Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Dan Wells

Nie jestem seryjnym mordercą

Tłumaczenie: Maria Makuch

Nie jestem seryjnym mordercą. Ale mógłbym nim być.

Miasteczkiem Clayton wstrząsa seria tajemniczych morderstw. To moja obsesja. Muszę się dowiedzieć, kto zabija.
Mój terapeuta twierdzi, że sam mam cechy seryjnego mordercy. 95% procent seryjnych morderców w dzieciństwie unikało ludzi, podpalało i dręczyło zwierzęta, ale to przecież nie oznacza, że każde pokręcone dziecko wyrasta na zabójcę, prawda?

John Cleaver, lat 15, diagnoza: antyspołeczne zaburzenia osobowości/ obsesyjnie zainteresowany seryjnymi mordercami/ może być niebezpieczny.

Nie jestem seryjnym mordercą. Ale mógłbym nim być.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 256

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-01-09

ISBN: 978-83-240-1739-3

Opracowanie graficzne: Michał Gowarzewski

Tytuł oryginalny: I am not a serial killer

Tłumaczenie: Maria Makuch

Materiały o książce

Zobacz zapowiedź książki

Recenzje

Historia mroczna, przerażająca i intrygująca
74 33
Podchodziłam do tej książki z dystansem. Zawsze mam uprzedzenia, co do wychwalanych pod niebiosa nowości wydawniczych. W tym przypadku się nie zawiodłam i muszę przyznać, że ten cały szum wokół „Nie jestem seryjnym mordercą" Dana Wellsa jest w pełni uzasadniony. Głównym bohaterem powieści jest 15-letni John Cleaver, osobliwy nastolatek, u którego stwierdzono antyspołeczne zaburzenie osobowości oraz obsesyjne zainteresowanie seryjnymi mordercami. Nastolatek lubi samotność, nie czuje litości, lubi zadawać ból i nie potrafi okazywać podstawowych uczuć. Brzmi dziwnie? Zdecydowanie tak.
>>> czytaj więcej
Bo każdy z nas może zostać seryjnym mordercą
77 29
Nie jest seryjnym mordercą tak, jak zapewnia w tytule, ale ma wszystkie predyspozycje, aby nim zostać. Do tego od dziecka obsesyjnie interesuje się seryjnym zabójstwami, a mordercy są dla niego niczym bohaterowie, których opisuje w wypracowaniach z historii. Jak można wytłumaczyć jego zainteresowania morderstwami, skoro ma dopiero 15 lat? Zapewne dla normalnych ludzi jest to niewytłumaczalne.
>>> czytaj więcej
Czy na pewno nie jestem seryjnym mordercą?
78 32
Seryjni mordercy - seryjne morderstwo. Psychopatologia seryjnego morderstwa. Temat eksploatowany przez literaturę, kino, telewizję a nawet muzykę od momentu, w którym świat poznał Kubę Rozpruwacza. Znakomita większość literatury kryminalnej dotyka zjawiska seryjnego morderstwa. Filmy czy seriale tworzone na podstawie fikcyjnych jak i rzeczywistych morderstw stają się kasowymi produkcjami. Seryjne morderstwo od XIX wieku przeraża nas, szokuje, napawa odrazą i strachem, ale także intryguje i pasjonuje oraz karmi nasze umysły nierozwiązanymi zagadkami zbrodniczej przeszłości.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.