Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Jan Wróbel, Ewa Wróbel

Historia Polski 2.0: Polak potrafi, Polka też... czyli o tym, ile świat nam zawdzięcza

BĘDZIESZ PŁAKAĆ ZE ŚMIECHU. BĘDZIESZ PĘKAĆ Z DUMY. BO ŚWIAT JEST MADE IN POLAND!

Pierwsza kamera filmowa, słynne amerykańskie mosty, telewizja, kamizelka kuloodporna, laptop, a nawet kasownik – to wszystko dzieła naszych rodaków. Cóż począć? Wynaleźliśmy prawie wszystko! Tylko czasem sami o tym nie pamiętamy.
Spektakularne kariery, niezwykłe dokonania, epokowe odkrycia – gdzie nie spojrzeć… Nasi :)
Gdyby nie my, świat wyglądałby dziś zupełnie inaczej. A więc na bok narodowe kompleksy i skłonność do narzekania. Są powody do dumy!
Jeśli nie wierzysz, że jesteśmy najwspanialszym narodem pod słońcem, widocznie nie zajrzałeś do środka!
Oto zestaw genialnych osiągnięć Polaków podany lekko i mądrze, z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem. Drugą książkę z serii Historia Polski 2.0 pochłoniesz jednym tchem. I będziesz chciał więcej.

Oprawa miękka

Format: 135x210mm

Liczba stron: 192

Data pierwszego wydania: 2015-08-24

Przeczytaj także

Anna Dymna: Tak powinny wyglądać wszystkie podręczniki
Jakaż to ważna książka w naszych ponurych, pełnych nienawiści, kompleksów i czarnowidztwa czasach! Powinien ją przeczytać każdy Polak. I duży, i mały. Czyta się ją jednym tchem. Serce rośnie, a duma rozpiera, że też jest się Polakiem.
>>> czytaj więcej
Ile świat nam zawdzięcza!
Jan Wróbel i Ewa Wróbel zapewniają ogromną dawkę optymistycznego patriotyzmu w bardzo praktycznym wydaniu.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Ciekawostki historyczne

Pierwsza kamera filmowa, kamizelka kuloodporna, a nawet kasownik do biletów… Wynalazki, które wpłynęły zarówno na wielką historię, jak i życie codzienne milionów. Komu je zawdzięczamy? Oczywiście Polakom! Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Jako dziecko rozkręcał zamki w drzwiach, a potem marzył o budowie Kanału Panamskiego. Niewiele brakowało, by nie został inżynierem, lecz pianistą. W końcu dopiął swego i stał się mistrzem projektowania mostów, które zmieniły oblicze Ameryki. A przy tym nigdy nie zapomniał, że jest Polakiem! Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Teksas. Dziś przywodzi na myśl ropę naftową, loty kosmiczne i kowbojów w kapeluszach. A przecież powinien się kojarzyć także ze Ślązakami! Zapomnianymi zdobywcami Ameryki, kierowanymi przez bardzo osobliwego księdza… Więcej -- > Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Widok pań za sterami bojowych samolotów nikogo już chyba nie dziwi. Jeszcze 75 lat temu było to jednak niewyobrażalne. Dopiero wybuch drugiej wojny światowej sprawił, że kobiety zaczęły latać myśliwcami. Wśród tych pionierek były także trzy niezwykłe Polki. Więcej -- > Ciekawostki historyczne.

Recenzje

Historia Polski na wesoło ;)
9 10
Wspaniała pozycja. Książka, której nie sposób nie przeczytać. Mamy powody do dumy. Świat jest MADE IN POLAND.
>>> czytaj więcej
To jest możliwe! Uwierz w siebie i ucz się dalej
16 14
Być nauczycielem to obciach! Uczniowie - nie cierpią, rodzice - nienawidzą, a w towarzystwie uznają za nieudaczników i raczej nie zapraszają na ważniejsze przyjęcia.
>>> czytaj więcej
Spektakularne kariery, epokowe odkrycia
16 14
Historia może fascynować, urzekać, nudzić, być ciekawa, pasjonująca, irytująca lub po prostu zabawna. Dzięki wesoło opowiedzianym przygodom o życiu naszych przodków książka z cyklu Historia 2.0 doskonale przybliża fakty i ucząc, bawi.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.