Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście

Patryk Świątek

Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście

Nie mieć nic – oto prawdziwa wolność

Być może nigdy o nich nie słyszałeś. Nic dziwnego – celowo ukryli się przed światem. To, co robią, nie jest na pokaz. Gdy ich znajomi pną się po szczeblach kariery, oni szorują podłogi. Gdy świat wielbi sukces i bogactwo, ich pociąga to, co wzgardzone i niepozorne. Gdy wokół szaleje konsumpcja, oni żebrzą o chleb i mieszkają z bezdomnymi. Odrzucają reklamę, rezygnują z prestiżu. Wybierają slumsy, obrzeża, marginesy.
Nie chcą nic mieć, nie chcą nic gromadzić, nie walczą o poklask. Chcą kochać.
Poznaj wspólnoty Kościoła, o których nie usłyszysz w mediach. To jasne punkty ma mapie Polski. Ludzie, którzy je tworzą, łamią stereotypy.

Patryk Świątek – podróżnik, współautor bloga Paragon z podróży, laureat nagrody Blog Roku 2011. Poruszony wezwaniem papieża Franciszka („Pragnę Kościoła ubogiego dla ubogich”) wyruszył bez pieniędzy aby poszukać ludzi, którzy na peryferiach wielkiego świata żyją prawdą Ewangelii. To doświadczenie zmieniło jego sposób patrzenia na rzeczywistość.

Oprawa miękka

Format: 140x205

Liczba stron: 272

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-06-01

ISBN: 978-83-240-3487-1

Opracowanie graficzne: Paweł Panczakiewicz / PANCZAKIEWICZ ART.DESIGN

Przeczytaj także

Zabierz książkę na urlop!
Wakacje to najlepszy moment na sięgnięcie po książkowe nowości - tłuściutkie powieści i ciekawe reportaże. Dziś pierwsza część naszych propozycji idealnych na urlop. Z nimi nie będziecie się nudzić, a przy okazji dowiecie się sporo o świecie. Przygotujcie miejsce w walizkach!
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Patryk Świątek o książce

Recenzje

Szukaj szczęścia
38 33
Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jak ciężko jest prosić o pomoc. Patryk Świątek nauczył się tego dogłębnie podczas wyprawy po Polsce, którą przemierzył bez grosza przy duszy. Trzeba mieć nie lada odwagę i otwartość, żeby zdobyć się na taką podróż. Dlatego podziwiam Świątka, który zdobył się na ten krok, by pokazać nam ludzi, którzy są idealnymi przykładami znieczulicy i tych, którzy poświęcili swoje życie innym, by ich uszczęśliwić i odnaleźć własne szczęście.
>>> czytaj więcej
W poszukiwaniu szczęścia
39 34
Bardzo ciekawy reportaż drogi w poszukiwaniu małych braci Jezusa, którzy mieszkają wśród nas, a o których przynależności do zakonu nie musimy mieć wcale pojęcia.
>>> czytaj więcej
Zwykli niezwykli ludzie
37 36
Każda wspólnota małych braci Jezusa z założenia powstaje w najuboższych dzielnicach miast i miasteczek, tak aby zakonnicy mogli być blisko prostych ludzi i dzielić ich warunki życia. Nie przypuszczałam dotąd, że ludzi, którzy decydują się na zostanie zakonnikiem jest tak wielu i są często zwykłymi ludźmi, którzy postanowili odmienić swoje życie.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.