Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

John Leake

Pisarz, który nienawidził kobiet. Podwójne życie seryjnego mordercy

Tłumaczenie: Maria Makuch

John Malkovich: „Niezwykłe spojrzenie w umysł mordercy”

Jack został skazany na dożywocie za zabicie osiemnastoletniej dziewczyny.
Jednak przekonał wszystkich, że jest nowym, lepszym człowiekiem. i wyszedł z więzienia.
Na wolności uwodził kobiety, które nie mogły się oprzeć jego chłopięcemu urokowi. Żadna z nich nie podejrzewała, że ten inteligentny, cieszący się zaufaniem człowiek, ma drugą twarz.
Tylko jedenaście z nich poznało jego prawdziwe oblicze.

Wydanie kieszonkowe

Format: 118x168

Liczba stron: 392

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2011-04-28

ISBN: 978-83-240-1732-4

Opracowanie graficzne: Agnieszka Tomasik

Tytuł oryginalny: Enetering Hades. The Double Life of a Serial Killer

Tłumaczenie: Maria Makuch

Recenzje

Zastanawiacie się nad źródłem zła? To książka dla Was!
100 50
Ta niepozorna książeczka, to rzecz zupełnie wyjątkowa. Prawdziwa perełka a raczej Perła. Nie tylko ze względu na walory literackie, wnikliwą wiwisekcję psychologiczną, ale zwłaszcza mefistofeliczną naturę głównego bohatera. Debiutujący autor John Leake z dużą wprawą i znajomością gatunku, jakim jest kryminał dokumentalny, prowadzi narrację autentycznej historii seryjnego zabójcy. Człowieka, który w młodości trafił do więzienia, gdzie jak się wydawało przeszedł duchową przemianę. Zaczął pisać książki. Dla postępowców stał się modelową postacią człowieka skrzywdzonego przez środowisko rodzinne, który odbywając karę pokonał obciążenia społeczne. Jakżeż się mylili...
>>> czytaj więcej
Człowiek, który oszukał Austrię
94 44
Oj, utkwił mi w głowie ten Jack Unterweger jak drzazga w palcu, i drażni, i nie daje o sobie zapomnieć. Niski, szczupły, niepozorny człowieczek. Dobrze ubrany, zadbany, ulubieniec publiczności. Neurotyczny, wzbudzający opiekuńcze instynkty dandys. Oszukał szefów austriackiego Ministerstwa Sprawiedliwości, ludzi mediów, artystów. Oszukał cały kraj. W latach 1990-1991 zamordował jedenaście kobiet. Zabijał dla przyjemności, bez wyraźnego motywu.
>>> czytaj więcej
Jak pracuje umysł seryjnego mordercy
88 54
Książka należy poniekąd do kręgu mojej specjalizacji na studiach, więc gdy tylko miałam okazję, od razu się za nią zabrałam. I muszę przyznać, że czyta się ją bardzo szybko, chociaż "przyjemnie" nie byłoby tu chyba najlepszym określeniem. Ciężko jednoznacznie określić, czym dokładnie jest ta pozycja. Biografią? Nie do końca.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.