Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Jego Wysokość Longin

Marcin Prokop

Jego Wysokość Longin

Od Longina do Marcina

Longin mieszka w kuchni (bo jego pokój to właściwie kawałek kuchni, w której tata wydzielił dla niego miejsce), uwielbia bawić się resorakami (nawet nie mówcie, że nie wiecie, co to jest!), a jego marzeniem jest nowiutkie atari (no dobra, tu podpowiedź: to ma joystick i można na tym grać w gry). Nie lubi zabawy w chowanego, bo zawsze jakoś wystaje – a to głowa, a to ręce, a to nogi. A poza tym zawsze wpakuje się w jakieś tarapaty (ale słowo, wcale nie specjalnie!). Na pewno byście się dogadali!

Longin, co z ciebie wyrośnie?! Już wiadomo. Marcin Prokop, czyli jak dorastałem w PRL-u.

Data pierwszego wydania: 2014-11-03

Przeczytaj także

"Longin. Tu byłem" z nagrodą czytelników!
Po raz 23. wręczono statuetki Koziołka Matołka Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego dla najlepszej książki dla dzieci wydanej w 2015 r.
>>> czytaj więcej
Czy dzieci wiedzą, co to Atari? Marcin Prokop wie i powie!
Na pytania odpowiadały dzieci ze Szkoły językowej Salwator w Krakowie.
>>> czytaj więcej
Nowy Longin nadchodzi!
Uwaga, uwaga! Ostatni turnus kolonijny dla spóźnialskich zaczyna się 12 sierpnia! Zabieramy wszystkich chętnych. Zbiórka: najbliższa księgarnia.
>>> czytaj więcej
Wielka Czwórka w Krakowie
To już ostatni dzień Targów Książki. Dziś odwiedzą nas osoby na co dzień związane z branżą filmową i telewizyjną. Z niektórymi będzie okazja spotkać się dwukrotnie! Sprawdź szczegóły.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

„Jego Wysokość Longin” - galeria
Podróż sentymentalna Marcina Prokopa

Marcin Prokop napisał książkę, „Jego Wysokość Longin”, która zabiera nas w podróż do czasów jego dzieciństwa. Zapraszamy do obejrzenia reportażu Ludwika Lisa w którym, Marcin Prokop opowiada, m.in.: jak zrodził się pomysł napisania tej książki, jak wyglądał jego najnowocześniejszy komputer i czym różnią się kozaki damskie od oficerskich! W studiu, autor, zdradził nam czy historie opisanie w książce są autentyczne! Więcej --> DD TVN.

Recenzje

Również dla wesołych staruszków
26 27
Od wnuczka dostałam książkę Pana Prokopa. Twierdził, że mi się spodoba. Czytając ją, czułam się, jak ruszam w sentymentalną podróż do mojej młodości. Autor opisuję czasy, w którym nie byłam dzieckiem, ale byłam młodym człowiekiem, który dopiero co stawiał kroki w dorosłym życiu. Przypomniałam sobie smak beztroski, która smakowała jak oranżada, albo chleb z cukrem. To były trudne, ale piękne czasy. Miło było, przenieść się choć na chwilę tam. Wspaniała książka, jak widać nie tylko dla młodzieży. Oby jak najwięcej takich książek.
>>> czytaj więcej
Odmłodniałam
26 25
Byłam ciekawa tej książki przez to, że znam jej autora z dużego ekranu. Po jej przeczytaniu byłam bardzo mile zaskoczona. Dawno już się tak dobrze nie bawiłam, jadąc do pracy komunikacją miejską. Dzięki niej odświeżyłam smak swojego pięknego dzieciństwa. Polecam ją wszystkim cierpiącym na jesienną chandrę. Poprawia humor w 100 %.
>>> czytaj więcej
Wehikuł czasu
32 35
Powiem krótko... dawno się tak nie uśmiałem i nie bawiłem. Dzięki książce Pana Marcina, wyruszyłem w podróż wraz z moim synem. Mnie się przypomniało mojego dzieciństwa czar, a mój syn mógł zobaczyć, jak wyglądały młodzieńcze lata jego starego piernika. Obydwoje bardzo dobrze się bawiliśmy. Jednym słowem Pan Prokop stworzył fajną historię międzypokoleniową. Wielkie dzięki!
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.