Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Jandy Nelson

Oddam ci słońce

Tłumaczenie: Dominika Cieśla-Szymańska

Co sprawia, że człowiek mówi coś zupełnie innego, niż chciałaby powiedzieć każda komórka jego ciała?

Bliźnięta Noah i Jude od zawsze stanowiły jedność. Byli utalentowani artystycznie, łączyła ich miłość do sztuki, mieli niepohamowaną wyobraźnię i... skomplikowane charaktery. Ona – zbuntowana, odważna, popularna, ale niedoceniana przez matkę. On – uczuciowy, skryty, nieumiejący dopasować się do oczekiwań ojca. Oboje wyjątkowi. Oboje tak samo pragnący miłości i akceptacji.
Z czasem zazdrość, niepewność, strach i niedopowiedzenia piętrzą się i tworzą między rodzeństwem mur. Jedno rozdarte serce pociąga za sobą kolejne – Jude rani brata, a Noah ukochanego. Czy dotarcie do momentu, w którym coś rozdzieliło brata i siostrę, pozwoli im ponownie stać się jednością?

„Oddam ci słońce” to coś więcej niż historia o twórczym rodzeństwie, o nastolatkach pełnych gniewu i niezrozumienia. To także opowieść o tym, jak odnaleźć własną tożsamość, dojrzeć, nauczyć się kochać – także samego siebie.

"Piękna historia bliskiego sobie rodzeństwa, które stało się nagle dwoma planetami znajdującymi się lata świetlne od siebie. Wzruszająca, bolesna, zabawna, słodka – mieszanka wybuchowa na prawie 400 stronach."
/Karolina Skrzypska, @cotozaksiazka/

"„Oddam ci słońce” jest jak plaster na złamane serduszko. Jak ciepły kocyk w deszczowy dzień. Jak słoiczek miodu. To absolutnie najbardziej urocza książka, jaką ostatnio przeczytałam: pełna miłości i ciepła historia o dorastaniu, pragnieniu akceptacji i odkrywaniu samego siebie."
/Kinga Słomiany, @poczytajki_kingi/

"Wyjątkowa historia – smutna, a jednak dająca nadzieję. Magiczna za sprawą wspaniałego języka, masy ciekawostek i wyobraźni autorki. Zaznaczyłam wiele naprawdę pięknych zdań, na wspomnienie niektórych scen zawsze się uśmiecham. Napisać taką książkę to sztuka. Z czystym sumieniem mogę polecić tę opowieść."
/Patrycja Siemek, @purpleribbon/

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 135x205

Liczba stron: 376

Wydanie: trzecie

Data pierwszego wydania: 2015-08-10

ISBN: 978-83-8135-200-0

Tytuł oryginalny: I will give you the sun

Tłumaczenie: Dominika Cieśla-Szymańska

Materiały o książce

Oddam ci słońce

Recenzje

Malowane słowami
0 0
Ponieważ w grudniu dostałam tyle książek, sama nie wiem, za co brać się najpierw. Więc na kartkach napisałam tytuły książek, które posiadam, pocięłam, zgięłam i wrzuciłam do swojego pudełka.
>>> czytaj więcej
Książka, która sprawia, że stajemy się artystami
6 5
Ta powieść jest absolutnie niezwykła i oryginalna. Została napisana z perspektywy Noah'a, kiedy miał 13 lat, oraz szesnastoletniej Jude. Ten zabieg sprawia, że lektura wydaję się być jeszcze bardziej intrygująca. Jestem wielką miłośniczką sztuki, więc jej motyw był jak najbardziej na miejscu.
>>> czytaj więcej
Numer jeden tego roku - powieść o sztuce, dojrzewaniu i miłości
23 18
Jak najlepiej określić tę książkę? Z pewnością jest skomplikowana, oryginalna i bardzo odważna. Niech nie zmyli was młodzieżowa okładka czy opis, który sugeruje, że będzie to lektura dla młodszych czytelników. Nie. To książka dojrzała, poruszająca kwestie rodziny, własnej tożsamości, poczucia winy i tego, jak sobie z nim radzić. Jest pełna emocji. Bohaterami są Jude i Noah, a więc emocje są zwielokrotnione, widzimy dwa skrajnie odmienne punkty widzenia i równie podobne... Wcale nie przesadzę, gdy napiszę, że jest to moje odkrycie tego roku.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.