Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Suki Kim

Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit

Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska

Codzienność ludzi mieszkających w kraju, w którym ziścił się najgorszy Orwellowski koszmar

Gdy będziesz wychodziła na zajęcia, załóż marynarkę i spódniczkę. Dżinsy są zabronione! Unikaj biżuterii. Nie wolno ci posiadać zagranicznych magazynów ani książek, chyba że wcześniej zostały zaakceptowane. Uważaj na to, co mówisz. Jeśli ktoś zapyta cię o polityczną sprawę, odpowiedz tylko: „Nie wiem” i zakończ szybko rozmowę. Nie porównuj otaczającej rzeczywistości do tej z twojego rodzinnego kraju – może to zostać uznane za krytykę. Podczas wyjazdów zabronione jest rozmawianie i wspólne jedzenie posiłków z miejscowymi.

Mieszkanie w Pjonjgangu jest jak życie w akwarium. Cokolwiek powiesz i cokolwiek zrobisz, zostanie usłyszane i dostrzeżone.

Takie wskazówki otrzymała Suki Kim przed swoim wyjazdem do stolicy Korei Północnej, gdzie uczyła angielskiego dzieci wysoko postawionych dygnitarzy partyjnych. Żyjąc w absurdalnym i przerażającym świecie komunistycznego terroru miała okazję poznać mentalność młodych Koreańczyków i ich sposób rozumienia świata, wykrzywiony przez propagandę państwową. Przekonała się, jak wygląda codzienność ludzi mieszkających w kraju, w którym ziścił się najgorszy Orwellowski koszmar.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 336

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-06-15

ISBN: 978-83-240-2744-6

Tytuł oryginalny: Without You, There Is No Us. My tme with the sons of North Korea's elite

Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska

Przeczytaj także

Konkurs na Książkę Roku 2015 jeszcze tylko przez 6 dni!

Do 28 lutego w serwisie lubimyczytać.pl można głosować na ulubione tytuły. O miano Książki Roku 2015 ubiega się blisko 200 pozycji z 63 wydawnictw - w tym aż 24 tytuły wydawnictwa Znak!


>>> czytaj więcej
Głosujcie na nasze książki w plebiscycie Książka Roku 2015!
Ruszył największy plebiscyt na Książki Roku 2015. Do końca lutego w serwisie lubimyczytać.pl można głosować na ulubione tytuły. O miano Książki Roku ubiega się blisko 200 pozycji z 63 wydawnictw - w tym aż 24 tytuły wydawnictwa Znak!
>>> czytaj więcej
Życie w kraju Wielkiego Brata
Mieszkanie w Pjonjgangu, stolicy Korei Północnej jest jak życie w akwarium. Cokolwiek powiesz i cokolwiek zrobisz, zostanie usłyszane i dostrzeżone. Polecamy wywiad z autorką „Pozdrowień z Korei".
>>> czytaj więcej
Kulisy przerażającego reżimu
- Moim celem było napisanie książki, która pokaże Koreańczyków z Północy w ludzkim świetle - mówi Suki Kim, autorka "Pozdrowień z Korei", odsłaniających obraz najbardziej izolowanego kraju świata i jego mieszkańców.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Prawda o Korei
0 1
Napisana przystępnie, wciąga i budzi zainteresowanie. Książka to opis młodej kobiety ze Stanów Zjednoczonych z pochodzenia Koreanka, która wyjechała w podróż do Korei Północnej jako nauczycielka.
>>> czytaj więcej
Między pamiętnikiem a reportażem
0 1
„Pozdrowienia z Korei" to kronika rocznego pobytu autorki Suki Kim w Korei Północnej. Uczyła tam języka angielskiego studentów pochodzących z tamtejszej elity. To że żyła tam na co dzień dało jej możliwość nie tylko poznania młodzieży, ale też poznania ich życia i sposobu na życie.
>>> czytaj więcej
Godne polecenia
0 1
Nie jestem wyjątkiem, który chłonie wszystko, co jest związane z Koreą Północną, w końcu jest to najbardziej tajemnicze miejsce na ziemi. Kiedy ukazała się książka Suki Kim, nie zastanawiałam się długo.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.