Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

C. W. Gortner

Mademoiselle Chanel

Tłumaczenie: Maria Zawadzka-Strączek

Widzę odwieczny konflikt między skromną dziewczyną, którą kiedyś byłam, a legendą, którą celowo wykreowałam, żeby nikt nie mógł zajrzeć w moje serce. W tej opowieści postaram się w miarę możliwości trzymać prawdy, choć mity i plotki spowijają mnie w nie mniejszym stopniu niż moje słynne krepdeszyny i tweedy.
Postaram się pamiętać o tym, że mimo wszystkich swoich triumfów, mimo wszystkich błędów, które popełniłam – wciąż jestem tylko kobietą…

Kim naprawdę była Coco Chanel? Wielką wizjonerką, niemieckim szpiegiem, namiętną dziewczyną poszukującą uczucia? Teraz nareszcie może opowiedzieć własną historię. Z powieści Mademoiselle Chanel wyłania się obraz kobiety pełnej pasji, wdzięku i uroku, której sława i fortuna nie uchroniły przed złamanym sercem.
Nowa powieść C.W. Gortnera. Zanim został poczytnym pisarzem, autorem wielu powieści przetłumaczonych na ponad dwadzieścia języków, C.W. Gortner pracował w przemyśle modowym. Coco Chanel fascynowała go od zawsze. Teraz powraca do niej w swojej najnowszej książce, poszukując odpowiedzi na nurtujące go pytanie: jakie sekrety skrywała Coco Chanel?

Oprawa twarda

Format: 135x215

Liczba stron: 592

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-10-05

ISBN: 978-83-240-2760-6

Tytuł oryginalny: Mademoiselle Chanel: A Novel

Tłumaczenie: Maria Zawadzka-Strączek

Przeczytaj także

Najlepsze prezenty!
Co jest najlepszym prezentem pod choinkę??? Oczywiście, że książki! Podpowiemy Wam, co kupić najbliższym, żeby podarunek sprawił im radość.
>>> czytaj więcej
Coco Chanel była wierna w przyjaźni
Tylko u nas autor książki C.W. Gortner opowiada, co go najbardziej zaskoczyło podczas zbierania materiałów do książki o Coco Chanel.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Zapach szyty na miarę...
0 0
Coco Chanel... Któż z nas o niej nie słyszał? Nie trzeba interesować się modą... Nie trzeba lubić słynnych "perfum piątek", ani namiętnie nosić "małych czarnych", żeby słyszeć o Coco. Zna ją każdy - młodsi, starsi, kobiety i mężczyźni. Jej nazwisko kojarzy się większości z nas z szykiem i wytwornością, nie będzie więc chyba dużym błędem, jeśli napiszę, że zapewne również jej życie osobiste i osobowość jawią się w naszych głowach jako pełne elegancji i klasy.
>>> czytaj więcej
Fabularyzowany dokument o Coco
0 0
"Mademoiselle Chanel" można by nazwać fabularyzowanym dokumentem. Christopher W. Gortner podjął się bowiem zadania opowiedzenia życia ikony mody z perspektywy... samej Coco.
>>> czytaj więcej
Podążać w stronę marzeń...
0 0
Z czym kojarzy ci się Chanel? Z perfumami „No. 5" ? Z małą czarną?
Z pikowanymi torebkami? Mnie również, jednakże odkąd przeczytałam powieść C.W. Gortnera „Mademoiselle Chanel", kojarzy mi się przede wszystkim z historią kobiety, która ciężko pracowała na swój sukces, poświęcając tak wiele...
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.