Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Przeczucie

Tetsuya Honda

Przeczucie

Tłumaczenie: Rafał Śmietana

Zaczęło się od zwłok podrzuconych pod żywopłotem. Jak śmieci. I to w Tokio, gdzie nikt nie wyrzuci na ulicę nawet papierka. Szczelnie zawinięte w niebieską folię, obwiązane sznurkiem, z mnóstwem ran, z których największą zadano już po śmierci.
Potem były kolejne ciała. Wszystkie potwornie zmasakrowane.
Komisarz Reiko czuła, że to szczególna sprawa. Tym bardziej że do śledztwa dołączył Katsumata. Jakże on jej nienawidził. Nie dość, że kobieta, to jeszcze młoda i piękna. I te jej przeczucia. Bardziej widział ją w roli gejszy niż komisarza w tokijskiej policji.
Teraz muszą pracować razem. A Reiko coraz częściej ma przeczucie, że tym razem stawką jest nie tylko odnalezienie mordercy, ale i jej przyszłość.
_____
"Przeczucie" to pierwsza część cyklu o młodej komisarz Reiko Himekawie. W samej tylko Japonii sprzedało się ponad 4 miliony egzemplarzy serii. Stała się ona podstawą dwóch seriali, filmu telewizyjnego i kinowego hitu.

Oprawa miękka

Format: 135x210

Liczba stron: 352

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-08-14

ISBN: 978-83-240-3792-6

Tytuł oryginalny: The Silent Dead

Tłumaczenie: Rafał Śmietana

Przeczytaj także

Któż może być pewien, czym właściwie jest przestępczość?
- Od czasów starożytnych na świecie współistnieją ze sobą dobro i zło. Tak było, jest i będzie - mówi Tetsuya Honda, autor bestsellerowego „przeczucia". Przeczytajcie całą rozmowę o współczesnej Japonii.
>>> czytaj więcej
Czy japoński kryminał ma szansę przyćmić skandynawski?
Pod koniec wakacji ruszamy z nową serią kryminalną, nieco egzotyczną, bo japońską. 16 sierpnia zaczynamy „Przeczuciem" Tetsui Hondy. Jesteśmy ciekawi, czy książka przypadnie do gustu polskim czytelnikom, szczególnie, że literatura japońska rzadko pojawia się naszych księgarniach.
>>> czytaj więcej
Japońska metropolia oczami Hondy
Wielu polskich czytelników kojarzy literaturę japońską przede wszystkim z charakteryzującymi się magicznym realizmem utworami Murakamiego, powieściami Kawabaty i Ōego, zdobywców literackiego Nobla, bądź też postaciami pisarzy-samobójców, takich jak Akutagawa, Dazai lub Mishima.
>>> czytaj więcej
Samuraj vs. Wiking. Czy japoński kryminał pokona szwedzki?
Jeśli zapytamy kogoś o dobre kryminały, z ręką na sercu wymieni pewnie całą listę Szwedów, może kilku Anglosasów. A Japończycy? Czy oni w ogóle tam mają jakiś innych pisarzy poza Murakamim? Okazuje się, że tak. Mało tego, lubują się w kryminałach.
>>> czytaj więcej
"Przeczucie" - przeczytajcie fragment
„Przeczucie" to pierwsza część cyklu o młodej komisarz Reiko Himekawie. W samej tylko Japonii sprzedało się ponad 4 miliony egzemplarzy serii. Stała się ona podstawą dwóch seriali, filmu telewizyjnego i kinowego hitu.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.