Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Jean Sasson , Nadżwa bin Laden , Omar bin Laden

Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena

Tłumaczenie: Sally Andrew

Czy można kochać człowieka, którego nienawidzi cały świat?

Gdy Nadżwa miała piętnaście lat, dowiedziała się, że zostanie wydana za swojego kuzyna. Nie buntowała się przeciwko tej decyzji, bo pokochała starszego od niej o rok Osamę Bin Ladena. 

Dla Osamy gotowa była zacząć zasłaniać twarz i wyjechać daleko od domu. Początkowo wspaniałe życie zaczęło się zamieniać w koszmar, gdy mąż zaangażował się w działalność ekstremistyczną. Po zakazie posiadania lodówki przychodzi czas na wychowywanie synów poprzez długie wyprawy (bez wody!) na pustynię, aby udowodnić im, że co ich nie zabije, to wzmocni. Ceną za spełnienie marzenia Osamy o dżihadzie była zamiana dostatniego życia w Arabii Saudyjskiej na pobyt w górskiej fortecy Tora Bora - bez łóżek, elektryczności i bieżącej wody. 

Nawet najwięksi zbrodniarze mają bliskich: braci, małżonków, dzieci. Bin Ladenowie - żona Nadżwa i syn Omar - przerywają milczenie i opowiadają o tym, jak wyglądało ich życie. Z pomocą dziennikarki Jean Sasson - autorki bestsellerowej Księżniczki - wprowadzają nas w prywatny świat wroga publicznego. To niezwykłe wyznanie odsłania również szokujące fakty o codziennym życiu kobiet w świecie islamu.    


 

Wydanie kieszonkowe

Liczba stron: 456

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2011-04-04

ISBN: 978-83-240-1693-8

Tytuł oryginalny: Growing up bin Laden. Osama's Wife and Son Take Us Inside Their World

Tłumaczenie: Sally Andrew

Przeczytaj także

W obronie praw kobiet: Jean Sasson
Jean Sasson postanowiła przemówić w imieniu kobiet, którym zakneblowano usta. Była pionierką w próbie feministycznego opisu kultury, gdzie - jak głosi tradycyjne przysłowie - dziewczyna ma tylko zasłonę i grób.
>>> czytaj więcej
Jean Sasson: Płakałam podczas pisania tej książki
Jean Sasson, amerykańska dziennikarka, opowiada, jak powstała książka "Wybór Jasminy" oraz o dramatycznych losach kobiet na Bliskim Wschodzie.
>>> czytaj więcej
Ta historia wydarzyła się naprawdę
- Spotkałam Jasminę w Kuwejcie po wojnie w okolicznościach dokładnie takich, jakie opisano w niniejszej książce - pisze autorka „Wyboru Jasminy" amerykańska dziennikarka Jean Sasson. - Była jedyną ofiarą gwałtów, która szczerze pragnęła przedstawić dokładnie, nie pomijając najintymniejszych spraw, co to znaczy być ofiarą brutalnych gwałtów - każdego dnia i każdej nocy.
>>> czytaj więcej
Opowieść księżniczki Sultany
Jak naprawdę wygląda życie kobiet w Arabii Saudyjskiej w XXI wieku, w czasach internetu i nowoczesności?
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Recenzje

Świadectwa żony i syna
87 31
Osama Bin Laden. Jedna z bardziej kontrowersyjnych osób na świecie. Przywódcy Al - Kaidy, ekstremista, wróg publiczny i terrorysta. A prywatnie? Kim był Osama? Jak zachowywał się przy rodzinie, jakie zasady wtedy wyznawał? A może był zwyczajnym mężem i ojcem? Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć z książki „Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy Bin Ladena". W jej napisaniu pomogła amerykańska pisarka Jean Sasson.
>>> czytaj więcej
Osama Bin Laden - mąż i ojciec
90 32
"Marzyło mu się obalenie królów i dyktatorów rządzących muzułmańskimi krajami i zastąpienie ich przywódcami religijnymi. Potem miał nadejść czas na największą zmianę - islam miał zapanować nad cały światem."

Takie były plany największego terrorysty świata Osamy Bin Ladena. Nie ma osoby, która nie słyszała o ataku terrorystycznym 11 września 2001 roku, na dwie wieże w Nowym Jorku, przygotowanym przez tego człowieka.


>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.