły go przygotować na to, co zobaczył w położonym na krańcu świata Belize. Południowoamerykańska dżungla to miejsce, gdzie dla człowieka niebezpieczne jest niemal wszystko – jadowite węże i pająki, boleśnie kłujące rośliny i błoto, które może pochłonąć każdego.

Tylko ta książka zabierze was w podróż w miejsce, z którego trudno jest wrócić żywym.
Oprowadzi po nim człowiek, który poznał sekrety sztuki przetrwania w ekstremalnych warunkach. Podzieli się też praktycznymi radami, jak... dać sobie radę w każdej sytuacji. Mało tego, Naval zainspiruje was, żeby ruszyć się z kanapy i stanąć do walki z własnymi słabościami.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 256

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-10-07

ISBN: 978-83-240-2446-9

Opracowanie graficzne: Mariusz Banachowicz

Recenzje

W piekielnej dżungli, ale z dobrym humorem
55 37
Okładka z dwoma uzbrojonymi i niewątpliwie wymiętoszonymi żołnierzami plus wzmianka o morderczym treningu. Napisane przez operatora GROM. Już na pierwszy rzut oka - rzecz o dzielnych żołnierzach dających z siebie wszystko w egzotycznej dżungli. I o tym jest ta książka. A jest według mnie świetna, bo cudownie napisana. Naval niejednokrotnie podkreśla, że rzecz powstała w oparciu o jego notatki ze szkolenia, pojawiają się fragmenty owych zapisków. Nie jest to jednak sucha relacja z wyczerpującego szkolenia, ale raczej świetna powieść przygodowa o walorach edukacyjnych.
>>> czytaj więcej
Brązowe piekło belizeńskiej dżungli
39 50
Przetrwać Belize to opowieść byłego żołnierza GROM-u, który ukrywa się pod pseudonimem Naval, o morderczym treningu w dżungli. Biorąc książkę do ręki miałam obawy, że zostanę zasypana wojskową terminologią, która skutecznie zniechęci mnie do lektury. Bałam się również o sam styl, w którym będzie napisana książka. Przysiadłam więc na kanapie, żeby krytycznym okiem zajrzeć na pierwsze strony i wsiąknęłam na resztę dnia...
>>> czytaj więcej
Spacerkiem przez dżunglę
63 45
Książka jest fajna. Czyta się szybko. Z opowieści Navala dowiemy się, jak się przygotować do kilkudniowego pobytu w dżungli i co należy ze sobą zabrać, by życie na miejscu było znośne. Europejczyk jest zupełnie nieprzygotowany do długiego przebywania w wysokiej temperaturze i dużej wilgotności. Indianie w swym naturalnym otoczeniu są nie do pobicia. Potrafią znaleźć tropioną ofiarę po śladach zostawionych nawet 24 godziny wcześniej, pod warunkiem, że nie spadł deszcz.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.