Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

John Marsden

Jutro

Tłumaczenie: Anna Gralak

Nie ma już żadnych zasad

Mam na imię Ellie. Kilka dni temu wybraliśmy się w siedem osób na wyprawę do samego Piekła. Tak nazywa się niedostępne miejsce w górach. Wycieczka była próbą naszej przyjaźni. Niektórych z nas połączyło nawet coś więcej. Szczęśliwi wróciliśmy do domu. Ale to był powrót do piekła. Znaleźliśmy martwe zwierzęta, a nasi rodzice i wszyscy mieszkańcy miasta zniknęli. Okazało się, że naszego świata już nie ma.
Że nie ma już żadnych zasad.
A jutro musimy stworzyć własne. 

Jutro to pierwsza z siedmiu części serii.
Na podstawie książki powstał film Tomorrow, When the War Began.

 

Oprawa miękka

Data pierwszego wydania: 2011-04-04

Tytuł oryginalny: Tomorrow, When The War Began

Tłumaczenie: Anna Gralak

Materiały o książce

Norman Davies o książce

”Czy historyk może polecać lekturę fikcji historycznej albo powieści futurologicznej? Może, jeśli są dobrze napisane, dają radość lektury i jeśli niosą w sobie jakąś prawdę o ludziach i społeczeństwach. Jutro spełnia wszystkie te warunki. Mam nadzieję, że ta powieść zachęci do czytania tysiące młodych ludzi”

Recenzje

Pesymistyczna wizja przyszłości
92 57
Większość z nas zastanawiała się na pewno, co przyniesie nam przyszłość? Co będzie za 5, 10, 15 lat? Jak będzie wyglądało nasze życie bądź jak potoczą się losy naszych bliskich? Jednak zadając sobie te pytania prawdopodobnie nikt nie zastanawia się, co byłoby gdyby jutro miało nigdy nie nadejść? Albo jak wyglądałoby nasze życie, gdyby wszyscy nasi bliscy zniknęli, a my zostalibyśmy sami na świecie? I chociaż jest to bardzo pesymistyczna wizja przyszłości to, czy aby na pewno nie realna? To pytanie na pewno zada sobie każdy z nas po przeczytaniu książki pt. „Jutro" Johna Marsdena.
>>> czytaj więcej
Marsden zaskakuje
92 43
Zaintrygowały mnie nie tylko pozytywne opinie i oceny tej książki, ale również stwierdzenie, iż okazała się ona być światowym bestsellerem. Także opis z okładki wydaje się być interesujący, a już na pewno niecodzienny. Spodziewałam się po nim utworu z elementami fantastyki. Opowieść o wojnie? Już sobie wyobrażałam tajemnicze porwania ludzi, nadprzyrodzone zdolności, siły, życie pozaziemskie itd. Tymczasem Marsden zaskakuje czytelnika i pisze o wojnie w świecie rzeczywistym. O inwazji obcych wojsk na Australię.
>>> czytaj więcej
Opowieść o przyjaźni
54 24
Przyszłość, odległa, nieznana i niepewna. Jedni z nas wyznają zasadę carpe diem i nie zwracają uwagi na to, co może się wydarzyć, inni zaś planują każdą nadchodzącą chwilę. Mimo wszystko myślę, że przez głowy nas wszystkich od czasu do czasu przechodzi myśl o tym, czy jutro przyniesie nam lepszy, czy gorszy czas. Nigdy zaś nie możemy być tego pewni w stu procentach, gdyż jedna chwila może diametralnie zmienić nasze życie, lub nam je zabrać. Mówi o tym Pismo Święte -'' Czuwaj, gdyż nie znasz dnia, ani godziny".
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.