Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Magdalena Kordel

Malownicze. Tajemnica bzów

Miłość i tajemnica ukryte w zapachu bzu

Malownicze, ciche miasteczko ukryte w Sudetach. Miejsce, gdzie czas i miłość leczą rany.
Pewnego dnia przed sklepem ze starociami zatrzymuje się tajemniczy mężczyzna. Pani Leontynie ginie pierścionek przekazywany z pokolenia na pokolenie. Czy to przeszłość zaczyna się o nią upominać? Leontyna wyrusza więc w pełną nostalgicznego uroku podróż do krainy pachnącej bzami. Do czasów radosnego dzieciństwa na Kresach, wielkiej miłości i wojny, która wszystko zmieniła.
Jaką tajemnicę kryje rodowy pierścionek?
Kim jest zagadkowy mężczyzna?
Czy przeszłość można zmienić?
Poruszająca historia silnej i mądrej kobiety, której przyszło żyć, kochać i marzyć w niezwykłych czasach.

Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania: 2015-05-04

Przeczytaj także

Premiera nowej książki Magdaleny Kordel!
W czwartek 10 listopada zapraszamy do Księgarni Autorskiej w Złotych Tarasach (poziom -1) na spotkanie z Magdaleną Kordel.
>>> czytaj więcej
Spotkania na Magdaleną Kordel, Sylwią Chutnik i Kristiną Sabaliauskaitė
Podczas Targów Książki w Krakowie nasi autorzy będą także gościli na innych stoiskach. Sprawdźcie plan spotkań.
>>> czytaj więcej
Zapraszamy na spotkania z Magdaleną Kordel
Magdalena Kordel, autorka bestsellerowej serii Malownicze, spotka się z czytelnikami w kilku miastach północnej Polski.
>>> czytaj więcej
Spędź wakacje w Uroczysku!
Katarzyna Bujakiewicz napisała o tej książce: „Chwytająca za serce opowieść o tym, że zawsze mamy wpływ na swoje życie. Pozwala uwierzyć w miłość, spełnienie marzeń i radość z bycia tu i teraz. Uroczysko nieodmiennie wciąga i inspiruje..."
>>> czytaj więcej
Premiera „Tajemnicy bzów” w Krakowie
O najnowszej powieści z serii Malownicze opowie Magdalena Kordel podczas spotkania z czytelnikami. Zapraszamy!
>>> czytaj więcej
Magdalena Kordel odpowiada na Wasze pytania!
W ubiegłym tygodniu zadawaliście pytania Magdalenie Kordel, autorce bestsellerowej serii o Malowniczem. Dziś publikujemy Wasz wywiad z pisarką.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Ewa Wencel, aktorka i scenarzystka

Chwytająca za serce opowieść o ucieczce od przeszłości i jednocześnie o ogromnej tęsknocie za nią. O wielkiej miłości i o tym, jak znaleźć dla siebie „bezpieczny świat”.
Zachęcam do wciągającej lektury.

Anna Herbich, autorka

Niezwykła, wzruszająca i kobieca książka. Jedna z tych, których nie odkłada się na półkę, zanim nie dotrze się do ostatniej strony.

Agata Katarzyna Przybyłek

Malownicze to drugi, lepszy świat, do którego chce się uciec, gdy męczą problemy, zupa za słona, a dziecko płacze za głośno. Ciepli bohaterowie, niesamowity klimat i magia, którą tworzy pani Magda, działają jak balsam na każdą codzienną ranę, a nawet maleńkie otarcie. Malownicze to cała ty czy ja, każdy problem czy troska, ale widziane przez różowe okulary.

Sabina Tyrakowska

Malownicze to dla mnie niezwykłe miejsce położone gdzieś u podnóża gór... Nie ma znaczenia gdzie. Lubię tu wracać, to tu bywam szczęśliwa – z dala od problemów, kłopotów, codzienności. Z przyjemnością spaceruję po uliczkach Malowniczego, z przyjemnością zaglądam do herbaciarni Krysi, która koi złamane serca kawą migdałową i karmi kłopotkami, do Leontyny, by odwiedzić starszą panią i jej niezwykły Kuferek. Posłuchać plotek Kraśniakowej czy choćby zamienić słowo z proboszczem lub innymi mieszkańcami. Do takich miejsc chętnie się powraca... Zawsze Malownicze na mnie czeka, Uroczysko i Majka również czekają, by tylko do nich powrócić.
Malownicze czeka... Mam nadzieję, że kiedyś znajdę takie miejsce i zostanę już na dłużej...

Partnerzy


Recenzje

Skończona całość
45 47
Kompozycyjnie "Tajemnica bzów" jest świetną całością. Bardzo przemyślana, z wyrazistymi postaciami, które tłumaczą życie. Tak - można śmiało stwierdzić, że Magdalena Kordel je zna i dlatego ma prawo pisać powieści i opowiadać o nim w wielu aspektach. Rzadko książki typowo kobiece są tak dobre literacko, fabularnie i poznawczo.
>>> czytaj więcej
Zaginiony świat
52 47
Uwielbiam serie powieści rozgrywających się w Malowniczem i z niecierpliwością oczekiwałam na kolejny tom. Jak zwykle przystąpiłam do czytania od razu po zakupie i nie mogłam się oderwać. Tym razem oprócz poznania dalszych losów bohaterów z którymi zdążyłam się już zżyć, autorka dodała coś niespodziewanego - historię pani Leontyny.
>>> czytaj więcej
Brawa za wyobraźnię
48 49
Jeśli myślicie, że to kolejna, miałka i słodka jak lukier opowieść o miłości, to jesteście w dużym błędzie. Nikt jak Magdalena Kordel nie potrafi wyciągnąć ciemnych stron rzeczywistości opowiadając pozornie ciepłą fabułę i nikt, tak jak ona, nie potrafi zmobilizować do działania.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.