Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Magdalena Kordel

Malownicze. Wymarzony dom

Zajrzyj do Malowniczego. Tu zawsze jest czas, by się uśmiechnąć i porozmawiać.

Każdy ma swój Wymarzony Dom. Miejsce, w którym może znaleźć ukojenie, szczęście i miłość. Kiedy Magda podejmuje szaloną decyzję i kupuje stary dom w Malowniczem, miasteczku u podnóża Sudetów, nie wie jeszcze, jak bardzo zmieni się jej życie. W pierwszym odruchu chce się go pozbyć, ale dom nie chce wcale pozbyć się jej. Siła kryjąca się w jego wnętrzu pozwala Magdzie odnaleźć swoje miejsce i pomóc innym:

Małej Marcysi, która potrzebuje mamy.

Krysi, która leczy złamane serca kawą migdałową, a wieczorami piecze „kłopotki”, by zapomnieć o przeszłości.

Michałowi, który uczy się walczyć o miłość Magdy.

"Malownicze. Wymarzony dom" to wzruszająca i pełna humoru opowieść o spełnianiu marzeń, a przede wszystkim o miłości, która zmienia życie i nadaje mu sens. Jeśli wyciągniesz rękę do innych i nauczysz się marzyć, los uśmiechnie się do ciebie.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 144x205

Liczba stron: 400

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-02-17

ISBN: 978-83-240-2991-4

Opracowanie graficzne: Agnieszka Kucharz

Przeczytaj także

Premiera nowej książki Magdaleny Kordel!
W czwartek 10 listopada zapraszamy do Księgarni Autorskiej w Złotych Tarasach (poziom -1) na spotkanie z Magdaleną Kordel.
>>> czytaj więcej
Zapraszamy na spotkania z Magdaleną Kordel
Magdalena Kordel, autorka bestsellerowej serii Malownicze, spotka się z czytelnikami w kilku miastach północnej Polski.
>>> czytaj więcej
Spędź wakacje w Uroczysku!
Katarzyna Bujakiewicz napisała o tej książce: „Chwytająca za serce opowieść o tym, że zawsze mamy wpływ na swoje życie. Pozwala uwierzyć w miłość, spełnienie marzeń i radość z bycia tu i teraz. Uroczysko nieodmiennie wciąga i inspiruje..."
>>> czytaj więcej
Literatura jest kobietą
O powieściowym świecie idealnym, czyli dlaczego ludzie czytają dla przyjemności rozmawiać będzie m.in. Magdalena Kordel, autorka serii Malownicze. Zapraszamy do Krakowa 1 grudnia.
>>> czytaj więcej
Zajrzyj do Malowniczego
W połowie czerwca ukaże się nowa powieść Magdaleny Kordel. Książkę poleca Katarzyna Bujakiewicz.
>>> czytaj więcej
Spotkanie w Krośnie
W czwartek, 22 maja 2014 roku zapraszamy do księgarni Nova na spotkanie z Magdaleną Kordel, autorką Malownicze. Wymarzony dom. Start o godz. 17.00.
>>> czytaj więcej
Magdalena Kordel w Rzeszowie
Zapraszamy na spotkanie z autorką książki Malownicze. Wymarzony dom w czwartek, 22 maja 2014 o godz. 12.00. Wstęp wolny!
>>> czytaj więcej
Spotkanie w Białobrzegach
W środę, 21 maja 2014 roku zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Kordel, autorką książki Malownicze. Wymarzony dom. Wstęp wolny!
>>> czytaj więcej
Magdalena Kordel odpowiada na Wasze pytania!
W ubiegłym tygodniu zadawaliście pytania Magdalenie Kordel, autorce bestsellerowej serii o Malowniczem. Dziś publikujemy Wasz wywiad z pisarką.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

 

Autorka o swojej książce
Malownicze – czy znajdziesz je na mapie?
Czy będzie kolejna część opowieści?
Katarzyna Bujakiewicz poleca

Recenzje

Malownicze - urokliwe miejsce
11 12
Magdalena Kordel jest jedną z moich ulubionych autorek. Po jej powieści sięgam z przyjemnością, wiedząc, że spędzę z nimi przyjemne chwile. Oczarowała mnie ona powieścią „Uroczysko" i już wtedy wiedziałam, ze na pewno sięgnę po inne powieści tej autorki. I tak się stało.
>>> czytaj więcej
Wymarzone miejsce...
12 11
Magda właśnie kończy swój dwuletni związek, rezygnuje z pracy i nie całkiem świadomie kupuje dom w Sudetach. Nie zastanawiając się długo, dziewczyna wyjeżdża do Malowniczego, małego miasteczka. Tam, dzięki pomocy mieszkańców, własnym staraniom i uśmiechowi losu, zaczyna coraz bardziej zapuszczać korzenie.
>>> czytaj więcej
Klimat swojego dzieciństwa
39 29
Lubię powieści w których odnajduję klimat swojego dzieciństwa, zaprawiony marzeniami młodości, oczekiwaniem na szczęście, tajemnicą. Taki klimat w którym czuję się bezpiecznie. Taki w którym mogę się wzruszyć, zamyślić i wrócić do tego co było.
Po Malownicze sięgnęłam, bo z opisu wynikało że znajdę tutaj to wszystko co lubię.
Magda jest tłumaczką języka francuskiego.
Poznajemy ją w momencie, kiedy uświadamia sobie, że jej romans z szefem firmy w której pracuje, już nie ma sensu. Że brakuje w nim miłości , a jej wysiłki mające na celu stworzenie Grzegorzowi miłego gniazdka z wiktem i opierunkiem pozostają nieodwzajemnione. Podejmuje jedyną słuszną decyzję, zrywa z Grzegorzem, przy okazji rezygnując z pracy.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.